کد خبر : 13809
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مارس 2015 - 15:32
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۴ خواسته نایب رئیس از کی روش برای ادامه همکاری بسته هستند

۴ خواسته نایب رئیس از کی روش برای ادامه همکاری

۴ خواسته نایب رئیس از کی روش برای ادامه همکاری

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دلمان می‌خواهد کی‌روش بماند اما به خواسته‌ها هم توجه کند اما در نهایت تصمیم‌گیرنده نهایی خود اوست. به گزارش اهروصال به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانامحمود اسلامیان در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه تا چه اندازه امیدوار است تا تیم ملی امید پس از چهار دهه راهی المپیک

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دلمان می‌خواهد کی‌روش بماند اما به خواسته‌ها هم توجه کند اما در نهایت تصمیم‌گیرنده نهایی خود اوست.

به گزارش اهروصال به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانامحمود اسلامیان در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه تا چه اندازه امیدوار است تا تیم ملی امید پس از چهار دهه راهی المپیک شود گفت: در مورد بحث‌های اینچنینی باید ابتدا از مدیریت آغاز کرد به همین منظور خوشحالم که جمع خوبی از سوی کاشانی که خودش سوابق خوبی در فوتبال دارد و چهره مردمی نیز به شمار می‌رود و نقطه شروع خوبی در این تیم از سوی کفاشیان بود، جمع شد تا سرآغاز خوبی برای تیم امید باشد.

وی ادامه داد: وقتی مدیر خوبی را بر سر کار می‌گذارید او نیز جمع خوب و متخصصی را جمع می‌کند، از برادر عزیزم آقای مایلی‌کهن که یکی از پیشکسوتان خوب فوتبال ایران است گرفته تا محمد خاکپور که شخصیت و منش آرامی دارد و فردی متخصص محسوب می‌شود تا صالح و طباطبایی و سایر اعضای کادر فنی.

اسلامیان افزود: این جمعی که در حال حاضر در تیم امید کار می‌کنند از دو جهت برای من ارزشمند هستند اول از جهت اخلاق و تخصص و دوم اینکه این جمع با قلب خود به تیم امید آمده‌اند آن هم در شرایطی که فدراسیون فوتبال از لحاظ مالی در مضیقه قرار دارد و فیفا حق و حقوق فوتبال ایران را نمی‌دهد صدا و سیما نیز کمکی به آن نمی‌کند. بنابراین این جمع بدون هیچ چشم‌داشتی و با قلب خود به این تیم آمده‌اند پس پایه کار درست است و اصول اولیه از سوی مدیریت کار بسیار قابل تقدیر است.

وی یادآور شد: از یک جنبه دیگر نیز در تیم امید شاهد اتفاقات خوبی هستیم و آن اینکه در حال حاضر شاهد حضور بازیکنان خوب و جوانی که در لیگ برتر فوتبال بازی می‌کنند در تیم امید هستیم که احساس می‌شود نسل جدیدی در فوتبال ایران در حال ظهور و بروز است چرا که جدای از نتیجه روز گذشته شاهد بازی روان، هوشمندانه و با مغز از سوی بازیکنان بودیم.

اسلامیان افزود: امیدوارم با حمایت‌های دولتی، این مجموعه از سوی مردم نیز حمایت شود که در این صورت جای امیدواری بسیاری وجود دارد تا تیم امید پس از چند دوره راهی المپیک شود. فکر می‌کنم اگر این حمایت‌ها از سوی فدراسیون، دولت، وزارت ورزش و مردم انجام شود به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد: البته روز گذشته شاهد صحنه عجیبی نیز در ورزشگاه آزادی بودیم که فکر می‌کنم در تاریخ به ثبت خواهد رسید که آن اتفاق حضور ۸۰ هزار نفر افغانستانی در ورزشگاه بود که آمده بودند تا بازی تیم امید کشور خود را از نزدیک تماشا کنند و این نشان می‌دهد چقدر مردم ایران مهمان‌نواز هستند که علی‌رغم تمام مشکلات و مسائلی که این روزها در کشورهای عربی به وقوع می‌پیوندد و اتفاقات نابهنجار که از سوی این کشورها به وجود می‌آید در نهایت مهربانی‌ و محبت آن برای ایرانی‌ها می‌ماند که این موضوع روز گذشته به خوبی ثابت شد. 

وی در پاسخ به این سؤال که با وجود اتفاقاتی که در روز پایانی سال گذشته رخ داد و همچنین اختلاف‌نظرهایی که بین وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال وجود دارد آیا کی‌روش به کار خود در تیم ملی فوتبال ایران ادامه خواهد داد یا خیر، گفت: اختلاف‌نظر طبیعی است و باید هم باشد و برای هر مجموعه‌ای نیز لازم است در هر صورت معتقدم بهتر است که ما این بحث‌ها را بتوانیم خیلی زودتر حل کنیم چرا که سال ۹۴ برای ما سال بسیار مهمی است.

اسلامیان افزود: از سوی دیگر مقام معظم رهبری این سال را سال همدلی و همزبانی دولت و ملت اعلام کردند و وقتی از سوی ایشان چنین نامی برای سال ۹۴ انتخاب می‌شود یعنی اینکه ایشان خطابشان به تک تک ماست تا هرکجا که هستیم و هر مسئولیتی که داریم باید خودمان نیز به این شعار عمل کنیم.

وی تأکید کرد:‌ البته خیلی از جزئیات مطلع نیستم و شاید بابت این اختلافات بحث‌هایی در وزارت ورزش وجود داشته باشد اما در حال حاضر این روز‌ها تیم امید نتایج خوبی را کسب می‌کند، تیم ملی نیز در اروپا نتیجه بسیار خوبی مقابل شیلی به دست آورد و فوتبال ساحلی نیز با وجود همه مشکلاتش توانست سهمیه جام جهانی را بگیرد. بر همین اساس احساس می‌کنم سال ۹۴ از هر جهت می‌تواند برای فوتبال ایران و همچنین تمام مردم ایران سال پربرکتی باشد و امیدوارم همه ما بتوانیم فرمایش حضرت آقا را آویزه گوشمان کنیم.

اسلامیان با بیان اینکه معتقدم با قهر مشکلات حل نمی‌شود تصریح کرد: اگر مشکلی داریم باید بنشینیم و با صحبت آن را حل کنیم وقتی با ۱+۵  در ژنو مذاکره می کنیم روی مسائل حساس و پیچیده قاعدتا باید بتوانیم مسائل فوتبال و ورزش را هم بنشینیم و حل کنیم.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال، تأکید کرد: البته در خصوص همکاری کی‌روش با تیم ملی، باید این موضوع در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به بحث گذاشته شود و به نتیجه برسد هرچند که خودم به شخصه با حضور کی‌روش موافقم چرا که او برند است و تجربیات خوب و ارزشمندی از سال‌ها حضورش در فوتبال دارد اما به عنوان نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال از او چند درخواست دارم. اول اینکه جا داشت او در این چند سال یک مربی ایرانی را در کنار خودش رشد بدهد که اگر فرداروزی به هر دلیلی نبود یا نخواست بماند، تیم ملی دچار شوک نشود. بنابراین انتظار داشته و دارم که او بتواند این موضوع را عملی کرده و یک مربی ایرانی را کنار خود داشته باشد.

وی افزود: دومین خواسته‌ام این است که کی‌روش به تیم‌های پایه ما اهمیت بدهد و خواسته سوم اینکه تجارب خود را به مربیان ما در قالب کلاس‌های آموزشی منتقل کند که البته این خواسته‌ها خواسته‌های فنی است و می‌تواند به فوتبال ما کمک کند. در نهایت اینکه از کی‌روش می‌خواهم به عنوان یک مربی و مدیر که در این سطح فوتبال قرار دارد، قلبش برای انتقادات و نظرات باز باشد تا با یک انتقاد این همه ناراحتی نکند. او می توانست در چالشی که با مربیان داشت و حتی در همین چالش اخیرش با کادر تیم امید با یک سعه صدر از کنار آنها عبور کند.

اسلامیان گفت: معتقدم که کی‌روش فرد مفیدی برای فوتبال ایران است و اگر به این چهار خواسته نیز عمل کند که فکر می‌کنم اتفاقاً خواسته‌های معقولی هم باشد می‌تواند فردی مفیدتر هم به شمار بیاید.

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال برای تأمین منابع مالی قرارداد کی‌روش با مشکل مواجه شده است، گفت:‌ بحث‌های مالی هم وجود دارد و همه باید کمک کنند یک صحبت بحث مالی است و یک صحبت هم اینکه به خواسته‌های معقولی که گفتم توجه کند که بعضی از آنها در قراردادش گنجانده شده و برخی خواسته‌های دیگر از او خواسته‌هایی منطقی به شمار می‌رود و بعید می‌دانم مشکلی را به وجود بیاورد.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا جایگزینی برای کی‌روش مشخص شده است یا خیر، گفت:‌ همانطور که گفتم دلمان می‌خواهد او بماند اما به خواسته‌ها هم توجه کند اما در نهایت تصمیم‌گیرنده نهایی خود اوست اگر به آنها توجه کند که برای او هم خوب است چرا که در توجه به این خواسته‌ها نه تنها متضرر نمی‌شود بلکه سود هم می‌برد.

وی ادامه داد: به طور مثال چه اشکالی داشت مربی مانند علی کریمی که از بازیکنان اسطوره‌ای فوتبال ایران بوده و از لحاظ شخصی و فنی نیز قابل احترام است و یا فردی مثل مجید صالح در کنار کی‌روش حفظ  و ارتقا پیدا می‌کردند و کجای این موضوع ایراد داشت ضمن اینکه برای خود کی‌روش هم خوب بود. همچنین مشکل دیگر آموزش و نظارت بر سطوح پایه است و مشکلاتی از این دست اگرنه با اصل بودن او کسی مخالفتی ندارد.

اسلامیان در پاسخ به این سؤال که در نهایت او چه مشورتی را در خصوص کی‌روش به کفاشیان خواهد داد، گفت: به بودن او اعتقاد دارم اما همانطور که گفتم در صورتی که به این خواسته‌ها توجه کند چرا که در پشت این خواسته‌ها بازی برد-برد قرار دارد و کسی از آن ضرر نمی‌کند. اگر او یک مقدار به این خواسته‌های من توجه کند در نهایت شرایط بهتری به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/ی


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.