کد خبر : 33179
تاریخ انتشار : جمعه 10 جولای 2015 - 22:14
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای رژیم‌های عربی، ملت فلسطین را به اسرائیل فروخته‌اند‬‎/ایران تنها امیدآزادی قدس بسته هستند

رژیم‌های عربی، ملت فلسطین را به اسرائیل فروخته‌اند‬‎/ایران تنها امیدآزادی قدس

رژیم‌های عربی، ملت فلسطین را به اسرائیل فروخته‌اند‬‎/ایران تنها امیدآزادی قدس

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس تاکید کرد که نظام های رسمی عربی، فلسطین و ملت فلسطین را به اسرائیل فروخته‌اند‬‎. به گزارش اهروصال به نقل از مهر،  سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس در بیروت پایتخت لبنان در جمع شماری از

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت بزرگداشت روز جهانی قدس تاکید کرد که نظام های رسمی عربی، فلسطین و ملت فلسطین را به اسرائیل فروخته‌اند‬‎.

به گزارش اهروصال به نقل از مهر،  سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس در بیروت پایتخت لبنان در جمع شماری از مسئولان و مردم لبنان به سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود، گفت: ابتدا لازم می‌دانم از خداوند متعال قبولی طاعات و عبادت و نماز و روزه شما را مسئلت نمایم همچنین لازم است امروز به مناسبت روز جهانی قدس که توسط حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نامیده شده است، این روز را ارج نهیم‬. امسال و در چنین روزی، ما روز جهانی قدس را گرامی می‌داریم و همچنین یک سال از تجاوز وحشیانه اخیر اسرائیل در ماه مبارک رمضان سال گذشته به نوار غزه می گذرد‬‎.

‫نصرالله افزود: امروز با وجود تمام اوضاع دشواری که منطقه عربی و اسلامی ما دارد با وجود حملات مکرر گروه‌های تکفیری می‌بینیم که در جای جای جهان اسلام به ویژه در جمهوری اسلامی ایران، سوریه ، عراق ، یمن ، ترکیه ، اردن و قطیف عربستان و بحرین و تونس و موریتانی و غزه و پاکستان و کشورهای اروپایی این مناسبت (روز قدس) گرامی داشته می شود و این مساله بیانگر یک موضوع مهم است و آن این است که هنوز کسانی هستند که به یاد قدس هستند و برای این مناسبت به خیابان ها می ریزند یا در مراسم بزرگی همچون این مراسم شرکت می‌کنند و صدای خود را برای یاری مردم فلسطین و قدس بلند می‌کنند.

مردم یمن می‌دانند که ملت‌های اسلامی و عربی آنها را فراموش نکرده‌اند

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش ابتدایی سخنان خود در خصوص ملت یمن گفت: اکنون لازم می‌دانم در خصوص گرامیداشت روز قدس در یمن صحبت کنم که با وجود ادامه تجاوز سعودی- صهیونیستی- آمریکایی به یمن و ادامه قتل عام ملت در بخش‌های مختلف، می بینیم در صنعاء ده‌ها هزار نفر اگر نگوییم صدها هزار نفر به خیابان ها آمدند‬‎.

امروز با وجود تمام اوضاع سختی که منطقه و جهان با آن روبرو است می بینیم که میلیون ها نفر به دعوت حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتند و در بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی در مراسم روز جهانی قدس شرکت کردند. هدف حضرت امام خمینی (ره) این بود تا قدس همواره در وجدان امت عربی و اسلامی زنده باقی بماند. و روز به روز این حکمت و دور اندیشی عظیم حضرت امام در این تصمیم گیری دقیق بر همگان تجلی بیشتری می یابد، امروز شرایطی که منطقه و امت ما با آن روبرو است نیاز به چنین روزی بیشتر احساس می شود.‬

ما خوب می دانیم که اکنون ملت یمن این احساس را دارند که جهانیان از آنها چشم پوشی کرده و تنهایشان گذاشته‌اند اگرچه این را هم می‌دانند که ملت های اسلامی و عربی هرگز آنها را فراموش نکرده‌اند‬‎. این ملت هنوز امیدوار است این ملت امیدوار با وجود تمام این مشکلات، هنوز حاضر نشده‌اند بگویند که مساله فلسطین و قدس به ما ارتباطی ندارد‬.

از این رو با تقدیر و تمجید از پایمردی و ایستادگی آنها یاد می‌کنیم این اقدام آنها، اقدامی اخلاقی است جای دیگری که باید تقدیر کنیم مردم بحرین هستند که با مشکلاتی روبرو هستند و در روز جهانی قدس شرکت کردند در کشورهای دیگر اروپایی هم می‌بینیم که نظام‌هایی حامیان تروریسم هستند می‌بینیم مردم آنها در حمایت از روز جهانی قدس به پا خواسته‌اند.‬‎

حمایت ملت بحرین از فلسطین با وجود تهدیدهای نظام اقدامی ارزشمند است

‫نصرالله با اشاره به ایستادگی ملت بحرین در برابر نظام حاکم گفت: در بحرین با وجود تهدیدهای داعش و مشکلات فراوان ملت و هم تهدیدهای نظام بحرین، حمایت آنها از فلسطین و شرکت در مراسم روز قدس اقدامی ارزشمند است امروز اجازه دهید در روز جهانی قدس درباره اسرائیل غاصب قدس سخن بگویم همچنین می خواهم درباره اوضاع منطقه و در آخر درباره لبنان صحبت کنم چرا که می دانم که اوضاع سیاسی لبنان به زمان بیشتر و دیگری نیاز دارد اسرائیل امروز در کجا قرار دارد.

بخش مربوط به رژیم صهیونیستی

سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص رژیم صهیونیستی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در ماه گذشته کنفرانس هرتزیلیا را برگزار کرد در این کنفرانس فرماندهان نظامی و سیاستمدارانی از جهان در این کنفرانس شرکت می‌کنند دراین کنفرانس، مسائل راهبردی مربوط به اسرائیل بررسی می‌شود‬‎. در نتیجه گیری‌هایی که در کنفرانس اخیر به دست آمد به این نتیجه رسیدند که محیط پیرامون آن را بررسی کنند‬.

اسرائیلی‌ها از حوادث سوریه خرسند هستند

نصرالله گفت:نتیجه گیری به دست آمده در کنفرانس هرتزیلیا این بود که محیط پیرامون آنها ( صهیونیست‌ها )  از نظر راهبردی اوضاع بهتری نسبت به سال های قبل یافته است؛ چرا که چهار سال قبل، آنها از بهار عربی هراس داشتند متاسفانه باید بگویم که فرماندهان اسرائیلی در یک و نیم میلیارد مسلمان ، تهدیدی برای خود نمی‌بینند و این فرماندهان صهیونیست در نظام های حاکم بر یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان و ارتش ها و جنگنده های آنها هیچ تهدیدی برای اسرائیل و آینده آن در نظر نگرفته‌اند‬‎ و آنچه امروزه اسرائیل مورد توجه خود قرار داده است همه آن چیزی است که در سوریه روی می‌دهد برای رهبران اسرائیلی آنچه سوریه با آن روبرو است و ویرانی و جنگ و خونریزی که در آن روی می‌دهد مورد توجه است و آنها از آنچه در سوریه می گذرد خرسند هستند.

اسرائیل می‌خواهد جولان را به صورت نهایی به سرزمین‌های اشغالی ضمیمه کند

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اسرائیلی‌ها این گونه سخن می‌گویند که در سوریه دولتی حضور دارد که روز به روز ضعیف تر و در حال ویران شدن است و آماده تر می شود تا با شرایط سازش موافقت کند.

صهیونیست ها قصد دارند تا جولان را برای همیشه و به صورت نهایی به اسرائیل ضمیمه کنند آن هم با توجه به رخدادهایی که در سوریه روی می دهد صهیونیست ها قصد دارند شمار شهرک نشینان را به یکصد هزار نفر در جولان افزایش دهند.‬‎

‫اسرائیل از آنچه در یمن روی می دهد ابراز خرسندی کرده است از این رو حمایت خود را از نظام سعودی اعلام می‌کند چرا که سعودی ها مانع تهدید برآمده از یمن شده‌اند‬‎.

یمن بخشی از محور مقاومت و تهدیدی راهبردی برای اسرائیل است

‫نصر الله در ادامه تصریح کرد که اسرائیل معتقد است استقلال و حاکمیت یمن در برابرش نوعی مقاومت است، چرا که یمن بخشی از محور مقاومت شده است از این رو تهدیدی راهبردی برای اسرائیل به شمارمی‌آید و تجاوز به خاک یمن بزرگترین خوش خدمتی عربستان سعودی برای اسرائیلی هاست‬‎؛ چرا که بخشی از محور مقاومت است‬.

در روزهای گذشته برخی از شبکه های ماهواره ای عرب زبان وانمود کرده‌اند درگیری های رخ داده در الجزایر نوعی ستیز و جنگ طایفه ای است و برخی از صهیونیست ها در کنفرانس هرتزیلیا خواستار همپیمان شدن اسرائیل با برخی از کشورهای عربی برای مقابله با تروریسم شده‌اند تروریسمی که در نظر اسرائیل، ایران و محور مقاومت است و برای این که رسوا نشوند داعش را به آن افزودند‬‎.

اسرائیل قصد دارد بین مصر، غزه وحماس فتنه ایجاد کند

‫دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به نقشه اسرائیل برای اختلاف افکنی بین مصر و حماس گفت: اسرائیل منافق، مدعی حمایت از مصر در رویارویی و برخورد با حوادث روی داده در صحرای سیناست. اسرائیل قصد دارد بین مصر و غزه و حماس، فتنه ایجاد کند. اسرائیل مادر و اساس تروریسم است‬‎ .ماهیت نظام صهیونیستی، ماهیت و خوی تروریستی است.‬ از این رو همواره خود را به عنوان مبارز با تروریسم معرفی می‌کند اسرائیل در جنگ غزه مرتکب جنایات بزرگی شد. 

سازمان‌های بین المللی نمی توانند این واقعیت ها را بپوشانند تا این که تمام توجه آنها به اسرائیل شده بود و منافع این رژیم را در نظر داشتند امروز اسرائیل قصد دارد خود را به عنوان مبارزه با تروریسم جا بزند و القا کند. تروریسم تکفیری موجود یکی از بزرگترین مشکلات و مسائلی است که این روزها منطقه با آن روبرو است تمام حوادث و جنایاتی که در منطقه روی می دهد بر اساس دینی و طایفه ای صورت می گیرد.

بر اساس آنچه در نشست هرتزیلیا نتیجه گیری شد تصمیم بر آن شد که تنها دولتی که برای اسرائیل تهدید جدی به شمار می رود، ایران معرفی شود از این رو جنبش های مقاومت، تهدید راهبردی برای موجودیت اسرائیل و ماهیت وجودی آن هستند‬‎. و تنها تهدید حقیقی و وجودی برای رژیم صهیونیستی، ایران است. از این رو اسرائیل تمام جهانیان را بر ضد ایران تحریک می‌کند‬‎.

‫اکنون این پرسش باید مطرح شود و آن این است که چرا این همه دشمنی مطلق از طرف اسرائیل بر ضد ایران وجود دارد؟ چرا چنین نگرانی و اضطراب و ترس و هوشیاری را از جانب صهیونیست ها در قبال عربستان یا کشور دیگری نمی بینیم؟‬

رژیم های عربی ملت فلسطین را به اسرائیل فروختند

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: در آنجا کشورهای عربی را می بینیم که سلاح و مهمات به ارزش میلیون ها دلار خریداری می کنند و اسرائیل در برابر این خریدها حتی یک علامت سئوال برایش به وجود نمی‌آید پاسخ این است که اسرائیل از این کشورها اطمینان دارد و نگرانی ندارد و به این یقین رسیده است که رژیم های رسمی عربی، فلسطین و ملت فلسطین را به این رژیم فروخته‌اند‬‎.

پروژه تکفیری ویران کردن سوریه ، عراق و یمن است

‫یک سال از تجاوز اسرائیل به غزه می گذرد و هنوز خانه ها در نوار غزه بازسازی نشده است و به اوضاع مجروحان رسیدگی نشده است آیا مردم نوار غزه از اهل سنت نیستند، آیا آنها روزه داران مسلمان نیستند؟‬‎ اعراب، فلسطین را فروختند. اسرائیل به خوبی می داند که پروژه تکفیری که به راه افتاده و برخی از کشورهای عربی حامی آن هستند، هدفش نبرد و ستیز با اسرائیل نیست هدف این پروژه تکفیری ویران کردن سوریه، عراق و یمن است‬. هدف آن پاره پاره کردن امت و از هم پاشیدن پیوستگی ملی آن هم به صورت مجانی است.‬‎

کسی نمی تواند با فلسطین باشد اما با ایران نباشد

‫نصرالله تاکید کرد: آن کسی که تا کنون پرچم را برافراشته و از همه پیش افتاده است و حاضر نیست با اصل وجود رژیم صهیونیستی موافقت کند و به آن اذعان کند، ایران است .

اگر آنها(غربی ها) تمام آن چه را که ایران در پرونده هسته ای خود می خواهد، به شرط اعتراف به رژیم اسرائیل بدهند، ایران به رهبری امام خامنه ای و دولت و ملت این کشور هرگز با آن موافقت نخواهند کرد.(رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهند شناخت)

ایرانی که از همه پیش افتاده است در حال حمایت از محور مقاومت است و از جنبش های مقاومت حمایت می کند و این مساله را تاکنون کسی جرات نکرده است به آن عمل کند‬‎.

کسی نمی‌تواند با فلسطین باشد اما با ایران نباشد و نمی توانی با فلسطین باشی مگر آنکه با ایران بوده باشی و نمی شود دشمن ایران بود و مدعی دفاع از فلسطین باشی چرا که ایران تنها امید باقی مانده برای آزادی قدس است. هیچ پروژه فارسی یا صفوی در منطقه وجود ندارد.

بخش مربوط به سوریه

مردم سوریه خواهان حل بحران کشورشان هستند

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود در مورد سوریه و بحران در این کشور گفت: تمام شهروندان سوری هم اکنون به دنبال راه حلی برای کشورشان هستند و به خوبی می‌دانند که هیچ راه حل نظامی برای کشورشان قابل تصور نیست و متاسفانه هستند کسانی که نمی‌خواهند راه حل سیاسی در سوریه به نتیجه برسد‬‎.

کسی که در صدد براندازی نظام سوریه از راه نظامی است به چنین هدفی نمی‌رسد

کسانی هستند که از پنج سال پیش تا امروز بر سقوط و براندازی نظام سوریه شرط بسته‌اند خطاب به آنها اعلام می‌کنم که نه روزها و نه ماه ها و نه سال ها را بشمارید کسی که به نظر سرنگونی سوریه از نظر نظامی است نمی تواند به چنین هدفی برسد سوریه پایدار و مستحکم است و کسانی که با سوریه هستند با سوریه باقی خواهند ماند.‬

موضع روسیه و ایران در قبال سوریه موضعی قاطع است

نصرالله گفت: موضع روسیه و ایران در قبال سوریه موضع قاطع است از این روست که گفتم کسانی که با سوریه هستند با آن باقی خواهند ماند .ما هم با سوریه بودیم و با سوریه باقی خواهیم ماند البته ما هم خواستار تحقق خواسته های مردمی و اصلاحات هستیم، ولی ما نمی ‌خواهیم سوریه ویران شود و نمی خواهیم که ارتش سوریه از هم فروپاشد. ما ارتش سوریه را برای سوریه و برای دفاع و برای فلسطین می خواهیم‬‎.

‫زمانی که ما در سوریه نبرد می‌کنیم، زیر نور آفتاب می جنگیم و خود و حضورمان را پنهان نمی کنیم، زمانی که جوانان ما در سوریه به شهادت می‌رسند برای لبنان و سوریه و فلسطین شهید می شوند.‬‎

اگر سوریه برود فلسطین و قدس هم می‌روند

وی تاکید کرد که راه آزادسازی قدس از منطقه جونیه نمی‌گذرد چرا که ما خواهان سلطه و هیمنه نیستیم راه آزادسازی قدس از طریق قلمون و الزبدانی و الحسکه است؛ چرا که اگر سوریه رفت، فلسطین و قدس از دست می روند‬‎.

***بخش مربوط به یمن***

تنها انگیزه ادامه تجاوز عربستان به یمن انتقام است

‫سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود در مورد یمن گفت: ما در حزب الله لبنان به صورت علنی و با صدای رسا، تجاوز عربستان سعودی به یمن را محکوم می‌کنیم‬.

(خطاب به شاه عربستان) بیا و توفان اراده و بازگشت امید (نام جنگ عربستان علیه یمن) را کنار بگذار و بگو چه چیزی از این دو عایدت شده است، آیا نظام سعودی نمی داند که دیگر چشم اندازی برای آن قابل تصور نیست آیا نمی‌داند که تکیه بر گروه‌های تکفیری دیگر برایش سودی ندارد. تجاوز عربستان سعودی به یمن دیگر بی هدف است و تنها هدفی که از آن قابل تصور است تنها انتقام است‬‎. ارتش عربستان تنها وظیفه حمایت از مرزهایش را برعهده دارد و به جای این که فرار کند، بهتر است از مرزهایشان حمایت کند‬‎. وی افزود جهانیان بهتر است به عربستان سعودی کمک کنند تا از شاخه درختی که بر آن گرفتار آمدند به پایین آیند.

تقدیر از موضع دولت کویت در برابر انفجار مسجد امام صادق (ع)

نصر الله با  اشاره به انفجار تروریستی مسجد امام صادق(ع) کویت گفت: امیر کویت، دولت و پارلمان و نیروهای سیاسی و گروه های اجتماعی این کشور نمونه ای بسیار بالا در رفتار با حادثه انفجار مسجد امام صادق(ع) را از خود نشان دادند. آن چه امیر کویت، دولت و ملت این کشور انجام دادند در واقع کشور خود را برجسته کردند و تهدید را به فرصت برای توسعه نظام امنیتی و وحدت بخشیدن به جامعه تبدیل کردند‬‎.

همچنین لازم می‌دانم بار دیگر عملیات تروریستی انفجار مساجد در القطیف و الدمام در عربستان سعودی را محکوم کنم و همچنین لازم می‌دانم حادثه انفجار تروریستی مسجد امام صادق(ع) کویت را محکوم کنم‬.

حضور ملت بحرین در روز جهانی قدس دلیل حضور آنها در صحنه است

‫نصرالله با اشاره به برخورد حکومت بحرین با ملت این کشور گفت: اما بر عکس در بحرین، به جای این که نظام بحرین، از تهدیدهای داعش و بدرفتاری هایی که با مردم صورت می‌گرفت و به جای این که به صورت برادرانه و انسان دوستانه رفتار شود و گامی در جهت آزادی شخصیت های برجسته دینی از زندان ها صورت گیرد، نظام آمد و بر تهدیدها، تهدیدهایی را افزود و آزادی ها را مصادره کرد اما با این وجود می بینیم که ملت بحرین امروز در روز جهانی قدس بیرون آمدند و این بهترین دلیل بر این است که این ملت هنوز هم با اراده در صحنه حضور دارد‬.

***بخش مربوط به لبنان***

از خواسته‌های میشل عون در خصوص دولت حمایت می‌کنیم

دبیر کل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مسائل داخلی لبنان و اتفاقات چند روز اخیر در این کشور تصریح کرد: چند هفته قبل اوضاع در کشورمان به گونه ای بود که گویی کشور به دلیل اوضاعی که دولت با آن روبرو است به سمت بحران پیش می‌رود یکی از طرف های اساسی در این معادله ژنرال میشل عون رئیس جریان ملی آزاد بود ما در آن زمان، تنها به دعوت برای جدی گرفتن امور بسنده کردیم؛ چرا که مسائل روزمره با وقت کشی پیش نمی‌رود در لبنان در آن زمان، دید نامناسبی در خصوص آنچه می‌گذرد وجود داشت در این باره باید بگویم که خواسته های ژنرال عون به حق بوده و خواسته های وی در موضوع دولت درست بوده است و ما از وی حمایت می‌کنیم. اما در موضوع نظام فدرالی، که مطرح کرده است او نظری دارد و ما با او همپیمانیم ولی در این باره گفت و گو خواهیم کرد‬‎.

 

مسأله انتخاب رئیس جمهور باید همواره اولویت ما باقی بماند

‫وی افزود هر آنچه که پیش از نشست کابینه مطرح بوده توافق بر اساس ساز و کار اداره دولت بود اما این خواسته مورد توجه قرار نگرفت و نسبت به آن بی‌توجهی صورت گرفت‬‎ و از این رو همپیمانان ژنرال عون، او را تنها نگذاشتند و در کنار او باقی ماندند‬. به صلاح تحرکات مردمی وابسته به عون نیست که حزب الله در آن مشارکت داشته باشد‬‎ با وجود درک‌مان نسبت به دشواری مساله انتخاب رئیس جمهور در سایه شرایط حساس کنونی باید تاکید کنیم که این مساله باید همواره موضوع و اولویت مطرح ما باقی بماند‬.

سرنگونی دولت ما را به سمت خلأ پیش می‌برد

نصرالله گفت: باید در قبال راهکاری برای اداره جلسات دولت به منظور پایان دادن به ابهام اقدام کنیم‬‎. نه ژنرال عون و نه هیچ یک از همپیمانان او نمی خواهند فعالیت دولت مختل شود و نمی‌خواهیم دولت سرنگون شود؛ زیرا سرنگونی دولت به مثابه آن است که همه ما به سمت خلاء پیش می‌رویم‬‎. اکنون همه می‌خواهند دولت به فعالیت خود به درستی ادامه دهد تا موضوع مشارکت توسعه یابد.

با ادامه فعالیت پارلمان موافق هستیم

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه تاکید کرد که منفعت عالی دولت در این است که فعالیت های دولت کنونی معطل و مختل نشود‬‎. در خصوص فعالیت های مربوط به پارلمان، ما در حزب الله و فراکسیون وفاداری به مقاومت هرگز بین فعالیت پارلمان و فعالیت ریاست جمهوری ارتباطی قائل نمی‌شویم. ممکن است در برخی از مسائل با دیگران به اختلاف نظر برسیم اما با ادامه فعالیت پارلمان موافقیم‬.

وی افزود: امروز ما خواستار افتتاح دوره فوق العاده‌ای برای فعالیت مجلس نمایندگان لبنان هستیم باید منشوری برای این جلسه در نظر بگیریم و بر این اساس بر دوراندیشی و تدبیر رئیس پارلمان لبنان یعنی نبیه بری حساب باز می‌کنیم‬‎. شرط بندی کردن بر زمان اقدامی نادرست است و شرط بندی بر امکان کنار گذاشتن جریان ملی آزاد هم اقدام نادرست است.‬

خواستار گفت‌وگوی دوجانبه بین جریان آزاد ملی و المستقبل هستیم

به گزارش تسنیم، دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود در خصوص مسائل داخلی لبنان گفت: از این رو اکنون اعلام می‌کنم که ما هرگز از هیچ یک از همپیمانان خود چشم پوشی نمی‌کنیم به ویژه از ژنرال میشل عون چشم پوشی نمی‌کنیم و گزینه هایمان برای حمایت از این ائتلاف ما متعدد است و همه چیز ممکن است اتفاق بیفتد اکنون خواستار گفت‌وگوی دوجانبه میان جریان ملی آزاد و جریان المستقبل هستم‬‎.

نصرالله افزود: به صلاح لبنانی هاست که با یکدیگر همزیستی داشته باشند و با یکدیگر مشارکت داشته باشند تنها راه حل موجود، گفت‌و‌گو و نزدیک کردن دیدگاه‌ها و پشت نکردن به یکدیگر است؛ چرا که همه ما در یک کشتی هستیم و منطقه توفانی است‬‎ و نمی دانیم که آیا همه ما در اداره این کشتی دچار اشتباه شده‌ایم، بهتر است امور به آرامش برسد یا این که مسائل به نفع کسی به پایان برسد.‬

سید حسن نصرالله در بخش پایان سخنان خود تاکید کرد: ما از همان اساس کار خواستار دور کردن کشور از رویدادهای منطقه بودیم به دنبال بی طرف کردن لبنان بودیم ما به هیچ کس پشت نمی‌کنیم ما امروز با جریان المستقبل گفت‌وگو می‌کنیم و اگر نتایجی به دست نیاید، مسائل مثبتی را به دست خواهیم آورد‬.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.