کد خبر : 140022
تاریخ انتشار : شنبه 13 ژانویه 2024 - 8:50
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای گپ وگفت با اولین تولید کننده قفل دیجیتال گاوصندوق در کشور بسته هستند

گپ وگفت با اولین تولید کننده قفل دیجیتال گاوصندوق در کشور

گپ وگفت با اولین تولید کننده قفل دیجیتال گاوصندوق در کشور

گپ وگفت با اولین تولید کننده قفل دیجیتال گاوصندوق در کشور   شهرستان اهر مهد پرورش دانشمندان، عارفان، عالمان و نخبگان بزرگی است که هر کدام نقش درخور توجهی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، نظامی، صنعتی و علمی ایران داشته اند. امروز دقایقی پای صحبت های جوانان نخبه اهری هستیم که بنیانگذاران شرکت تولیدی با

گپ وگفت با اولین تولید کننده قفل دیجیتال گاوصندوق در کشور

 

شهرستان اهر مهد پرورش دانشمندان، عارفان، عالمان و نخبگان بزرگی است که هر کدام نقش درخور توجهی در توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، نظامی، صنعتی و علمی ایران داشته اند. امروز دقایقی پای صحبت های جوانان نخبه اهری هستیم که بنیانگذاران شرکت تولیدی با محوریت محصولی خاص تحت عنوان “قفل دیجیتال گاوصندوق” در ایران می باشند. همراه می شویم با:

به گزارش پایگاه خبری #اهروصال، پوریا طالبی متولد ۱۳۶۵ در شهرستان اهر و تحصیل کرده در رشته مهندسی مکانیک که از سال ۱۳۸۸ در تهران به مدت ۱۲ سال در حیطه مهندسی فروش صنایع مختلف از جمله ساختمان، برق قدرت و تجهیزات پزشکی فعالیت داشته اند و با تجربیات درخشانی در بخش صادرات و همینطور مدیریت توسعه تجارت چند شرکت در پایتخت، هم اکنون به عنوان یک کارآفرین مسئولیت مدیرعاملی مجموعه شایگان را بعهده دارند. شریک و همکار ایشان، بهزاد صالحیان متولد ۱۳۶۵ از اهر دارنده دکتری تخصصی از دانشگاه تهران هستند که از نخبه های مهندسی الکترونیک کشور محسوب می شوند و با  کوله باری از تجربه مطالعاتی و تحقیقاتی در حال حاضر به عنوان مغز متفکر و ایده پرداز، مدیریت تیم طراحی و مهندسی مجموعه را به عهده دارند.

مهندس پوریا طالبی مدیرعامل مجموعه شایگان، گفت: شرکت مهندسی شایگان به پشتوانه دانش، تخصص و انگیزه بنیانگذاران جوان #اهری در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ با تجربه ای پربار از فعالیت های بازرگانی و مهندسی با رویکرد تجاری سازی دانش بومی و با هدف فعالیت چند منظوره در فاز اول تولید محصولات حفاظتی الکترونیکی شروع به کار نمود. 

پوریا طالبی افزود: با همراهی و همکاری دکتر بهزاد صالحیان که از دوستان و آشنایان دوران تحصیل در اهر بودند و اتکا به دانش ایشان، اولین گام های این مسیر سخت و پرتلاطم صنعتی را با سرمایه محدود شخصی برداشتیم و در کوتاهترین زمان ممکن اولین نسخه از قفل الکترونیک گاوصندوق با موتور گیربکسی را در بهار ۱۴۰۰ به عنوان پروتوتایپ تولید کردیم. پس از سربلند شدن محصول در آزمون های کیفی و عملیاتی نهایتا نتیجه آن حتی در مولفه هائی بالاتر و بهینه تر از نمونه خارجی شد. 

وی گفت: اولین سری تولید انبوه محصول قفل الکترونیک گاوصندوق با موتور گیربکسی از شهریور ۱۴۰۰ روانه بازار شد و محصولات بعدی این محصول نیز در قالب کار گروهی یک به یک با تعریف الگوریتم استاندارد تولید و به بازار ارائه شد.

 

صادرات محصول شرکت مهندسی شایگان به کشورهای همسایه ترکیه و عراق

پوریا طالبی از صادرات محصول شرکت مهندسی شایگان به کشورهای همسایه نیز خبر داد. 

وی افزود: شرکت مهندسی شایگان به عنوان اولین و تنها تولید کننده قفل دیجیتال گاو صندوق و درب خزانه بانکی کشور علاوه بر تامین نیاز صنعت و بازار گاوصندوق داخلی، امسال توانست محصولات تولیدی خود را به کشورهای ترکیه و عراق صادر نماید که با استقبال صنعتگران با سابقه خارجی در خصوص کیفیت و امنیت محصولات شایگان روبرو شدیم و آنرا بالاتر از نمونه های تایوانی و حتی معادل نمونه های هم رده کره جنوبی تشخیص دادند. 

مدیرعامل شرکت مهندسی شایگان، استقلال مالی و کسب درآمد را از اهداف غیر قابل انکار راه اندازی هر کسب و کاری عنوان کرد و گفت: شخصا در تجربه های کاری گذشته که بیشتر در فضای بازرگانی با درآمد مطلوب بود هرگز احساس امروز را نداشته ام، به طوری که انگار از یک جا به بعد دیگر فقط سود مهم نیست و انگیزه ما در حال حاضر پرسنل شاد و با روحیه ای هستند که با فراهم شدن این بستر به آینده کاری خود خوش بین اند و این باعث می شود رکود و نا امیدی جایی در مجموعه شایگان نداشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه بازار، تنوع سبد محصولات، فتح قله های کیفی و فنی که به شما جرات رقابت با محصولات سطح بالای کشورهای توسعه یافته را می دهد، افزود: این همان حلقه گمشده ای است که در طول حدود ۱۲ سال کار به دنبالش بودیم و خداوند را سپاسگزاریم که موهبت تجربه شیرین کارآفرینی را به ما عطا نمود.

مهندس طالبی همچنین افزود: زمینه کاری و تولیدی شرکت مهندسی شایگان انحصاری بوده و تاکنون هیچ شرکتی در ایران به صورت منسجم اقدام به تولید قفل ضد سرقت دیجیتال نکرده است و این مورد از دلایل سرمایه گذاری در تولید محصولات و نورآوری در این شرکت می باشد. 

مدیرعامل شرکت مهندسی شایگان در خصوص میزان سرمایه گذاری اولیه برای تولید محصولات در این شرکت نیز گفت: در گام اول، حدود ۸ ماه بدون یک ریال کمک مالی و درآمد و تنها با پس انداز شخصی اقدام به کار کردیم و در برهه هایی لازم بود برای ساخت قالب ها، مواد اولیه، قطعات الکترونیکی و ادوات تست هزینه کنیم و این درحالی است که نتیجه کار مشخص نبود و بعد از دو سال و نیم به سرمایه اولیه و سود رسیدیم. 

قفل های دیجیتال شایگان به هیچ عنوان قابل رمزگشایی و سرقت نیست

طالبی افزود: نگهداری و حفاظت از دارائی و اموال با ارزش مردم کاری حساس است و جای هیچ اشتباهی نیست، لذا اصلی ترین ویژگی یک قفل باید امنیت آن باشد و قفل های دیجیتال شایگان به هیچ عنوان قابل رمزگشایی و سرقت نمی باشد.

وی با اشاره به اینکه مصرف تخصصی قفل های دیجیتال شایگان در گاوصندوق و درب خزانه بانکی می باشد گفت: در این راستا قفل های دیجیتال شایگان علاوه بر امنیت بالا به دلیل به کارگیری موتور گیربکسی قدرتمند ساخت کشور کره و قطعات باکیفیت الکترونیکی و برنامه نویسی بدون خطا، دارای طول عمر بالا و ظاهری زیبا می باشد.

 مدیرعامل شرکت مهندسی شایگان از مزیت های منحصر به فرد قفلهای دیجیتال شایگان اشاره کرد: مطلقا قابل سرقت نیست، قابلیت تعریف چند کاربر با رمز ورود مستقل دارد، بکارگیری موتور گیربکسی قدرتمند ساخت کره، ۱۸ ماه گارانتی بدون شرط، قابلیت اتصال به تلفن همراه و تولید رمز یکبار مصرف دارد و امکاناتی چون قفل کودک، تاخیر، سنسور ضربه، آژیر و گزارش گیری.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ظرفیت تولید سالانه، نیاز بازار داخلی و پتانسیل صادرات و ورود ارز در این شرکت گفت: در حال حاضر نیاز بازار داخل ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دستگاه می باشد و شرکت مهندسی شایگان قادر است ماهانه ۶۰۰ دستگاه تولید داشته باشد و این در حالی است که در کشور همسایه ترکیه با توجه به موقعیت بین المللی اقتصادی و صنعتی مساعد، بازار این محصول حدود ۴۰۰۰۰ دستگاه مصرف سالانه دارد.

طالبی ادامه داد؛ در صورت صادرات به اغلب کشورهای همسایه اعم از ترکیه، افغانستان، عراق و کشورهای آسیای میانه و قفقاز با فرض تحقق ضریب موفقیت ۵۰% در هدف گذاری، سالانه مبلغی حدود ۷۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار پتانسیل ورود ارز خواهیم داشت.

وی افزود: در حال حاضر بیشترین فروش قفل دیجیتال شایگان بعد از استان تهران در استان اصفهان می باشد و بیشترین سهم  صادراتی این شرکت نیز متعلق به کشور ترکیه است.

طالبی در پاسخ به سوال با موضوع چالش های پیش رو در تولید و حمایت و تسهیلات اختصاص یافته از دولت نیز گفت: تولید اساسا کار دشواری است و حال اگر وضعیت اقتصادی کشور مطلوب نبوده و حمایت عملی هم در کار نباشد دشوارتر می شود.

طالبی با اشاره به اینکه برای راه اندازی و فعالیت شرکت مهندسی شایگان تاکنون موفق به اخذ ریالی تسهیلات و حمایت دولتی نشده ایم افزود: علیرغم تبلیغات وسیع درخصوص شرکتهای دانش بنیان و حتی نامگذاری سالهای اخیر با عنوان حمایت از تولید و اشتغال ما به جز قوانین و بروکراسی ملال آور و مالیات های غیرمنصفانه چیزی ندیده ایم و بارها و بارها محموله های وارداتی ما بدلیل قوانین خلق الساعه در گمرک مانده و بعد از صرف زمان و هزینه و دوندگی می بایست هزینه انبارداری تحمیلی گمرک را هم پرداخت کنیم.

وی با انتقاد از ورود کالاهای قاچاق به بازار و تاثیر منفی این محصولات بی کیفیت و ارزان در فروش محصولات داخلی گفت: حضور پررنگ کالای قاچاق با قیمت های بسیار نازل در بازار و عدم اهتمام عملی از سوی ارگانهای ذیربط برای مقابله با آن، نتیجتا این کالاها به مانند آفتی مهلک نهال تولید کننده داخلی را می خشکاند.

 

رضایتمندی مشتریان رمز موفقیت و پیشرفت تولید در شرکت مهندسی شایگان است

دکتر بهزاد صالحیان رئیس هیئت مدیره شرکت شایگان نیز در گفتگو با #اهروصال، رضایتمندی مشتریان را رمز موفقیت و پیشرفت تولید در این شرکت برشمرد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع خدمات پس از فروش و استراتژی اولویتی ما در خصوص مشتری مداری، خوشبختانه بازخورد دریافتی از تولیدات عرضه شده این شرکت تاکنون مثبت بوده و نرخ بسیار بالایی از رضایت مصرف کنندگان را نشان داده است و امیدواریم همچنان این موفقیت در سطوح بالاتر ادامه پیدا کند.

صالحیان افزود: رقبای اصلی شرکت مهندسی شایگان در بازار، تجار و دلالانی هستند که از طرق و مبادی غیر رسمی اقدام به ورود قاچاقی قفل دیجیتال چینی و کره ای می کنند و چون مالیات و حق بیمه پرداخت نمی کنند عملا نمی توان این فضا را رقابت برشمرد، چرا که ورود محصولات قاچاق، بی کیفیت و ارزان باعث ضربه زدن به تولیدات داخلی خواهد شد و عملا تولید را در کشور تضعیف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شرکت مهندسی شایگان تنها ۳ سال است فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: در حال حاضر تمرکز ما روی بهبود هر چه بیشتر کیفیت و ارتقاء فنی محصولات روتین و طراحی محصولات جدید می باشد که قطعا برنامه هایی در خصوص ایجاد شبکه فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور داریم .

مدیر تیم طراحی و مهندسی شرکت مهندسی شایگان افزود: با توجه به وارداتی بودن تمام قفل های دیجیتال و ادوات امنیتی مشابه، طبیعتا زمینه تجهیزات حفاظتی الکترونیکی پتانسیل بالائی در راستای تولید دارد ولی نکته قابل توجه اینجاست که حیات چنین زمینه های کاری منوط به استمرار تحقیقات و به روز بودن می باشد، لذا نیاز به نیروهای متخصص واجب تر از نیروی کارگر ساده است که متاسفانه به دلیل مهاجرت جوانان نخبه شاهد کمبود نیروی متخصص و متعاقبا بحران جدی امروزه در کشور هستیم.

شرکت مهندسی شایگان علاقه مند برای سرمایه گذاری در شهرستان اهر است 

مهندس پوریا طالبی مدیرعامل مجموعه شایگان در ادامه صحبت های خود با #اهروصال در خصوص سرمایه گزاری در شهرستان اهر گفت: شرایط اقتصادی کنونی در کشور، کارآفرینان را از ترسیم چشم انداز های بلند مدت عاجز نموده و اما چه اتفاقی بهتر و دلچسب تر از این که در زادگاه خود شهرستان اهر محیط صنعتی پویا و به روزی راه اندازی کنیم و این امر تنها با حمایت مسئولان این شهرستان امکان پذیر می باشد.

طالبی همچنین افزود: علیرغم اینکه در صنف و صنعت گاوصندوق کشور مشهور به این شده ایم که دو نفر اهری این کار را راه انداخته اند و در محاورات و معاشرت های کاری با همزبان های آذری زبان تحسین و تقدیر می شویم، اما فروش محصولات ما در استان آذربایجان شرقی جزء کوچکترین سهم های فروش سراسری می باشد و این امر نشان می دهد که مردم این منطقه در مواجهه با هوشمند سازی، اینترنت اشیاء و هر گونه دیجیتالی شدن مقاومت می کنند و نیاز به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بیشتری دارد.

وی گفت: جهت ادای دین و احترام به زادگاهمان در صورت تمایل ادارات، بانک ها و اصناف شهر اهر با افتخار شرایط ویژه ای را جهت تجهیز و تعویض قفل های قدیمی گاوصندوق ها با قفل های دیجیتال محصول شرکت شایگان در سطح شهرمان در نظر خواهیم گرفت و امیدوارم مسئولان این شهرستان نیز در این راه یار و یاور ما باشند.

گفتنی است: دفتر مرکزی و کارگاه شرکت مهندسی شایگان در تهران مستقر است و این مجموعه برای ۱۲ نفر بصورت مستقیم و برای بیش از ۱۷۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال زائی و درامد مستمر نموده است.

کسب و کارهای مرتبط با محصولات این شرکت، تولیدکنندگان گاوصندوق نسوز و سیف باکس، تولیدکنندگان درب خزانه بانکی، تولید کنندگان فایل اداری، بانک ها، صرافی ها، طلا و جواهر فروشی ها، گالری های ساعت و عاملین فروش و متخصصین بازگشایی گاوصندوق می باشند.

آدرس وبسایت شرکت مهندسی شایگان: www.shaygan-eng.com

آدرس اینستاگرام شرکت مهندسی شایگان: shaygan.eng

گزارش از: مصطفی قربان موحد پایگاه خبری اهروصال 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.