کد خبر : 37164
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 4 آگوست 2015 - 23:46
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای مچ‌اندازی مظلومی و قلعه‌نویی در روز رویارویی امیر و رحمتی بسته هستند

مچ‌اندازی مظلومی و قلعه‌نویی در روز رویارویی امیر و رحمتی

مچ‌اندازی مظلومی و قلعه‌نویی در روز رویارویی امیر و رحمتی

هفته دوم لیگ برتر فوتبال تحت تأثیر دیدار استقلال و ملوان و دوئل پرویز مظلومی و امیر قلعه‌نویی قرار گرفته است. به گزارش اهروصال به نقل از تسنیم، سوار قطار که بشوید و از ایستگاه خارج شوید، با مناظر مختلفی روبه‌رو خواهید شد. کانکس سوت‌بان‌ها، تیر برق و چراغ‌های خیابان‌ها، پل‌ها، مزارع و حتی رودخانه‌های

هفته دوم لیگ برتر فوتبال تحت تأثیر دیدار استقلال و ملوان و دوئل پرویز مظلومی و امیر قلعه‌نویی قرار گرفته است.

به گزارش اهروصال به نقل از تسنیم، سوار قطار که بشوید و از ایستگاه خارج شوید، با مناظر مختلفی روبه‌رو خواهید شد. کانکس سوت‌بان‌ها، تیر برق و چراغ‌های خیابان‌ها، پل‌ها، مزارع و حتی رودخانه‌های پرآب؛ شاید در میان راه از بیابان هم عبور کنید که این هم جزیی از سفر شما محسوب می‌شود. قطار لیگ هم به همین شکل است. اکنون ۱۶ تیم لیگ برتری سوار بر این قطار شده و از ایستگاه خارج شده‌اند. شاید در هفته اول به جز چند چراغ روشن، دیگر نوری دیده نشد و باقی تیرهای برق، چراغ‌شان خاموش بود اما مطمئناً در ادامه راه با مزارع زیبا، رودخانه‌های پرآب و حتی بیابان‌های زیادی روبه‌رو خواهیم شد.

بازی‌ها و نتایج در هفته اول چندان چنگی به دل نزد؛ ۵ تساوی و فقط سه بازی که یکی از تیم‌ها برنده آن بود. از این سه بازی هم دو بازی با نتیجه یک بر صفر همراه بود. شاید روشنایی هفته اول به این دلیل چندان چشمگیر نبود که سه دیدار آن بدون گل به پایان رسید و توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. حالا با برگزاری چند دیدار حساس در هفته دوم پیش‌بینی می‌شود بازی‌های زیبایی را شاهد باشیم؛ آنجایی که دو دربی در تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد و امیر قلعه‌نویی با استقلال روبه‌رو می‌شود.

پدیده خراسان – فولاد خوزستان
شاگردان رضا مهاجری در هفته اول نتیجه خوبی کسب کردند. متوقف کردن پرسپولیس آن هم در تهران برای پدیده‌ای که دومین سال حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند، نتیجه خوبی است. حالا پدیده با قوای بیشتر و اعتمادبه‌نفس به مراتب بالاتر در خانه از فولاد خوزستانی میزبانی می‌کند که حاصل کارش در اهواز کسب تساوی با همین نتیجه‌ای بود که پدیده به دست آورد (۲ -۲) اما در خانه و مقابل راه‌آهن، آن هم در شرایطی که از میهمان ناآماده‌اش با دو گل عقب بود.

استقلال خوزستان – پرسپولیس
پرسپولیسی‌ها باز هم باید در فصل گرما به خوزستان بروند. دیدار با استقلال خوزستان دومین قدمی است که شاگردان برانکو ایوانکوویچ باید در لیگ پانزدهم بردارند. آن هم مقابل تیمی که در این فصل تغییر رویه داده و با جذب بازیکنان جوان و کم‌ نام و نشان سعی دارد مقابل حریفان نامی، قد علم کند. استقلال خوزستان در هفته اول در خانه سپاهان بازی خوبی به نمایش گذاشت اما با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و شاید اگر با همان آرایش و نظم مقابل پرسپولیس صف‌آرایی کند کار برای سرخپوشان کمی سخت شود.

تیم برانکو در بازی اول امیدوار کننده نشان داد اما با این وجود دفاع متزلزل در بازی نخست هواداران این تیم را نگران کرده است. با این حال سرخپوشان در هفته‌های اول باید آزمون و خطا را پشت سر بگذارند تا به حالتی با ثبات برسند. مصاف با استقلال خوزستان شاید روی کاغذ برای پرسپولیسی‌ها دیداری آسان تلقی شود.

نفت تهران – صبای قم
شاید بتوان گفت جذاب‌تر از مصاف نفت تهران و صبای قم، مصاف علی منصوریان و علی دایی است. دو مربی که یکی سودای نشستن روی نیمکت استقلال را دارد و دیگری با دو بار نشستن روی نیمکت پرسپولیس، این آرزو برایش خاطره شده است. تقابل یک استقلالی و یک پرسپولیسی در چنین شرایطی می‌تواند جذاب باشد، حتی اگر لیگ آنقدری که باید جلو نرفته باشد و تیم‌ها ناهماهنگ باشند. با این حال نفت علیرضا منصوریان آماده‌تر و هماهنگ‌تر از صبای علی دایی به نظر می‌رسد که یکی دو هفته مانده به آغاز لیگ استارت تمرینات را زده است.

راه‌آهن – سایپا
این دیدار مصاف تیم‌هایی است که شرایطی کاملاً متفاوت دارند. یکی از آنها (سایپا) اولین تیمی بوده که تمرینات آماده‌سازی را آغاز کرده است و دیگری (راه‌آهن) آخرین تیمی که پس از مشخص شدن تکلیف ماندنش در لیگ برتر تمرینات را استارت زد. با این حال در هفته‌های ابتدایی و به دلیل فشار تمرینات بدنسازی آن تیم‌هایی که این فشار را تحمل نکرده‌اند، برنده هستند. همانطور که راه‌آهن در اهواز توانسته بود با دو گل از فولاد پیش بیفتد اما در نهایت به تساوی رضایت داد. سایپا هم با بازیکنانی که این فصل جذب کرده، جزو تیم‌های خطرناک و مدعی محسوب می‌شود. تیمی که با نوروزی، رضایی، میداودی، صادقی، نکونام و… تجربه بالایی دارد و برای حریفان، خطرناک به نظر می‌رسد.

گسترش‌فولاد تبریز – تراکتورسازی تبریز
شاید این دیدنی‌ترین دربی سال‌های اخیر تبریز باشد چرا که بازیکنان قدیمی و با تجربه تراکتورسازی پس از جدایی از این تیم راهی گسترش‌فولاد شده‌اند. تیمی که با هدایت فراز کمالوند، تراکتوری‌ترین گسترش‌فولاد محسوب می‌شود و حضور مهدی کیانی، مرتضی اسدی، محمد نصرتی و… این دربی را بیش از پیش جذاب خواهد کرد. هر دو تیم تبریزی در هفته اول به تساوی بدون گل رسیدند اما این بار تماشاگران تبریزی یک بازی دیدنی و همراه با گل را از تیم‌های شهرشان می‌خواهند. 

استقلال اهواز – سیاه‌جامگان
مصاف تازه صعود کرده‌های لیگ؛ البته استقلال اهوازی که با خرید امتیاز فولادنوین، قهرمان لیگ دسته اول سهمیه لیگ برتری گرفت و در هفته دوم باید از سیاه‌جامگان، نایب قهرمان لیگ دسته اول پذیرایی کند. این تیم‌ها شاید تا هفته‌ها ناشناخته باشند اما همین ناشناخته بودن شاید باعث شود بازی زیبایی را از سوی آنها مشاهده کنیم. همانطور که سیاه‌جامگان در هفته اول توانست تا حدودی مقابل استقلال قدرتمند بایستد و در نهایت با نتیجه‌ای نزدیک بازی را واگذار کرد و استقلال اهواز که در خانه صبای قم یک امتیاز دشت کرد.

استقلال تهران – ملوان بندرانزلی
جدا از دربی‌های هفته دوم که برای تماشاگران تیم‌های‌شان جذابیت خاصی دارد، بدون شک دیدنی‌ترین بازی این هفته مصاف استقلال تهران و ملوان بندرانزلی است. جایی که امیر قلعه‌نویی خیلی زود با تیم سابقش روبه‌رو خواهد شد و بازیکنانی که باید با مربی پیشین خود مواجه شوند. مهم‌ترین آنها مهدی رحمتی است که به دلیل مشکل با قلعه‌نویی استقلال را ترک کرده بود و با جدایی او حالا کاپیتان این تیم شده است. از سوی دیگر پرویز مظلومی که همیشه آلترناتیو قلعه‌نویی برای نشستن روی نیمکت استقلال بوده، دوباره جانشین او شد و دوئل آنها در این بازی می‌تواند دیدنی باشد.

استقلال و ملوان که به همراه سپاهان جزو معدود تیم‌های پیروز هفته اول بودند، در هفته دوم می‌توانند با کسب سه امتیاز دیگر صدر جدول را به تنهایی در اختیار بگیرند. با این حال شاید مهم‌تر از صدرجدول همان سه امتیازی باشد که قلعه‌نویی به شدت دنبال آن است تا توانایی‌هایی‌اش را به استقلالی‌ها نشان دهد و مظلومی هم برای اینکه نشان بدهد جانشین شایسته‌ای برای او بوده، باید مچ قلعه‌نویی را بخواباند. این در حالی است که هنوز مشخص نیست قلعه‌نویی روز جمعه روی نیمکت قوی سپید انزلی خواهد نشست یا اینکه همچون دیدار اول لیگ از روی سکوها تیمش را مقابل تیم فصل گذشته‌اش هدایت خواهد کرد.

ذوب‌آهن اصفهان – سپاهان اصفهان
یحیی گل‌محمدی که لیگ را با شکست و البته جنجال آغاز کرد، پیش از فصل یک بار به حسین فرکی باخته است. در مراسم معرفی برترین‌های لیگ چهاردهم این سرمربی سپاهان بود که توانست عنوان بهترین مربی لیگ را به دست بیاورد تا سرمربی جوان ذوب‌آهن به این شکل بازنده شود. حالا تقابل دو مربی که یکی باتجربه و دیگری با انگیزه است، در دربی اصفهان جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

ذوب‌آهن برای اینکه از همین ابتدای کار نشان دهد در لیگ پانزدهم مدعی است، نباید به نتیجه‌ای جز پیروزی فکر کند تا از رقبا عقب بیفتد. این تنها خواسته یحیی است تا با نشان دادن قدرت تیمش روی حرف‌هایی که بعد از بازی با ملوان زد، صحه بگذارد. سپاهانی‌ها نیز که در یک هفته اخیر درگیر حواشی غیبت محرم نویدکیا شده‌اند، برای خارج شدن از حواشی نیاز به کسب پیروزی در دربی دارند، در غیر این صورت شاید حاشیه آنها بیشتر شود.

بدون شک مهمترین اتفاق این دیدار بازگشت محسن قهرمانی به داوری پس از حدود ۲ سال دوری است. قهرمانی آخرین بار در فولادشهر سوت زد و محروم شد و این بار نیز کارش را از همین ورزشگاه آغاز خواهد کرد.

به گزارش تسنیم برنامه کامل هفته دوم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه ۱۵ مردادماه
پدیده خراسان – فولاد خوزستان، ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهد، ساعت ۱۸
استقلال خوزستان – پرسپولیس، ورزشگاه غدیر اهواز، ساعت ۱۹:۳۰
نفت تهران – صبای قم، ورزشگاه تختی تهران، ساعت ۱۹:۳۰
راه‌آهن – سایپا، ورزشگاه شهدای شهر قدس، ساعت ۱۹:۳۰

جمعه ۱۶ مردادماه
گسترش فولاد تبریز – تراکتورسازی تبریز، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز، ساعت ۱۸:۳۰
استقلال اهواز – سیاه‌جامگان مشهد، ساعت ۱۹:۳۰
استقلال تهران – ملوان بندرانزلی، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت ۱۹:۳۰
ذوب‌آهن اصفهان – سپاهان اصفهان، ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت ۲۱

برای مشاهده جدول رده‌بندی لیگ برتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.