کد خبر : 3355
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 ژانویه 2015 - 20:10
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۲۲ بهمن روز جشن ملی تمام ایرانیان است/مردم با حضور پرشور در مراسم ۲۲ بهمن قدرت ایران را به رخ جهانیان بکشانند بسته هستند

۲۲ بهمن روز جشن ملی تمام ایرانیان است/مردم با حضور پرشور در مراسم ۲۲ بهمن قدرت ایران را به رخ جهانیان بکشانند

۲۲ بهمن روز جشن ملی تمام ایرانیان است/مردم با حضور پرشور در مراسم ۲۲ بهمن قدرت ایران را به رخ جهانیان بکشانند

به گزارش اهروصال به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام  حسن روحانی رئیس‌جمهور با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) (ره) گفت: دولت یازدهم به راه و مسیر امام بزرگوار در سایه رهنمودهای خلف صالحشان، مقام معظم رهبری ادامه داده و به وعده هایش به مردم،

به گزارش اهروصال به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام  حسن روحانی رئیس‌جمهور با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره) (ره) گفت: دولت یازدهم به راه و مسیر امام بزرگوار در سایه رهنمودهای خلف صالحشان، مقام معظم رهبری ادامه داده و به وعده هایش به مردم، عمل می‌کند.

وی در این آیین معنوی که اعضای هیات دولت نیز وی را همراهی می کردند، عید بزرگ دهه فجر و سرآغاز سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت بزرگ ایران و به بیت مکرم حضرت امام راحل تبریک گفت.

روحانی اظهارداشت:در آستانه دهه مبارک فجر و دوازدهم بهمن سالروز ورود امام(ره) به کشور هستیم و این روز برای مردم ایران بسیار مهم بود که هم محبوبشان به وطن باز می گردد و هم در برابر دشمنی که نمی خواست هرگز نام، کلام و خط امام در جامعه ما حاکم باشد، ملت ایران با قدرت توانست راه را برای ورود امام به کشور باز کند.
رئیس‌جهور گفت: دوازدهم بهمن، دوازدهم فروردین را آفرید و نظام جمهوری اسلامی ایران را ثبات بخشید و به دنبال آن، دوازدهم آذر رسید که قانون اساسی از سوی ملت ایران از تصویب گذشت و راه و مسیر آینده برای ملت و کشور باز شد.
وی افزود: دشمن درصدد بود با زندانی کردن امام، با حصر امام و در دورانی با تبعید حدود ۱۵ ساله ایشان،اجازه ندهد نهضت اسلامی به پیروزی برسد.
روحانی خاطرنشان کرد: در دوره ای دشمن می خواست با تبعید، امام را از تضعیف کند اما آن تبعید و هجرت، تبدیل به قدرت شد و حضرت امام (ره) به حق امام مردم و امام همه انقلابیون و مسلمانان شدند و مسیر هدایت جامعه را در دست گرفتند.
رئیس‌‎جمهور با بیان اینکه امام مسیر هدایت نهضت اسلامی و جامعه را در سایه اجتهاد پویا توانستند به پیروزی برسانند گفت: اجتهاد امام ، اجتهادی مستمر، پویا و دائمی است و با این اجتهاد است که انقلاب ما همیشه زنده و نو خواهد بود.
روحانی گفت: امام شخصیتی بود که در سایه اجتهادش برای همگان روشن ساخت که رای مردم مشروعیت دارد و باید به حقوق مردم احترام گذاشت و زنان حق حضور و حق رای دارند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امام راحل در سایه اجتهادشان مصلحت و قدرت دولت اسلامی را تبیین و ترسیم کردند، اظهار داشت: امام در سخت ترین شرایط امنیتی کشور، فرمان هشت ماده ای را صادر کردند و حقوق شهروندی و احترام به حقوق مردم را برای همه تبیین و روشن نمودند.
روحانی گفت: حضرت امام(ره) مجتهدی بودند که با خانه نشینی، گوشه گیری و عافیت طلبی همواره مخالف بودند و راهش هم با مفسدان و ظالمان هم با کسانی که مسیر تحجر و جمود را انتخاب کرده بودند ، فاصله داشت. امام راه و مسیر صحیح زندگی و راه اعتدال، پیشرفت و توسعه را به همگان آموختند.
رئیس‌جمهور اضافه کرد: امام(ره) در مقاطع مختلف در برابر استبداد و استکبار ایستادگی کرده و استکبار ستیزی و استقلال خواهی را به ما آموختند و شهامت آن را هم داشتند، در روزی که ضرورت و لازم بود، راه صلح را برگزیند و مسیر توسعه کشور را در مسیر، ثبات و امنیت ادامه دهند.
روحانی گفت: حضرت امام (ره) همان شخصیتی بود که روزی که لازم شد بحث زمان و مکان در اجتهاد را مطرح کرد، اجتهاد امام، اجتهاد اصلاح طلبی اصولگرایانه و تحول خواهی سنت گرایانه و اجتهاد انقلاب دولت ساز بود و روزی که لازم بود با این اجتهاد انقلاب کرد و پس از آن با همان اجتهاد، نظام اسلامی را استقرار بخشید و با همان اجتهاد، راه تحول و توسعه جامعه را پیش پای ما گذاشتند.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز آنچه مهم است و باید همواره به یاد داشته باشیم آن است که مسیری را که امام به ما یاد داده اند،ادامه دهیم و باید توجه داشت که آثار امام به کلام و کلمات امام محدود نمی شود و نباید مصداق ها را اصل قرار داد بلکه باید ملاک ها را اصل قرار دهیم و ببینیم اگر امروز امام پیش ما حضور داشتند، چه می کردند و به ما چه می فرمودند.
روحانی تصریح کرد: همواره باید خود را در محضر امام راحل ببینیم و راه اجتهاد امام را با ملاک هایی که در اختیارمان گذاشتند، ادامه دهیم و نباید خودمان را همانند متحجرین در برخی کلمات بی روح محصور کنیم بلکه باید هدف ، مسیر و خط واقعی امام را بشناسیم و همان راه را ادامه دهیم.
وی در ادامه اهمیت و ضرورت حضور با نشاط مردم در ایام دهه فجر و مخصوصاً ۲۲ بهمن را مورد تاکید قرار داد و گفت: از همه مردم می خواهم در تمام ایام دهه فجر با نشاط و پرشور باشند. چرا که دهه فجر همواره دهه تحول، پیشرفت و پیروزی برای ملت ایران بوده است مخصوصا روز ۲۲ بهمن همه مردم به خیابان ها بیایند هر کس با هر طرز تفکری که دارد و به هر جناحی که تعلق دارد و از هر قوم و فرهنگی است بداند که انقلاب اسلامی از آن همه ملت ایران است و ۲۲ بهمن روز جشن ملی تمام ایرانیان می باشد.
روحانی تصریح کرد: ۲۲ بهمن امسال مردم با حضور پرشور تر خود نسبت به سالهای گذشته به صحنه بیایند تا قدرتمان را به رخ جهانیان بکشانیم.
حجت الاسلام سید حسن خمینی نیز در این مراسم با تبریک ایام دهه فجر به مردم، مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور، اظهارداشت: تعبیر «امام» اولین بار در تاریخ سیاسی ایران توسط خود آقای روحانی به کار برده شد و این افتخار پیش از دولت تدبیر و امید برای رئیس‌جمهور بوده و به عنوان یک نقطه و آرمان امیدبخش برای ملت ما باقی خواهد ‌ماند.
وی همچنین در خصوص شخصیت امام راحل یادآور شد: مرحوم شهید مطهری در همین روزها از پاریس به ایران بازگشتند و در پاسخ به سوالی در خصوص شخصیت امام گفتند که من در امام چهار ایمان دیدم؛ ایمان به خدا، ایمان به امت و مردم، ایمان به هدف و ایمان به راه و اگر کسی چهار ایمان مذکور را با خودش دارد، حتما پیروز است.
تولیت آستان امام خمینی (ره) گفت: انتظار ما از همه مسئولین در همه دوره‌ها به ویژه در این دوره که شاگردان امام بر مسند کار هستند، به کار بستن این چهار ایمان در دولت اسلامی است . ایمان به خدا، به عنوان رمز پیروزی؛ ایمان به مردم به عنوان بزرگ‌ترین پشتیبان نظام، و ایمان به هدف و راه.
سید حسن خمینی تصریح کرد: همه انتظار داریم در وجود این دولت و در تدابیر آن این چهار ایمان را به وضوح ببینیم و خوشحالیم که نتیجه این چهار ایمان شجاعتی پسندیده و همراه با تدبیر در دولت و در مجموعه حکومت اسلامی مان است. امیدواریم این چهار ایمان لحظه‌ای در دولت و رئیس‌جمهور متزلزل نشود و پیشاپیش با ایشان در این امید شریک شویم که روزهای خوب و پر آوازه‌ای داشته باشیم.
یادگار امام گفت: جامعه ما انتظار حل مشکلاتش را دارد و همه ما انتظار تحقق این را داریم و این ناشی از تجربیاتی است که در دوستان دولت سراغ داریم.
رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت در ابتدای حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، ضمن قرائت فاتحه، با آرمانهای والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید بیعت کردند.

انتهای پیام/

 

source


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.