کد خبر : 4800
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 فوریه 2015 - 13:58
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای صالحی: لحظه­ لحظه زندگی­‌ خانواده شهدا جهاد است/ شهداء برای کسی قیام کردند که از استکبار و قدرت‌ها ترس ندارد بسته هستند

صالحی: لحظه­ لحظه زندگی­‌ خانواده شهدا جهاد است/ شهداء برای کسی قیام کردند که از استکبار و قدرت‌ها ترس ندارد

صالحی: لحظه­ لحظه زندگی­‌ خانواده شهدا جهاد است/ شهداء برای کسی قیام کردند که از استکبار و قدرت‌ها ترس ندارد

به گزارش اهروصال به نقل از فارس مقارن با سال‌گشت دهه مبارک فجر چهار تن از اولیاء شهدای بهشت زهرا (س) به همراه جمعی از مسئولین این آرامستان عصر روز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه جاری با علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و حمایت ویژه خود را از مسئولین

به گزارش اهروصال به نقل از فارس مقارن با سال‌گشت دهه مبارک فجر چهار تن از اولیاء شهدای بهشت زهرا (س) به همراه جمعی از مسئولین این آرامستان عصر روز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه جاری با علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و حمایت ویژه خود را از مسئولین و فعالیت‌های هسته‌ای کشور اعلام کردند.

در این دیدار که یک‌ساعت به طول انجامید، توکلی نژاد، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گزارشی از آمار شهدای این آرامستان ارائه کرد و همچنین ۳ مادر شهید و یک پدر شهید به نمایندگی از اولیاء شهدای بهشت زهرا مراتب حمایت و پشتیبانی خود و دیگر اولیاء شهداء را از تلاش‌های فرزندان ایران اسلامی در سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کردند.

صالحی با اشاره به عبارت « إنَّ الحَیاهَ عَقیدَهٌ و جِهادٌ » معنای زندگی را خلاصه دو کلمه عقیده و جهاد دانست و اظهار داشت: اگر آن بستری که روی آن حرکت می­‌کنیم عقیده و اسلام باشد، آن هنگام قدم‌­هایی برمی­‌داریم استوار و خلل‌ناپذیر است. در غیر اینصورت در با تلاقی گرفتار خواهیم شد که هر چه جلوتر می‌­رویم بیشتر غرق می­‌شویم.

رییس سازمان انرژی اتمی حرکت در بستر اسلام را دارای موانعی دانست که شیطان در راه عقیده ما می­‌گذارد و برای برداشتن این موانع جهاد نیاز است.

وی جهاد را تلاش و کوششی مستمر خواند که در راه خدا و برای رضایت او باشد و افزود: جهاد «من­المهد الی اللحد» است و هر کسی به سهم خود و مسئولیتی که دارد باید جهادگونه عمل کند.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: باید راه عقیده و باورمان را درست بپیماییم تا به حیات طیبه‌ای که قرآن به صالحان و مومنان وعده داده است، دست یابیم.

صالحی خطاب به اولیاء شهداء گفت: شما عزیزان لحظه­ لحظه زندگی­تان جهاد است. شما بهترین سرمایه وجودی خود و پاره‌تنتان را در طبق اخلاص گذاشته­ و به پیشگاه خداوند هبه کردید و این خیلی ارزش دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به آیه شریفه قرآن کریم که می‌فرماید: «خداوند و ملائکه بر پیامبرش درود می‌فرستند. ای مؤمنین شما نیز درود بفرستید»، گفت: این برای حضرت رسول (ص) امتیاز بزرگی است که خداوند با آن عظمت برای مخلوق خودش این چنین احترام قائل است.

صالحی افزود: خداوند در جای دیگری می‌فرماید: « آنهایی که در راه خدا مصیبتی به آنها وارد می‌شود و صبر پیشه می‌کنند، خداوند بر آنها درود می‌فرستد». در این مورد جایگاه شما جایگاهی است که قرآن برای حضرت رسول (ص) قائل شده است.

وی با بیان اینکه وقتی قرآن می‌گوید « مبادا بپندارید کسانی که در راه خدا شهید شده‌اند، مرده‌اند بلکه واقعاً زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌گیرند»، خاطرنشان کرد: این شهدا زنده‌اند. نزد شما نشسته‌اند و با لبخندی می‌گویند نگران ما نباشید، ما در میان عرشیان هستیم.

                                «مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک»           «چند روزی قفسی ساخته‌اند از بدنم»

رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت: وقتی می‌گوییم انالله و انا الیه راجعون یعنی رفتن حق است. حضرت رسول‌ (ص) می‌فرماید به امواتتان سر بزنید. چرا؟ ما متذکر می­‌شویم تا یادمان نرود. دنیا فریبمان ندهد که خیال کنیم دائم در این دنیا هستیم.

صالحی افزود: اما آیا ما آنگونه که شایسته عبادت خداوند متعال است، زندگی می‌­کنیم؟ خیر. فراموش می­‌کنیم. هزار گونه رفتار غیر خداپسندانه از خود نشان می­‌دهیم. گویی ما تا ابد زنده‌­ایم. لذا اگر می­‌گویند به زیارت قبور درگذشتگان بروید به خاطر این تذکر است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به این حقیقت که در این مملکت عزیز هر خانواده­ای شهید داده است، خاطرنشان کرد: رسانه روسی‌ «راشیا تودی» خیلی زیبا گفته است« قدرت ایران در بهشت زهرا است». این حرف یک کتاب است. سخن از عده‌ای است که برای عقیده­‌ خود سر و جان داده‌­اند. آنها صرفاً برای خاک نرفتند، بلکه برای خدا جنگیدند و حفظ میهن هم در آن بود. شهداء برای کسانی قیام کرده‌­اند که از استکبار و قدرت‌ها ترس ندارد.

صالحی در بخش دیگری از سخنانش به ایستادگی جوانمردانه شیعیان لبنان در برابر رژیم جعلی صهیونیستی که تا بن دندان مسلح و دارای برخی فناوری‌های نامتعارف است اشاره کرد و افزود: خدا «سیدحسن نصرالله» را حفظ کند و عزت­ بیش از پیش ببخشد که می‌گفت قبل از عملیات موفقیت‌آمیز اخیر تمامی رزمندگان دعا خوانده‌ و توسل و توکل پیدا کرده‌اند و هم جهد و کوشش کرده و دشمن را درهم کوبیدند. این عزت اسلام است. زمانی که خدا را داشته باشید، در مقابل هیچکس زانو به زمین نخواهید زد.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: یکی از قدرت‌­های ما این است. دوم عزیزانی مثل شما قدرت ما هستند که فرزندان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اید. شما رود خروشانی هستید که دشمن را مأیوس کردید.

صالحی با بیان سختی‌های پس از انقلاب و تنگناهایی که در زندگی مردم وجود دارد، گفت: هنوز به آرمان­هایمان نرسیده‌­ایم اما این را می‌­دانیم که:

                                       «نامبرده رنج گنج میسر نمی­شود      مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد»

معاون رییس جمهور افزود: ما نمی‌­توانیم داعیه استقلال و حکمرانی بر اساس اسلام داشته باشیم اما این عظمت را رایگان طلب کنیم. خداوند می‌فرماید « لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى » هیچ نعمت والایی به رایگان تحصیل نخواهد شد.

                                                 «گفت پیغمبر به آواز بلند»                   «با توکل زانوی اشتر ببند»

صالحی گفت: ما راه را پیدا کرده‌ایم و به یمن تعالیم مکتب رهایی‌بخش اسلام عزیز و مستقل شدیم. اما هنوز برای رسیدن به مقصد باید به حرکت‌مان ادامه دهیم. ۶ کشور قدرتمند جهان یک طرف میز می­‌نشینند جمهوری اسلامی ایران طرف دیگر میز. چرا این ۶ کشور جهان با کشورهای بزرگ دیگر نمی‌نشینند؟ کشورهایی که ۳ برابر ما جمعیت دارند. یا کشوری که بمب اتم دارد چرا عزت ندارد؟

رییس سازمان انرژی اتمی افزود: ما در سایه الطاف خداوندی علیرغم همه کمبودها، عزت را به دست آوردیم. «وَلِلَّهِ العِزَّهُ وَلِرَسولِهِ وَلِلمُؤمِنینَ». عزت الهی پیدا کردیم. این ارزشمند است. آینده متعلق به فرزندان شماست. آینده متعلق به این ملت بزرگ است که روز به روز اوج خواهد گرفت. در مجموع ما رهبری، ولایت فقیه و شیوه نوین حکمرانی داریم که در دنیا بی­‌بدیل است.

در این دیدار حاشیه‌هایی نیز روی داد که خالی از لطف نیست.

 در حاشیه این دیدار توکلی نژاد گفت: تا می‌توانید پرچم را بالا ببرید ما هم حمایت می‌کنیم. انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست. ایشان به مقاله‌ای در راشیا تودی اشاره کرد که نوشته بود: «اگر می‌خواهید قدرت انرژی اتمی ایران را بدانید سری به بهشت زهرا بزنید». و “قدرت مزار شهیدان ایران قوی‌تر از بمب هسته‌ای، قبل از حمله به ایران سری به بهشت زهرا بزنید»
در این دیدار پیشنهاد ساخت تندیسی نمادین برای شهدای هسته‌ای کشور داده شد و صالحی قول داد در این مورد مساعدت کند.
به گفته توکلی نژاد ۳۰۰۰۰ جوان در بهشت زهرا آرمیده‌اند که ۴۰۰۰ نفرشان شهدای گمنام هستند. از این تعداد ۲۵۰۰ نفر دانش‌آموز، ۱۵۰۰ نفر سید، ۹۰۰ نفر کارگر، ۲۲۵ شهیده، ۵۷ درصد از لشگر ۲۷، ۵۷۰۰ نفر از ارتش جمهوری اسلامی ایران و بخشی هم شهدای هسته‌ای هستند.
یکی از اولیاء شهداء مادر شهید صبوری بود که معروف به مادر مقاومت است. تنها فرزند ایشان بعد از ۳۱ سال به آغوش میهن بازگشت.

انتهای پیام/

 

source


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.