کد خبر : 13639
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 مارس 2015 - 5:52
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ظهور «ندای» جدید در بین اصلاح طلبان/ آغاز فصل «همگرایی» اصولگرایان بسته هستند

ظهور «ندای» جدید در بین اصلاح طلبان/ آغاز فصل «همگرایی» اصولگرایان

ظهور «ندای» جدید در بین اصلاح طلبان/ آغاز فصل «همگرایی» اصولگرایان

به گزارش اهروصال به نقل از  فارس،‌ ظهور و اعلام موجودیت حزب اصلاح طلب «ندا» در بین اصلاح طلبان و برگزاری نشست های همگرایی میان اصولگرایان را می توان به عنوان مهم ترین رویداد های احزاب در فصل تابستان سال ۱۳۹۳ معرفی کرد. تقوی: مهمترین رسالت‌ جریان اصولگرایی کمک به پیشرفت کارهای کشور است عضو

به گزارش اهروصال به نقل از  فارس،‌ ظهور و اعلام موجودیت حزب اصلاح طلب «ندا» در بین اصلاح طلبان و برگزاری نشست های همگرایی میان اصولگرایان را می توان به عنوان مهم ترین رویداد های احزاب در فصل تابستان سال ۱۳۹۳ معرفی کرد.
تقوی: مهمترین رسالت‌ جریان اصولگرایی کمک به پیشرفت کارهای کشور است

عضو جامعه روحانیت مبارز مهمترین رسالت اصولگرایان را حفظ وحدت در صحنه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی دانست و گفت: ما از تیم مذاکره کننده و مذاکرات حمایت می‌کنیم چراکه اصل مذاکره ‌با تدبیر و تائید نظام انجام شده است.

وی گفت: ما اشخاصی را که در مذاکره شرکت می‌کنند افراد خوبی می‌دانیم اما به توصیه مقام معظم رهبری باید توجه کنیم که نرمش آنها، نرمش قهرمانانه باشد و به خنده دشمن امیدوار نشوند.

مهرعلیزاده:‌ دولت یازدهم فقط دولت روحانی است نه هاشمی و خاتمی

رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت اصلاحات با بیان اینکه برخی‌ها زیادی مسائل را از عینک سیاسی می‌‌بینند، گفت: اینکه گفته شود مهرعلیزاده به کارزار انتخابات برگشت تا رأی آقای رفسنجانی ریخته شود یک تخیل و یا توهم است.

وی در پاسخ به پرسشی بر این اساس که برخی‌ها معتقدند دولت آقای روحانی، دولت آقای هاشمی است و برخی‌ها هم می‌گویند این دولت ادامه دولت آقای خاتمی است، نظر شما چیست؟ اظهار کرد: دولت آقای روحانی ادامه هیچ‌کدام از این دو دولتی که شما اشاره کردید نیست، این دولت، دولت آقای روحانی است.

آقاتهرانی:‌ جبهه پایداری برای فعالیت مشکل قانونی ندارد

دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه این جبهه برای فعالیت مشکل قانونی ندارد، گفت: ما برای اینکه فعالیت‌مان خلاف قانون نباشد، درخواست ثبت کردیم که هنوز جواب رسمی نداده‌اند اما گفته‌اند مشکلی برای فعالیت‌مان هم وجود ندارد.

دبیرکل جبهه پایداری در عین حال تأکید کرد: البته آقای بخشایش به عنوان عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفته است که مشکلی برای فعالیت‌مان وجود ندارد و آنها نیز باید تحقیقات خود را تکمیل کنند.

منتجب‌نیا: اعتراض به برخورد مجمع روحانیون/ دنبال راهکار برای فعال کردن حزب اعتماد ملی هستیم

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اختلافات کروبی با مجمع روحانیون مبارز و تشکیل حزب اعتماد ملی، گفت: حزب چند نوبت شورای مرکزی تشکیل داد و ان‌شاء‌الله در آینده نه‌ چندان دور زمینه فعالیت گسترده این حزب را فراهم می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که برخلاف سایر احزاب اصلاح‌طلب که با حکم دادگاه منحل شده بودند ظاهرا برای حزب اعتماد ملی هیچ حکمی صادر نشده بود، گفت: تا این لحظه نه حکمی داده شده است و نه مشخص است که این ماموران از کجا مجوز نداشتند.

هاشمی شاهرودی: عراق باید وحدت خود را حفظ کند/تکه تکه کردن عراق خیانت به این کشور است

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با تاکید به اینکه عراق باید وحدت خود را حفظ کند، گفت: کسی حق ندارد سرزمین عراق را تکه‌تکه کند چرا که این جنایت در حق کشور عراق است.

وی وحدت شیعه و سنی را بسیار مهم دانست و گفت: علمای اهل سنت در این جریان به شیعیان نزدیک شده‌اند، چرا که همه این خطر را حس کرده‌اند که تحولات اخیر عراق یک توطئه است.

نایب رئیس اول خبرگان رهبری به جنایت گروهک داعش و اعدام چند علمای اهل تسنن اشاره و بیان کرد: گروهک داعش در شهرهایی علمای اهل سنت را اعدام کرده است که اکثریت ساکنین آن شهرها سنی هستند.

حبیبی: دغدغه ما انتصاب اصولگرایان در دولت نیست،به فتنه‌گران اجازه حضور ندهید

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دغدغه ما انتصاب اصولگرایان در دولت نیست گفت: خواهشمان این است که لااقل به فتنه‌گران اجازه ندهید که وارد گود شوند.

وی خطاب به وزیر دادگستری که در این جلسه حاضر بود گفت: از شما خواهش می‌کنم که پیغام ما را به رئیس جمهور برسانید که  آیا واقعا بر اساس تعادلی که قول داده شده بود عمل شده است؟ البته معتقدم در برخی موارد عمل شده اما متاسفانه در برخی موارد عمل نشده است.

علوی: روحانی گفت اگر رهبری تضعیف شود همه ما تضعیف می‌شویم

وزیر اطلاعات گفت:‌ طی نشستی با رئس جمهور بنده از بی‌مهری بعضی‌ها نسبت به مقام معظم رهبری گله کردم که ایشان گفتند آنان اشتباه می‌کنند چرا که اگر رهبری تضعیف شوند همه ما تضعیف می‌شویم.

وزیر اطلاعات به تحولات عراق نیز اشاره و خاطرنشان کرد: امروز دشمنان درصدد اینند که با دست خود مسلمانان به مسلمانان ضربه بزنند به گونه‌ای که وزیر خارجه اسرائیل می‌گوید چقدر لذت‌بخش با دست خود مسلمانان به مسلمانان ضربه وارد کنیم.

نحوه رسیدگی به مصوبات دولت از سوی مرکز نظارت مجمع مشخص شد

در جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نحوه رسیدگی به قوانین و مقررات و مصوبات دولت مشخص و دستور اقدام لازم به مرکز نظارت مجمع داده شد.

در این جلسه که علاوه بر اعضای منتخب مجمع تشخیص، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به نمایندگی از رئیس جمهور، باهنر نائب رئیس مجلس به عنوان نماینده رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام رئیسی معاون اول قوه  قضائیه به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه، رئیس دیوان عدالت اداری، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی و دادستان کل کشور نیز حضور داشتند، راهکار و نحوه اجرایی و عملیاتی شدن آیین‌نامه و مقررات جدید نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نحوه رسیدگی به قوانین و مقررات و مصوبات دولت مشخص و دستور اقدام لازم به مرکز نظارت مجمع داده شد.
عارف: نگرش مچ‌گیرانه در وضع قوانین باید تغییر کند

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نگرش قانون‌گذاری در کشور گاهی مچ‌گیرانه است، گفت: نگاه قانون‌گذار هم باید اصلاح شود. نگرش مچ‌گیرانه در قوانین که در بسیاری از موارد هزینه‌های زیاد با بهره‌وری پایین به سیستم تحمیل کرده، باید تغییر کند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: شهید بهشتی فضا را برای اظهارنظرهای جمعی فراهم می‌کرد و با سعه صدر در مقام پاسخگویی و هدایت بر می‌آمد و حتی با کسانی که معاند بودند، باز هم وظیفه هدایتی خود را با خلق نیکو انجام می‌داد.

 تمدن: مدعیان طلب در سال ۸۸ بدهکارترین افراد به نظام هستند/ ادعای پیروزی زودهنگام موسوی سناریویی از قبل تعیین‌شده

استاندار سابق تهران گفت: افرادی که مدعی هستند از سال ۸۸ طلب دارند واقعا جزء بدهکارترین افراد به این نظام و انقلاب هستند برای اینکه اگر کارنامه و عملکردشان را بررسی کنیم متوجه می‌شویم همین‌ها بیشترین ضربات را به این کشور و نظام وارد کردند. همین افراد خاطرشان هست در مجلس ششم چه سناریویی را برای کشور و انقلاب به وجود آوردند؟

وی تصریح کرد: در کدام نظام یا کشوری نمایندگان پارلمان که حافظ منافع مردم هستند می‌آیند در مجلس متحصن می‌شوند؟ آن هم نه برای امری که مربوط به مردم است بلکه برای امری که مربوط به یک حزب و جریانش است، مجلس را تعطیل می‌کنند، در مجلس تحصن می‌کنند؟

مرعشی: برنامه جدی کارگزاران برای انتخابات مجلس/نیروهای قبلی بازیافت می‌شوند

سخنگوی تعلیق شده حزب کارگزاران گفت: هم‌اکنون حزب در حال تجدید سازمان است. این بازسازی از شورای مرکزی شروع شده و به کمیته‌ها و کانون‌ها رسیده و قرار است نیروهای قبلی بازیافت شده و بعد هم عضوگیری جدید انجام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد انتخابات شورای مرکزی جدید چندان منطبق با کار حزبی نبوده و شما طی بیانیه‌ای اعلام کردید که چند نفر به شورای جدید اضافه شده است، گفت: نه، حزبی بوده است.

جزئیات دیدار حزب آزادی با رئیس مجمع تشخیص

دبیرکل حزب آزادی با اشاره به دیدار صبح امروز با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این دیدار آیت‌الله هاشمی از عدم تحقق کرسی‌های آزاداندیشی مورد نظر مقام معظم رهبری در کشور انتقاد کرد.

محتشمی خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی بر ایجاد کرسی‌های آزاد اندیشی تأکید کرد و گفت که این کرسی‌ها آنطور که مورد نظر مقام معظم رهبری بوده، تحقق نیافته است و از این رو آزاد اندیشی دینی باید مورد توجه مراکز علمی دانشگاهی قرار گیرد.

ابراهیم یزدی: روحانی کارنامه برنده‌ای ندارد/بدون مذاکره مستقیم با آمریکا نمی‌شود مسائل را حل کرد

ابراهیم یزدی با بیان اینکه روحانی کارنامه برنده‌ای ندارد و هنوز اعتماد به مجموعه دولت به وجود نیامده است گفت: بدون مذاکره مستقیم با آمریکا نمی‌شود مسائل را حل کرد.

یزدی تصریح کرد: در ارزیابی عملکرد و کارنامه دولت آقای روحانی در یک سال گذشته، نظیر هر شخص یا نهادی باید تناسب شرایط و امکانات را لحاظ کرد. دولت آقای روحانی درشرایطی که نه فقط ایده آل بلکه، شرایط مطلوبی هم نبوده است، روی کارآمد و در یک وضعیت مطلوبی هم فعالیت نمی‌کند بنابراین با توجه به مجموعه پارامترهای موجود ما باید آن را ارزیابی کنیم.

جنتی: بنیان‌گذار اعتدال، رفسنجانی است/ کاری که یکی از بازیگران کرد، قابل دفاع نبود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بحث اعتدال از سال ۶۸ شروع شده است و آقای هاشمی رفسنجانی بدون اینکه اعلام کند شعارش اعتدال بوده و بنیان‌گذار اعتدال ایشان بوده است.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درباره اینکه شما گفتید برخی حرکات یک خانم بازیگر به وزیر مربوط نیست و آیا این بازیگر متعلق به همین سینما نیست و شما مسئول هستید؟ گفت: کاری که ایشان انجام داده است، خطا نیست اما قابل دفاع هم نیست و من این مطلب را به وی گفتم اما اگر یک پزشک جایی خطا کند آیا به وزیر بهداشت مربوط می‌شود؟!

هاشمی‌طباء: اصلاح‌طلبان عناد زیادی با هاشمی داشتند

برنامه شناسنامه این هفته با حضور سیدمصطفی هاشمی‌طباء رئیس سازمان تربیت بدنی دولت سازندگی از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

هاشمی‌طباء گفت: اصلاح طلبان و افرادی که منتسب به این جریان سیاسی بودند در انتخابات ۷۶ عناد زیادی به آقای هاشمی می ورزیدند اما بعداً متوجه شدند در این مورد مرتکب اشتباهات اساسی شده اند.

حجاریان: حمایت اصلاح طلبان از روحانی شبیه حمایت کارگزاران از خاتمی است/اصلاح طلبی نیاز به بازسازی دارد

سعید حجاریان با بیان اینکه از حسن روحانی مخفیانه انتقاد می‌کنیم، گفت: حمایت اصلاح طلبان از روحانی شبیه حمایت کارگزاران از خاتمی است.

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبی نیاز به بازسازی دارد گفت: روحانی خودش باید بخواهد که از او دفاع شود؛ او به عنوان اصلاح‌طلب به میدان نیامد.
الویری:سطح مطالبات مردم با میراث دولت هماهنگ نیست/ روحانی از همان اول گفت اصلاح‌طلب نیست

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای روحانی از همان اول اعلام کرده بود اصلاح‌طلب نیست بلکه اعتدالگراست، این بحث اعتدالگرایی هم خط‌کشی ایشان با جریان اصلاح‌طلب و اصولگراست.

وی با بیان اینکه دولت کارهای بنیادین خوبی انجام داده است، گفت: با توجه به تنگناهای موجود، ظهور این تغییرات زمان بیشتری را می‌طلبد و این در حالی است که عموم جامعه ایران تشنه ایجاد تغییرات و لمس آن علی‌الخصوص در حوزه‌های اقتصادی و معیشتی است و همین هم کار آقای روحانی و دولت ایشان را دو چندان سخت می‌کند، به تعبیری دیگر سطح مطالبات با داشته‌ها و میراث این دولت هماهنگ نیست.

صالحی امیری: ریشه‌های فکری هاشمی و روحانی را نمی‌توان از یکدیگر جدا کرد/ منظور من از «مکتب نیاوران» مشرب فکری بود نه ایدئولوژی

رئیس کتابخانه ملی گفت: من به همراه برخی، از جمله آقای آشنا در مرکز تحقیقات استراتژیک، خانم مولاوردی در امور زنان، سیدضیاء هاشمی از وزارت علوم و ۲۰ انجمن علمی و مرکز پژوهشی تصمیم گرفتیم مبانی اعتدال را در ابعاد مختلف تبیین کنیم.

عضو سابق مرکز تحقیقات استراتژیک در ادامه با بیان اینکه ریشه‌های فکری آقای هاشمی و روحانی را نمی‌توان از یکدیگر جدا کرد، گفت:  من نمی‌خواهم بگویم انطباق مطلق دارند، اما ما از تبار فکری آنها به عنوان یک جریان خارج از جریانات موجود در ساختار سیاسی که چپ و راست بودند، تعریف می‌کنیم؛ یعنی هر دو جریان سیاسی و بسیاری از مناقشات معمولاً برای حل و فصل منازعات به این جریان مراجعه و رجوع داشته‌اند.

تاجیک: جریان اصلاح‌طلبی در «هنگامه» پوست‌اندازی است/ دولت روحانی پوپولیست است

مشاور رئیس دولت اصلاحات گفت: جریان اعتدال‌گرای موجود را نمی‌توان در قاب و قالب یک گفتمان نقاشی کرد و بی‌تردید، عدم شناسایی دوفاکتو یا دوژوه‌ این جریان به مثابه یک گفتمان، بدان معنا نیست که می‌توانیم آن را «روش» بدانیم.

تاجیک در ادامه به تحلیل خود از دولت روحانی پرداخت و گفت: دولت آقای روحانی دولت گرفتاری است، گرفتار خود و دیگران و زندگی روزمره مردم و آمریکا و مساله هسته‌ای و مسائل حاشیه‌ای و گذشته. از این منظر، دولت کنونی را با وجود تمایزاتش با دولت قبلی، دولتی پوپولیستی می‌دانم .

حداد عادل: جزئیات جلسه استیضاح کنندگان با وزیر علوم/ اصولگرایان هنوز کلید انتخابات را نزده‌اند

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به جزئیات جلسه استیضاح کنندگان با وزیر علوم گفت: قرار شد بعد از فرصت یک ماهه عملکرد وزارت علوم مورد بررسی قرار گیرد.

حداد عادل ادامه داد: در این جلسه مجدداً همان مسائل بحث شد و آقای لاریجانی هم در توضیح مطلب کمک کردند، آقای وزیر نیز کارهایی را که انجام داده بود بیان کرد و قرار شد کارهای بیشتری نیز انجام شود.

آیت‌الله محمدی گیلانی دارفانی را وداع گفت

آیت‌الله محمد محمدی گیلانی که از ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری به دلیل مشکل ریوی در بخش «آی.‌سی.یو» یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود، ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.

وی از مبارزان انقلاب اسلامی و از یاران نزدیک امام خمینی(ره) بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ریاست دادگاه انقلاب، دیوان عالی کشور، نماینده مردم تهران در سه دوره مجلس خبرگان رهبری، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیری و عضویت در فقهای شورای نگهبان را بر عهده داشته است.
باهنر:‌ تعامل رئیس‌جمهور با جریانات مختلف سیاسی بسیار خوب است/ وظیفه مجلس مدیریت استیضاح‌هاست

نایب‌رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس وظیفه دارد استیضاح‌ها را مدیریت کند گفت: بار رسانه‌ای استیضاح در کشور ما بالاست در حالی که نباید اینگونه باشد.

باهنر درخصوص دیدار اصولگرایان با رئیس‌جمهور و ادامه این دیدارها به خبرنگار فارس گفت: این دومین نشست اصولگرایان با آقای رئیس‌جمهور بود که بنده علی‌رغم دعوت دولت، موفق نشدم که در این جلسه حضور پیدا کنم، این نوع نشست‌ها را آقای رئیس‌جمهور با همه جریانات سیاسی شروع کردند و شب گذشته نیز با اصلاح‌طلبان دیدار داشتند بنابراین از موضع ریاست‌جمهوری اینگونه تعاملات بسیار خوب است.

برگزاری جلسه همگرایی اصولگرایان

در این جلسه تقوی تأکید فراوانی بر روی این مسئله داشت که جلسات همگرایی اصولگرایان به هیچ شخص یا نهادی وابسته نیست و اگر قرار باشد به کسی گزارش کار داده شود آن شخص یا نهاد جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواهد بود.

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در سخنان خود نسبت به تصمیم‌گیری‌های موجود فرهنگی انتقاد کرده و اعتقاد داشت در برابر برخی انحرافات باید موضع‌گیری کرد. وی بر همین اساس تدوین برخی فیلم‌نامه‌ها را اشتباه دانست.

در پایان این جلسه منشور اصولگرایی از سوی شورای همگرایی اصولگرایان میان حضار توزیع شد که در آن از همه اصولگرایان دعوت شد ضمن حمایت از اقدامات مهم و مؤثر دولت و دیگر قوا و همه کارگزاران کوشش‌های خود را برای تحقق وحدت امت اسلامی و عزت و سرافرازی اسلام و ملت ایران سامان دهند.

واعظی: جلسات حزب اعتدال و توسعه کمابیش تشکیل می‌شود/ اعضای حزب در دولت خیلی گرفتار هستند

وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات که از اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه به شمار می‌رود در مورد آخرین تحرکات حزب متبوع خود گفت: جلسات حزب کمابیش برگزار می‌شود اما اعضای حزب در دولت خیلی گرفتار هستند.

واعظی با اشاره به مذاکره تیم هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ اظهار داشت: مردم بدانند که کار، کار بسیار سختی است، اما تیم مذاکره‌کننده کشورمان تلاش خود را انجام می‌دهد که با حفظ اصول و رهنمودهای رهبری کارها را پیش ببرد.

عارف: اگر حزب هم تشکیل شود عضو جبهه اصلاح‌طلبان خواهیم بود

 

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه کشور نیازمند حزب و خانه احزاب است به پیگیری‌ها در مورد حزب متبوعش اشاره و تصریح کرد: اگر حزب نیز تشکیل شود یکی از احزاب جبهه اصلاح‌طلبان خواهیم بود.

وی در مورد فعالیت خود برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: قبلاً هم گفته‌ام که به صورت جدی برای انتخابات مجلس جلو می‌رویم.

موسوی لاری: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای نیرو‌های کارآمدی هستند/ معنای «نواصلاح‌طلبی» را نمی‌دانم

وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: تیم مذاکره‌کننده نیروی کارآمدی است و دولت امید دارد در این زمینه به نتیجه برسد.

موسوی لاری در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا «نواصلاح‌طلبی» را قبول دارید یا خیر، گفت: معنای این کلمه را نمی‌دانم.

تهیه منشور انتخابات در جبهه اعتدال‌گرایان

جبهه اعتدال‌گرایان در حال تهیه منشور انتخاباتی است تا کاندیدای مورد نظر خود را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزیند.

جبهه اعتدال‌گرایان از جمله تشکل‌های سیاسی است که پس از به قدرت رسیدن حسن روحانی و تاکید بر شعار اعتدال توسط رئیس‌جمهور، حالت فعال‌تری به خود گرفته است.

موسی قربانی: ماجرای گریه هاشمی در نماز جمعه/مهمترین شکایات از دولت احمدی‌نژاد

معاون حقوقی دیوان عدالت اداری گفت:‌ طرح استخدام مهرآفرین و تامین اجتماعی مهمترین شکایات از دولت احمدی‌نژاد بود.

وی گفت: در جامعه ما همه گفتمان‌سازی می‌کنند، مثلاً آقای احمدی‌نژاد فضای عدالت، آقای هاشمی رفسنجانی فضای سازندگی و آقای خاتمی هم فضای اصلاحات و‌ آزادی را ایجاد کرد و یا به قول امروزی‌ها فضاسازی آرای خاکستری را به سمت خودش کشاند، اما جای اینکه بگویم در رأی مردم دست‌کاری شده به هیچ‌وجه اینگونه نیست.

ارجاع طرح «اصلاح ساختار هدفمندی یارانه‌ها» حزب اسلامی کار به وزارت کار

طرح اصلاح ساختار هدفمندی یارانه‌ها که چندی پیش با پی نوشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به رئیس جمهور ارسال شده بود، از سوی ریاست‌جمهوری به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارجاع داده شد.

بر پایه این خبر، در طرح پیشنهادی حزب اسلامی کار برای اصلاح شیوه اجرایی هدفمندی یارانه‌ها حزب اسلامی کار، ۴ راهکار در نظر گرفته شده است.

یونسی: «نو اصلاح‌طلبی» را نه می‌پسندم و نه جدی تلقی می‌کنم

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی گفت: «نواصلاح‌طلبی» را نه می‌پسندم و نه جدی تلقی می‌کنم چرا که ما اصلاً «نواصلاح‌طلبی» نداریم.

وی افزود: شاید منظور از نو اصلاح طلبی این باشد که این جریان نیز مانند هر جریان سیاسی دیگری خود را همواره اصلاح،  نقاط ضعف و اشکال خود را شناسایی کند بنابراین هر جریان سیاسی چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب مدام باید در جهت شناخت آسیب‌های خود گام بردارند.

کدخدایی: بی‌طرفی یکی از شرایط اصلی شورای نگهبان بوده و هست

مشاور دبیر شورای نگهبان طی سخنان پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران به تبیین تشکیل و همچنین عملکرد این شورا در طول تاریخ حیات خود پرداخت.

کدخدایی با اشاره به نظارت این شورا بر قوانین انتخابات ریاست جمهوری خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: البته نظارت بر انتخابات‌هایی همچون انتخابات شوراهای شهر و روستا بر عهده این شورا نیست.

ناطق نوری: مسئولان هر چه زودتر به تخلفات مالی برخی افراد رسیدگی کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من در سخنرانی‌های قبلی خودم هم گفته‌ام که زودتر به تخلفات رسیدگی کنید تا ذهن مردم نسبت به مسئولان خراب نشود. مبادا دوغ و دوشاب یکی شوند.

وی ادامه داد: شخصی مسئولیتی را در کشور بر عهده می‌گیرد و هر طور دلش خواست بیت‌المال را خرج می‌کند، آن وقت می‌گویند تا زمانی که بر مسند است، مصلحت نیست جلوی او را بگیریم. وقتی هم که از مسندش کنار رفت می‌گویی حالا که رفته است و دیگر مرده را لگد نزنیم. پس کی و کجا می‌خواهیم حساب بیت‌المال را برسیم؟

سجادی: از حضور ناطق‌نوری استقبال می‌کنیم

سخنگوی جبهه پیروان با بیان اینکه بعد از ماه مبارک رمضان نشست سراسری دبیران جبهه در استان‌ها و دبیران احزاب عضو در تهران برگزار می‌شود، گفت: اگر آقای ناطق به عنوان سخنران ویژه این مراسم بیاید ما استقبال می‌کنیم.

مرعشی: کارگزاران برای انتخابات مجلس برنامه مفصلی دارد/ این انتخابات برای دولت مهم است

مرعشی با تاکید بر اینکه حزب کارگزاران برای انتخابات مجلس برنامه مفصلی دارد و برای انتخابات مجلس آماده می‌شود، گفت: این انتخابات برای آقایان دولت، اصولگرایان و اصلاح‌طلبان دارای اهمیت است.

مرعشی در عین حال تصریح کرد: هنوز آرایش خاصی برای انتخابات شکل نگرفته است اما محرز است که همه برای انتخابات مجلس آینده برنامه‌ای جدی دارند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این سؤال که آیا کارگزاران برای انتخابات مجلس برنامه‌ای دارد، تأکید کرد: مفصل برنامه داریم و برای انتخابات مجلس آماده می‌شویم.

نقوی حسینی: ایران و ۱+۵ در پنج مورد اختلافی نمی‌توانند به توافق برسند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه مذاکرات اجماع جهانی علیه ایران را شکست در عین حال گفت: ایران و ۱+۵ در پنج مورد با یکدیگر اختلاف دارند و برخلاف نظر دولت، ما معتقدیم نمی‌توانیم بر سر آنها به توافق برسیم.

وی ادامه داد: حتی دو ماه از آغاز مذاکرات برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس اعلام کردند ما نمی‌توانیم همکاری کنیم چرا که اگر آمریکا بخواهد به آنها اخم کند این کشورها فرو می‌ریزند و مانند ملت ایران نیستند.

دعوت وزارت کشور از ۷۰ حزب و تشکل سیاسی برای ضیافت افطاری با رحمانی‌فضلی

نمایندگان حدود ۷۰ حزب و تشکل سیاسی روز شنبه ۴ مرداد در ضیافت افطار وزیر کشور با استانداران حاضر می‌شوند.

در این دیدار از اکثر احزابی که در دیدار ۱۴ دی ماه سال گذشته با وزیر کشور حضور داشتند، دعوت به عمل آمده است.

اسماعیلی: بررسی‌های اولیه در مورد بازداشت خبرنگار نشریه آمریکایی ادامه دارد

رئیس‌کل دادگستری استان تهران با اشاره به دستگیری خبرنگار واشنگتن‌پست گفت: هنوز در مرحله تحقیقات هستیم و تا بازپرسی و بررسی‌های کامل در مورد این موضوع نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم.

وی ادامه داد:‌فکر می‌کنم برای اطلاع‌رسانی درباره این موضوع زود باشد و باید بررسی‌های فنی و بازپرسی‌ها به عمل آید.

حق‌شناس: جزئیات دیدار فعالان حزبی با رحمانی فضلی/ درخواست از وزیر کشور برای انتصاب سریع‌تر معاون سیاسی

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به جزئیات دیدار فعالان حزبی با وزیر کشور گفت: یکی از درخواست‌های احزاب تسریع در انتصاب معاون سیاسی به منظور هماهنگی بیشتر بین وزارت کشور با احزاب بود.

حق‌شناس با بیان اینکه این تأخیر در زمینه فعالیت احزاب و برگزاری تجمعات دیده می‌شود، افزود: یکی دیگر از مباحث، موضوع عدم هماهنگی در سطح استان‌ها برای دادن مجوزها بود و تأکید شد که روش سختگیرانه‌ای در این زمینه وجود داشته که با قواعد قانونی همخوانی ندارد از این‌رو انتظار تسهیل بیشتری در این زمینه وجود داشت.

موافقت رحمانی‌فضلی با پیشنهاد تشکیل کارگروه سه‌جانبه «دولت»، «مجلس» و «احزاب»

در نشست دبیران احزاب و تشکل‌های سیاسی با وزیر کشور پیشنهاد تشکیل کارگروه سه‌جانبه دولت، مجلس و احزاب به منظور تدوین قانون انتخابات و لایحه احزاب مطرح شد که مورد موافقت قرار گرفت.

وزیر کشور با بیان اینکه این نشست اولین جلسه‌ای بود که با استانداران تشکیل شد، گفت: احزاب و گروه‌ها برای فعالیت خودشان و برای ایجاد نشاط سیاسی نیاز به حمایت دارند که وزارت کشور در راستای سیاست دولت فعالیت احزاب را در چارچوب موازین و قانون برای ایجاد وحدت و انسجام در جامعه تقویت و حمایت می‌کند.

زاکانی: کمیسیون ماده ۱۰ برای بازگشایی خانه احزاب تصمیم‌گیری می‌کند

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از بحث و تبادل نظر پیرامون بازگشایی خانه احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ خبر داد و گفت: با توجه به اینکه خانه احزاب در گذشته گرایش خاصی داشت، اعضا برای جبران این تندروی‌ها وعده داده‌اند.

زاکانی افزود: اصل تشکیل یک مجموعه صنفی این است که اعضا بتوانند کنار یکدیگر صحبت‌های خود را داشته باشند و در این صورت کار مفیدی است که سلایق مختلف سیاسی در یک اتاق فکر به پایه بالاتری از نظر برسند و بتوانند فعالیت مشترک خود را برای ارائه یک نقشه راه مشخص جهت بهبود وضع موجود در شرایط جامعه ارائه دهند.

کواکبیان خبر داد: برگزاری نشست فوق‌العاده‌ درباره قانون و خانه احزاب

دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هفته آینده جلسه‌ای فوق‌العاده درباره قانون و خانه احزاب تشکیل می‌دهد.

کواکبیان تبیین دیدگاه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره خانه احزاب و ابعاد شکلی و ماهوی قانون احزاب را دلیل برگزاری این جلسه نیز اعلام کرد.

جاسبی: برخی اختلافات احمدی‌نژاد با دانشگاه آزاد به دلیل اختلافش با هاشمی بود/ می‌خواستند فتنه ۱۸ تیر را از دانشگاه آزاد شروع کنند

رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ماجراهای فتنه ۸۸ گفت: بعد از اینکه مقام معظم رهبری گفتند شکایت دارید، بروید و دوباره بازشماری کنید، ادامه دادن این موضوع کار اشتباهی بود.

وی گفت: چند هفته قبل از ۱۸ تیر ۷۸ این ها می خواستند دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی را وسط بیاورند اما من چون آنلاین بودم و به خوبی با مسائل سیاسی آشنایی داشتم و سریع نیز مسائل سیاسی را به من اطلاع می دادند و به خاطر سابقه ی طولانی که در مسائل سیاسی داشتم موضوع را زود متوجه شدم آن زمان دکتر زارع رئیس تهران مرکز ما بود تا به من موضوع را گفت گفتم فورا درهای دانشگاه ببندید و این ها را آرام آرام بیرون کنید.

نامه محسن رضایی خطاب به رییس جمهور: آقای روحانی! از بحرانهای آینده جلوگیری کنید

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به رییس جمهور اعلام کرد: استقبال مناسب بین المللی از دولت، فرصت ارزشمندی برای یک اقدام جهانی را فراهم ساخته و مناسب‌ترین اقدام بین المللی درشرایط فعلی، خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل جنایتکار است.

وی تصریح کرد: حقیر پیشنهاد می‌کنم که جنابعالی از ظرفیت‌های خود درسازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد بهره گرفته، نقش محوری در خلع سلاح هسته‌ای و شیمیایی رژیم اشغالگر قدس را عهده دار شوید.

سید‌محمد حسینی: جلسات همگرایی اصولگرایان موفق بوده است/ مجوز گرفتن کتاب «ایران در گذر روزگاران» جای تاسف دارد

وزیر سابق ارشاد گفت: مجوز گرفتن کتاب «ایران در گذر روزگاران» که تحریف تاریخ معاصر است و یک فرد معاند و سلطنت‌طلب مثل عباس میلانی یا میرفطرس که عناد آنان با نظام اسلامی مشخص است، در آن قلم‌فرسایی‌ کرده‌اند، جای تاسف دارد.

وی با اشاره به نتایج جلسات همگرایی اصولگرایان گفت: این جلسات نتایج خوبی به‌همراه داشته و تلاش عده‌ای برای دامن زدن به اختلافات بین اصولگرایان را تا حدودی بلا اثر ساخته است. چون جبهه رقیب در این خصوص طرح‌های حساب شده‌ای دارد و بعضی افراد هم به اسم اصولگرا دانسته و یا ندانسته در میدان رقیب بازی می‌کنند که می‌طلبد در این خصوص چاره اندیشی شود. جلساتی هم که در استان‌هایی مثل کرمان، فارس، همدان و البرز برگزار شده با استقبال خوبی مواجه شده است و موجب دلگرمی نیروهای ارزشی و ولایتمدار شده است.
تقوی: ارائه گزارش جلسات اصولگرایی به آیت‌الله یزدی/ احتمال دبیرکلی آیت‌الله موحدی کرمانی در جامعه روحانیت مبارز

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه امیدواریم خداوند آیت‌الله مهدوی را به ما بازگرداند، در عین حال گفت: اگر زمانی فرابرسد که باید دبیرکل انتخاب شود، یا آیت‌الله موحدی کرمانی یا فرد دیگری مشخص خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص برگزاری جلسات وحدت اصولگرایی و ارزیابی از تأثیرگذاری این جلسات خاطرنشان کرد: اصل این حرکت را همه اصولگرایان تائید می‌کنند و من با همه سلایق در این زمینه صحبت کرده‌ام، برخی که به این جلسات نیامده‌اند، یا شکل جلسات را قبول نداشته یا می‌گویند زید در جلسات باشد و عَمر نیاید.

کواکبیان خبرداد: جزئیات جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات

رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در ایران و تصمیم اعضا برای اهدای خون به مردم مظلوم غزه خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه اکثریت اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات بر راه اندازی مجدد خانه احزاب اصرار دارند، گفت: در این جلسه به اساسنامه خانه احزاب هم اشاره شد و مقرر شد که این اساسنامه در مجمع عمومی به گونه‌ای اصلاح شود که هیچ‌یک از جناح‌های سیاسی به این نهاد صنفی تفوق پیدا نکنند.

تیم پزشکی آیت‌الله مهدوی‌کنی تغییر کرد/ ولایتی سرپرست تیم جدید

تیم جدید پزشکی رئیس مجلس خبرگان رهبری به سرپرستی علی‌اکبر ولایتی در بیمارستان بهمن مستقر شد.

یکی از نزدیکان آیت الله مهدوی کنی علت این تغییر را تقویت کادر تخصصی و پزشکی آیت‌الله مهدوی‌کنی اعلام کرد و گفت: تیم جدید پزشکی رئیس مجلس خبرگان رهبری به سرپرستی علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری درحال درمان و مداوای ایشان هستند.

نشست کارشناسان حزبی وزارت کشور درباره قانون احزاب

مسئول کمیته سه جانبه احزاب، دولت و مجلس از نشست صبح امروز کارشناسان حزبی وزارت کشور در مورد قانون احزاب خبر داد و گفت: در حال برنامه ریزی برای نشست‌های بعدی با فعالان سیاسی و حزبی، نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس هستیم.

وی افزود: مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور از طرف آقای رحمانی فضلی موظف شده است تا طرحی را در مورد قانون احزاب آماده کند که هم نظر نمایندگان مجلس و مرکز پژوهش‌ها و هم فعالان سیاسی و حزبی و هم ملاحظات معاونت سیاسی وزارت کشور در نظر گرفته و ترکیب شود تا به توافق حداکثری برسیم.

رئیسی: طرح تکریم بانوان قابل دفاع است/ اولین مدافعان این طرح خانم‌ها خواهند بود

معاون اول قوه قضاییه با دفاع از طرح تکریم بانوان که از سوی شهرداری تهران آغاز شده است، گفت: این حرکت کاملاً قابل دفاع است و اولین مدافع این طرح خود خانم‌ها خواهند بود و همچنین در جهت ایجاد محیط و فضای مناسب برای بانوان است.

معاون اول قوه قضاییه با دفاع از عملکرد شهرداری تهران خاطرنشان کرد: بدون شک اولین مدافع این طرح خانم‌ها خواهند بود.
بادامچیان:‌پرونده خانه احزاب مختومه شده است/ باشگاه احزاب تشکیل شود

نایب‌رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما معتقدیم که خانه احزاب دیگر نمی‌تواند وجود داشته باشد آن خانه توسط کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تعطیل شده است و دیگر چیزی به عنوان احیا و بازگرداندن آن معنا ندارد.

بادامچیان با ابراز رضایت از پیش‌برد خانه احزاب در جهت اهداف آن در دور دوم گفت: منشور احزاب با ۱۸۰ امضاء تصویب شد، پیگیری و تامین یارانه احزاب، عضویت احزاب ایران در اتحادیه احزاب آسیایی، تأمین دفتر مستقل برای خانه از جمله فعالیت‌های ما در دوره دوم خانه احزاب محسوب می‌شد.
متن کامل نامه توکلی و نادران به رئیس‌جمهور درباره بسته سیاستی خروج از رکود

احمد توکلی و الیاس نادران دو نماینده اقتصاددان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای تفصیلی خطاب به رئیس‌جمهور، دیدگاه و انتقادات خود درباره بسته سیاستی خروج از رکود دولت را مطرح کردند.

ادامه بررسی طرح رسیدگی به دارائی مسئولان

جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور روسای دو قوه تشکیل و ماده ۲ طرح رسیدگی به دارائی مسئولان بررسی شد.

بحث پیرامون مسائل اخیر منطقه یکی دیگر از محورهای جلسه امروز بود که اعضا بر حمایت از مردم غزه و تقبیح جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

تقوی: گزارش جلسات همگرایی به آیت‌الله مصباح یزدی/ دعوت اصولگرایان از آیت‌الله مصباح برای همایش سراسری

عضو جامعه روحانیت مبارز از دیدار اخیر خود با آیت‌الله مصباح و ارائه گزارشی از جلسات همگرایی اصولگرایان به وی خبر داد و گفت: ما از ایشان برای حضور در همایش اصولگرایان که در آینده برگزار می‌شود، دعوت کرده‌ایم.

عضو جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: آیت‌الله مصباح متعلق به کل نظام و همه نیروهای حزب‌اللهی و مومن است و ما باید از چنین شخصیت‌هایی استفاده کنیم و راهنمایی بگیریم.

صالحی امیری: رفتنم از کتابخانه ملی شایعه است

رئیس کتابخانه ملی با تکذیب شایعه تغییرات در نهاد تحت مدیریتش خبر از اجرای پروژه‌ای تحت عنوان مهتاب داد.

وی در ادامه به نشست اخیر خود با روسای کتابخانه‌های بزرگ کشور ازجمله روسای کتابخانه آستان قدس رضوی، مجلس  و دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: این نشست بعد از ۳۰ و چند سال از سوی کتابخانه ملی در جهت هماهنگی برای تحقق یک کار مشترک برگزار شد.

افتخاری: شناسایی نقاط افتراق و اجماع قانون احزاب توسط کارشناسان حزبی وزارت کشور

مسئول کمیته سه جانبه احزاب، دولت و مجلس گفت: کارشناسان حزبی وزارت کشور در حال شناسایی نقاط افتراق و اجماع قانون احزاب هستند بنابراین در صورت شناسایی نقطه افتراق تاثیرگذار احزاب، مجلس و نماینده مرکز پژوهش‌ها را دعوت خواهیم کرد.

مسئول کمیته سه جانبه احزاب، دولت و مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه مشترکی با حضور همه احزاب، عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی و دولت برگزار می‌شود یا خیر، تصریح کرد: در حال حاضر مجلس شورای اسلامی قانونی را در مورد احزاب تدوین کرده است بنابراین نظر مجلس شورای اسلامی همان طرح پیشنهادی است و از آن طرف دیگر مجلس زمان محدودی را نیز به اعلام نظر پایانی احزاب و دولت اختصاص داده است.
واکنش مطبوعات به اظهارات رئیس‌جمهور
روزنامه اعتماد: آقای روحانی! «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدان‌ در شأن شما نیست

جناب آقای روحانی رییس‌جمهور عزیز و محبوب؛ اجازه دهید از این سخنان شما تعجب کنیم، «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدان‌تان در شأن شما نیست، اینکه بگویید «یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم، خب به جهنم» ادبیات فاخر یک رییس‌جمهور نیست.

جواد دلیری امروز سه‌شنبه ۲۱/۰۵/۹۳ طی یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: جناب آقای رییس‌جمهور، مخاطب این یادداشت شما هستید؛ اجازه دهید «صریح»، «دوستانه» و «دلسوزانه» درباره سخنان دیروز شما بنویسم. دیروز در جمع سفرای ایران در خارج کشور اینچنین سخن گفتید: از بس بعضی‌ها هراسان زندگی می‌کنند و چون خودشان اعتماد به نفس ندارند، دیگران را هم اینچنین می‌بینند، لذا چند مورد از مذاکرات خود را در کتاب هسته‌یی آوردم تا این ترسوها بخوانند. یک عده شعار می‌دهند ولی بزدل سیاسی‌اند؛ هر وقت می‌خواهد مذاکره شود یک عده می‌گویند داریم می‌لرزیم؛ خب به جهنم، بروید یک جای گرم پیدا کنید…»

دفاع نجفی از سخنان تند رئیس‌جمهور/ جملات روحانی «پاسخ قاطع» بود

نجفی تاکید کرد: آنچه روحانی روز دوشنبه نسبت به برخی مخالفین بیان کرد، پاسخ قاطع وی به افرادی بود که به جای انتقاد منصفانه، تهمت و توهین را انتخاب کرده‌اند.

باید به ذهن سپرد و باور داشت کارشکنی‌های این عده که در اقلیت هستند به هیچ‌عنوان به معنای سیاست کلی مجلس نیست بنابراین به هیچ عنوان نمی‌توان این نگاه را پذیرفت که کلیت مجلس در تقابل با دولت هستند. آنچه مسلم است برخی از نمایندگان که بخت انتخابشان برای دور بعد افول پیدا کرده است، این هجمه‌ها را نسبت به دولت برنامه‌ریزی می‌کنند و سعی در تضعیف آن دارند.

تاجیک: فقدان استراتژی واحد مهم‌ترین چالش اصلاح‌طلبان است

مشاور خاتمی فقدان استراتژی واحد و عملکرد پدرخوانده‌های منفعل اصلاح‌طلب را از چالش‌های اساسی اصلاح‌طلبان برشمرد و گفت: در انتخابات آینده ما شاهد رقابت سه جریان اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و مستقل‌ها هستیم.

وی اظهار داشت: قبلاً هم گفته‌ام دولت، دولتِ بارداری است البته بیشتر باردار خود،؛ دولت از آن رو که اختلاط را ترجمان اعتدال فرض کرده است، خود را باردار نگاه و رویکرد خود کرده است لذا دولت باید خود را از چنبره نگاه خود رها سازد و باور کند که پاسخ به مطالبات مردم (ملی) در اولویت و ارجحیت فعالیت‌هایش قرار دارد.

افروغ: بیشترین سرهنگ گرایی در اقتصاد دوران سازندگی بود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: به رئیس جمهور گفتم بیشترین سرهنگ‌گرایی را در اقتصاد در دوران سازندگی داشتیم و الان هم در کابینه شما و در تیم تبلیغاتی شما بوی سرهنگ‌گرایی به مشام می‌رسد.

وی تصریح کرد: مجلس مظهر مقبولیت است، مظهر رأی است هیچ کس نمی‌تواند مجلس را منحل کند، رئیس جمهور که سهل است ما در قانون اساسی‌مان رهبر معظم هم این اختیار را ندارد. می دانید.

«ندا» تشکل «نواصلاح‌طلبان»/ صادق خرازی عضو هسته‌ مرکزی

در پی مطرح شدن واژگان نواصلاح‌طلبی در فضای سیاسی کشور تشکلی با نام «نـدا» اعلام موجودیت کرد.

برپایه این خبر یکی از اعضای شورای مرکزی این تشکل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس  تشکل «نـدا» را متشکل از ۱۲ نفر به عنوان هسته مرکزی اعلام کرد.

وی که نخواست نامی از او منتشر شود به فارس گفت:‌ چهره‌هایی همچون صادق خرازی، سجاد سالک و رضا شریفی در هسته مرکزی تشکل مذکور هستند.
محتشمی: درخواست برخی احزاب برای عضویت در جبهه

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان با اشاره به کنگره جبهه متبوعش که قرار بود مردادماه برگزار شود، گفت: برگزاری این کنگره بنا به دلایلی منتفی شده است.

مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان درباره فعالیت جبهه متبوعش اظهار داشت: ما دوشنبه هفته آینده جلسه‌ای خواهیم داشت و در آن جلسه که با حضور اعضای شورای مرکزی برگزار می‌شود، درخواست عضویت برخی تشکل‌ها را بررسی خواهیم کرد.

حمایت وزیر فراری دولت خاتمی از فرجی‌دانا/ «روحانی به مجلس بیاید؛ لاریجانی دفاع کند»

عطاءالله مهاجرانی ضمن حمایت از فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پیشنهاداتی را برای جلسه استیضاح خطاب به وزیر و دولت مطرح کرد.

پس از حمایت سید محمد خاتمی از وزیر علوم، عطاالله مهاجرانی وزیر اسبق ارشاد که امروز در جایگاه کارشناس بی بی سی فارسی و شبکه های ضدانقلاب نقش ایفا می کند در یادداشتی اختصاصی برای سایت حامی دولت به دفاع از فرجی دانا پرداخته است.

آغاز فعالیت رسمی «ندا» تا دو ماه دیگر/ دیدگاه ما مبتنی بر نگاه خاتمی درباره اصلاحات است

یک عضو هیأت موسس تشکل «ندا» از آغاز فعالیت رسمی تشکل متبوعش تا دو ماه آینده خبر داد و گفت:‌ حداکثر تا یک ماه آینده مبانی نظری-اعتقادی حزب در حوزه‌های مختلف منتشر خواهد شد.

یکی از اعضای تشکل اصلاح‌طلب «ندا» با بیان اینکه احتمال دارد صادق خرازی به عنوان دبیرکل این تشکل انتخاب شود، گفت: صحبت‌ها برای شکل‌گیری این تشکل از هشت ماه قبل و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری شروع شده بود و از این رو تشکیل «ندا» ربطی به صحبت‌های محمدرضا تاجیک پیرامون نواصلاح‌طلبی ندارد.

کبگانیان: عناصر پشت پرده فتنه جدید را کلید زده‌اند

کبگانیان با بیان اینکه عناصر پشت پرده فتنه جدید را کلید زده‌اند، گفت: به وزیر علوم گفتم برای بدعت جدید در عزل و نصب‌ها نیازمند تصویب آئین‌نامه جدید در شورا هستید. تیم‌هایی آغاز به کار کرده‌اند تا جو منفی را در دانشگاه‌ها توسعه دهند.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که الان که نگاه می‌کنیم، نگرانی‌هایی داریم و معتقدیم به این موضوع خوب پرداخته نمی‌شود. در جلسه معارفه یکی از روسای جدید دانشگاه بودیم، که من گفتم: «ببینید از بیش از حد سیاسی کردن دانشگاه ها پرهیز کنید. اگر دیدید دانشجویی در هر ترمی ۹۰ درصد وقتش در کار سیاسی است، یعنی درس نمی‌خواند. آیا ما می‌گوییم در سیاست وارد نشوند؟ خیر اینطور نیست.

هاشمی رفسنجانی: هرجا که جهالت و تعصب با هم شدند، تندروی اساس کارها می‌شود

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هرجا که جهالت و تعصب با هم شدند، تندروی اساس کارها می‌شود، آن‌گونه که در تاریخ اسلام عده‌ای با اندیشه‌های خوارجی به داعش رسیده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خویش به اوضاع اقتصادی و سیاسی داخلی و پیوند آن با سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌‌های ایران به گونه‌ای است که اگر منافع ملی بر منافع باندی و جناحی اولویت داشته باشد و  منطق اساس گفتار و رفتار مسؤولین شود، با زیربناهای که در کشور فراهم است، خیلی زود مردم به جایگاهی که استحقاق آن را دارند، می‌رسند.

فروزنده: ضرورت جلوگیری از نفوذ عناصر فتنه‌گر درون دولت/مجلس و دولت تعامل دارند

قائم مقام جمعیت ایثارگران با اشاره به جلسه استیضاح فرجی دانا گفت: پیام این جلسه این بود که وزرایی که ارزش‌ها را حفظ کنند حتی اگر گرایش سیاسی مخالف هم داشته باشند می‌توانند فعالیت کنند و این مسئله بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور و هیئت دولت باید بدانند مجلس مسئله ارزش‌ها را نادیده نخواهد گرفت، ادامه داد: آقای روحانی باید به شعار اعتدال خود پایبند باشد و قطعاً تعامل دولت و مجلس در چارچوب حفظ ارزش‌ها شکل می‌گیرد.

محجوب:‌ علل رأی نیاوردن ناطق نوری در سال ۷۶ و هاشمی رفسنجانی در سال ۸۴

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از علل رأی نیاوردن ناطق نوری در سال ۷۶ و هاشمی رفسنجانی در سال ۸۴ گفت.

محجوب گفت: آقای خاتمی یک پل بود، پل بین آن‌چه که انجام شده بود و آن‌چه که باید انجام می‌شد، لازمه توسعه اقتصادی، توسعه سیاسی است. ممکن است شما در هر دو کامیاب شوید و ممکن است در هردو ناکام شوید. ایشان سمبل توسعه سیاسی بودند و شعار نوسازی سیاسی می‌دادند.و با عنوان نوسازی سیاسی آمدند و اتفاقی نبود و غلبه همچون طبقه‌ای از پیش قابل پیش‌بینی بود.

باهنر:‌ برخی‌ قصد داشتند استیضاح وزیر علوم را به اختلاف داخلی تبدیل کنند

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه برخی قصد داشتند موضوع استیضاح را به اختلاف و دعوای داخلی تبدیل کنند، گفت: برخورد دولت و ریاست جمهوری برخورد خوبی بود و در شرایط فعلی وحدت نیاز کشور است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه کسانی که استیضاح را مطرح کردند حدود ۶ ماه این طرح را دنبال کرده‌اند، گفت: برخی معتقد بودند تندروهای مجلس بحث استیضاح بیان می‌کنند اما هر دو فراکسیون اصولگرایان و فراکسیون رهروان ولایت در استیضاح نقش داشته‌اند اما برخی رسانه‌ها قصد داشتند اینطور القا کنند که تندروها به دنبال استیضاح هستند.

صادق خرازی:‌ «ندا» را قصاص قبل از جنایت می‌کنند/ پدر معنوی تشکل نیستم/ از طرد شدن هراسی نداریم

صادق خرازی ضمن انتقاد از قصاص قبل از جنایت تشکل «ندا» و با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم کسی را هدایت کنیم، گفت: برخی گفته‌اند خرازی می‌خواهد رئیس مجلس و بعد رئیس‌جمهور شود، در حالی که بعد از ماموریت پاریس، این امکان را داشتم.

وی گفت: راه ما مشخص است. از طرد شدن هراسی نیست خداوند ناظر بر اعمال همه ماست. دل قوی می داریم.

حبیبی: استیضاح وزیر علوم نتیجه اجماع اصولگرایان برای برخورد با فتنه بود

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: استیضاح وزیر علوم محصول اجماع اصولگرایان روی برخورد با فتنه بود و از این پس هم اگر مسئله برخورد با فساد و فتنه مطرح باشد اصولگرایان متحد و در صف واحد عمل خواهند کرد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد استیضاح وزیر علوم گفت: نمایندگان مجلس در تعامل با دولت و وزیر همه راههای ممکن را رفتند تا کار به استیضاح نرسد. اما وزیر علوم و عوامل پشت صحنه وزارت علوم بنا را بر لجاجت گذاشتند و به هیچ کدام از درخواستهای اصلاحی نمایندگان توجه نکردند.

در اطلاعیه ای اعلام شد: احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس فعالیت ندارد

روابط عمومی دانشگاه‌ بین‌المللی ایرانیان با صدور اطلاعیه‌ای فعالیت احمدی‌نژاد برای انتخابات آینده مجلس را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده بود: خبر منتشره در برخی جراید و رسانه‌ها در خصوص فعالیت دکتر احمدی‌نژاد برای انتخابات آینده مجلس از اساس کذب محض بوده و عاری از حقیقت است.

 پورموسوی: روند اخذ مجوز احزاب در دوره فعلی تسریع شده/ بررسی اساسنامه «باشگاه احزاب» در کمیسیون ماده ۱۰/ خانه یا باشگاه احزاب برای وزارت کشور تفاوتی ندارد

دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با تاکید بر اینکه روند اخذ مجوز احزاب در دوره فعلی تسریع شده است، درباره راه‌اندازی باشگاه احزاب و ارائه اساسنامه آن گفت: قاعدتاً اگر در این زمینه درخواستی به کمیسیون ارائه شود، رسیدگی خواهد شد.

پورموسوی که در این مصاحبه تاکید داشت «خانه» یا «باشگاه» برای احزاب تفاوتی برای وزارت کشور ندارد درباره اساسنامه باشگاه احزاب گفت: قاعدتا” اگر درخواستی در این خصوص ارائه شود در کمیسیون رسیدگی خواهد شد.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی: جلسات جامعه روحانیت به صورت منظم برگزار می‌شود

آیت‌الله موحدی‌کرمانی درباره احتمال دبیرکلی خود در جامعه روحانیت گفت:‌ در این باره شورای مرکزی باید تصمیم‌گیری کند اما آیت‌الله مهدوی‌کنی به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت در قید حیات بوده و همچنان دبیر جامعه است.

آیت‌الله موحدی‌ کرمانی درباره احتمال دبیرکلی خود در جامعه روحانیت تصریح کرد: در این باره شورای مرکزی باید تصمیم‌گیری کند اما آیت‌الله مهدوی‌کنی به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت در قید حیات هستند و از این رو همچنان ایشان دبیر جامعه است.

زاهدی:‌ عبارت «بورسیه‌های غیرقانونی» ظلم بزرگ است/ تشکیل کمیته بررسی بورسیه‌ها در مجلس و دولت

رئیس کمیسیون آموزش استفاده از عبارت بورسیه‌های غیرقانونی را ظلم بزرگی دانست و گفت: ما کمیته‌ای را در این زمینه در مجلس تشکیل دادیم و خوشحال هستیم که دولت هم در این رابطه کمیته تشکیل داده است.

زاهدی درباره بورسیه‌های غیرقانونی که مورد سوال یکی از خبرنگاران قرار گرفت،‌ گفت: این واژه یک ظلم بسیار بزرگ از سوی کسانی که این واژه را مطرح کرده‌‌اند چرا که واقعا اینگونه نیست.

ناگفته‌های متکی از چگونگی عزلش در سفر سنگال/ماجرای نامه اوباما به رهبر انقلاب

وزیر اسبق امور خارجه در برنامه شناسنامه به بیان ناگفته‌هایی از چگونگی عزلش در سفر سنگال و همچنین نامه اوباما به رهبر انقلاب پرداخت.

سیدمحمد غروی: تشکیل جلسه جامعه مدرسین پس از یک ‌ماه/ محورهای همایش شیراز جمع‌بندی شد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:‌ ما در جلسه شب گذشته جمع‌بندی جامعی از همایش دوروزه جامعه مدرسین در شیراز که سال گذشته برگزار شده بود، داشتیم.

غروی ادامه داد: در آن همایش که علمای چند استان مجتمع بودند و جامعه مدرسین نیز حضور داشت، کمیسیون‌ها به صورت مفصل بحث کردند لذا در جلسه شب گذشته آن بحث‌ها جمع‌بندی شد و این مسئله که بالاخره چه کارهایی مربوط به شورای عالی، چه کارهایی مربوط به خود جامعه و چه قسمتی مربوط به نهاد و دفتر تبلیغات است، مشخص شد.

مظفر: طرح رسیدگی به اموال مسئولان تا آخر سال در مجمع تصویب می‌شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از اتمام طرح رسیدگی به اموال و دارایی مسئولان تا پایان امسال در مجمع تشخیص خبر داد.

مظفر ادامه داد: در حال حاضر بر روی شمول طرح رسیدگی به اموال مسئولان بحث می‌شود و به این معنا که این طرح شامل چه مسئولانی شود.

فائزه هاشمی: آیت‌الله هاشمی بارها به عربستان دعوت شده‌ است/ معلوم نیست این بار برود

عضو هیأت موسس حزب کارگزاران درباره احتمال سفر هاشمی‌رفسنجانی به عربستان در ایام حج گفت: ایشان بارها به عربستان دعوت شده‌اند.

پیش از این نیز غلامعلی رجایی مشاور رئیس مجمع تشخیص مصحلت نظام درباره اینکه آیا هاشمی رفسنجانی در سال ۹۳ به عربستان سفر خواهد کرد یا نه، گفته بود: دعوت از وی انجام شده است و ما منتظر بعضی از اقدامات هستیم.

آیت‌الله شاهرودی: خبرگان در هندسه نظام موقعیت محوری دارد

نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خبرگان نقطه جمع اسلامیت و جمهوریت نظام است، گفت: مجلس خبرگان در هندسه نظام جمهوری اسلامی موقعیت محوری دارد.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی با اشاره به جایگاه مجلس خبرگان رهبری در جمهوری اسلامی اظهار داشت: ولایت فقیه که امتداد ولایت حضرت رسول و ائمه معصومین در عرصه غیبت است با شناخت عمیق علما از آن به درستی تصحیح می‌شود و فقیه جامع‌الشرایط را به جامعه اسلامی معرفی می‌کند و بر استمرار شرایط ولایت او نظارت دارد و از این رو خبرگان به عنوان چشمان بیدار جامعه است.

آیت‌الله ممدوحی: تذکر اعضای خبرگان به رویکردهای فرهنگی دولت

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای خبرگان در اجلاس عصر امروز تذکراتی را پیرامون مسائل فرهنگی دولت مطرح کردند.

آیت‌الله ممدوحی با اشاره به تذکر اعضای خبرگان به رویکردهای فرهنگی دولت تصریح‌کرد: تذکرات اعضای خبرگان در این زمینه مفید بود و محورهای این تذکر بیشتر پیرامون مسائلی بود که به صورت علنی در کشور مانند بی‌حجابی و وضعیت جوانان بود.

مهرعلیزاده: سال ۷۶ مردم شناخت دقیقی روی خاتمی نداشتند/فتنه ۸۸ حادثه تلخی بود

رئیس سازمان تربیت بدنی دولت اصلاحات گفت: سال ۷۶ مردم شناخت عمیق و دقیقی روی آقای خاتمی نداشتند،حتی خود آقای خاتمی هم شب آخری که فردایش رأی‌گیری بود با یک تعبیر خیلی خودمانی گفتند اگر فکر می‌کنید که من رأی می‌آورم اشتباه می‌کنید.

وی تاکید کرد: برای آن‌هایی که از فردای انقلاب، نه از فردای انقلاب که از ۱۵ سال قبل از انقلاب و از همان سال‌های ۴۲ در کنار امام و در صحنه بودند این حادثه واقعا تلخ بود و همه را متأثر کرد. اما این که بالاخره در آن زمان چه کسی و چه میزان تندروی کرد و چه چیز باعث چه چیز دیگری شد و چه عاملی باعث تحریک یک انگیزه دیگر شد چیزی است که نباید الان بحثش را باز کرد زیرا هر وقت که بحثش باز شود ممکن است که باز هم تندروی‌هایی از یک جانب باعث شود که باردیگر به صورت خشک این آن را محکوم کند و آن این را.

فومنی: پیشنهاد تشکیل جبهه متحد اصلاح‌طلبان به ریاست ‌رفسنجانی

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات از پیشنهاد مکتوب این حزب به احزاب اصلاح‌طلب برای تشکیل جبهه متحد اصلاح‌طلبان به ریاست هاشمی‌رفسنجانی خبر داد.

فومنی با بیان اینکه ما در این زمینه نامه‌ای خطاب به آقای هاشمی و دیگر افراد موثر در جریان اصلاح‌طلب آماده کرده‌ایم که در کمیته اجرایی حزب مصوب شده است، افزود: ما حدود ۸۰ حزب اصلاح‌طلب در کشور داریم که همه آنها نزدیک به آیت‌الله رفسنجانی هستند و این نامه در اختیار آنها نیز قرار می‌گیرد.

هسته‌های مرکزی جبهه پایداری در استان‌ها فعال شدند/ مقدمات برگزاری مجمع عمومی جبهه

هسته‌های مرکزی جبهه پایداری در شهرستان‌ها در حال شکل‌گیری است و جلسات آن نیز برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی ضمن تایید این خبر درباره زمان برگزاری مجمع عمومی جبهه پایداری گفت: ما در حال فراهم کردن مقدمات این مجمع هستیم اما هنوز زمان آن مشخص نشده است.

حبیبی: مصادره ناطق از سوی اصلاح‌طلبان آب در هاون کوبیدن است/ هاشمی هنوز فتنه را محکوم نکرده است

دبیرکل حزب مؤتلفه با بیان اینکه آقای هاشمی هنوز درباره دو موضوع به طور شفاف صحبت نکرده‌ است، گفت:‌ محکوم کردن فتنه و سران فتنه و بحث عدم تقلب در انتخابات هنوز از سوی هاشمی محکوم نشده است.

دبیرکل حزب موتلفه به عنوان یک شخصیت‌سیاسی حزبی به تشریح آخرین وضعیت خانه احزاب و اتفاقاتی که بر این خانه گذشته است پرداخت و تاکید کرد که نفس مسیحایی نیز نمی‌تواند خانه احزاب را زنده کند.

فیاض: تولید تئوریک فلسفی انقلاب اسلامی لازمه نظم نوین جهانی است/ چرایی تضعیف غربِ مبتنی بر اندیشه «کانت»

فیاض با بیان اینکه فضای فکری ارزشی غرب مبتنی بر اندیشه کانت، در حال تضعیف است، گفت: کانت تمام فلسفه و مباحث اخلاقی و اعتقادی را از بین برد و اباحه‌گری را در آورد و به اخلاق قراردادی بین انسان‌ها اکتفا کرد.

محمدرضا خاتمی: ممنوع‌الخروج شده‌ام

عضو حزب منحله مشارکت با تأیید خبر ممنوع‌الخروجی‌اش گفت: هنوز هیچ توضیحی درباره این مسئله به من نداده‌اند.

 

وی با بیان اینکه هیچ مرجعی تاکنون توضیحی در این زمینه به من نداده است، خاطر نشان کرد: پیش از این به من اعلام می‌کردند که ممنوع‌الخروج هستم و می‌گفتند اگر اعتراضی داری مطرح کن اما این بار هیچ توضیحی به من نداده‌اند.

حجت‌الاسلام رجبی: تشکیل جلسه جامعه مدرسین با حضور شمخانی

عضو جامعه مدرسین از حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در جلسه تشکل متبوعش خبر داد و گفت: شمخانی در حوزه مسائل داخلی و خارجی گزارشی به اعضا ارائه داد.

رجبی درباره اینکه چه محورهایی در مسائل خارجی از سوی شمخانی تبیین شد گفت: وی درباره مسئله داعش و حوزه داعش در کشورهای سوریه و عراق و همچنین شکست‌های آنها و فعالیت‌هایی که در این حوزه صورت گرفته است، توضیحاتی را ارائه کرد.

پورنجاتی: پایگاه اجتماعی ‏روحانی از آن خودش نیست/ تئوریسین‌های اصلاحات، یا اطلاعاتی بوده‌اند یا نظامی

عضو حزب منحله مشارکت تصریح کرد: تعبیرم این است که پایگاه اجتماعی آقای روحانی ائتلافی است، از آن خودش نیست ولی در اختیار او قرار داده شده است ‏تا پایان دوره‌‌ایی که خواهد بود.

در اولین بیانیه «ندا» مطرح شد: تبیین چارچوب فعالیت‌ «ندا»/«ندای ایرانیان» در جستجوی شباهت‌هاست

اولین بیانیه راهبردی هیات موسسان حزب در آستانه تاسیس «ندای ایرانیان» منتشر شد.

مرعشی: آغاز جلسات شورای هماهنگی اصلاحات برای انتخابات مجلس

مرعشی گفت: اصلاح‌طلبان از اشتباهات گذشته درس گرفته‌اند ما هم همین طور محوریت و همراهی خاتمی را پذیرفته‌ایم و همراه با او گام برمی‌داریم.

وی اظهار داشت: ما هیچ‌گاه نگفتیم که خاتمی به طور مستقیم در انتخابات مجلس  یا انتخابات دیگری شرکت می‌کند. من و دیگر اصلاح‌طلبان نقش خاتمی را به‌عنوان محور اصلاحات و البته محور گروه‌های اصلاح‌طلب قبول داریم اصولا هیچ گروه اصلاح‌طلبی نمی‌تواند واقعیت نقش خاتمی را نفی کند. خاتمی محور جریان‌های اصلاح‌طلبی است. اما اینکه برخی از رسانه تحلیل می‌کنند که خاتمی در انتخابات یا ارائه لیست‌ها نقش دارد تحلیل غلطی است.

اظهارات منتشر نشده آیت‌الله مصباح پیرامون اختلاف وی با آیت الله هاشمی درباره سازمان منافقین

بنده به ایشان عرض کردم: آقای هاشمی! من طلبه‌ای هستم که دغدغه‌ام اسلام است. اگر این یک حرکت اسلامی است و بناست کاری برای اسلام شود، بنده هم هستم. حال، بنده در این جبهه ضد امپریالیسم باید چه کار کنم؟ ایشان گفتند: مسأله شریعتی و شهید جاوید و… را باید کنار گذاشت.

وبگاه حزب کارگزاران راه اندازی می‌شود/ قوچانی، کرباسچی و لیلاز از گردانندگان اصلی

وبگاه رسمی حزب کارگزاران سازندگی که چندی است طراحی شده، با نام «هم‌میهن ‌آنلاین» بزودی راه‌اندازی می‌شود.

اکبر منتجبی روزنامه‌نگار با انتشار مطلبی در صفحه فیسبوک شخصی خود این خبر را اعلام کرده و برهمین اساس سعید لیلاز، محمد قوچانی و غلامحسین کرباسچی که هم‌اکنون از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران هستند، از گردانندگان اصلی این سایت خواهند بود.

آیت‌الله ری‌شهری: عملکرد فرهنگی دولت قابل نقد است/ در هیچ نظامی، سیستم اطلاعاتی زیر نظر دولت نیست/ رئیس‌جمهور مراقب نفوذ «شیطان‌های انسان‌نما» باشد

آیت‌الله ری‌شهری با اشاره به آشنایی ۵۰ ساله خود با حجت‌الاسلام روحانی گفت: رئیس‌جمهور محترم و دولت خدمتگزار باید مراقب نفوذ شیطان‌های انسان‌نما باشند.

آقاتهرانی: جزئیات دیدار با آیت‌الله یزدی/ انتقاد رئیس جامعه مدرسین از اظهارات اخیر هاشمی درباره آیت‌الله مصباح

دبیرکل جبهه پایداری درباره دیدار روز گذشته با آیت‌الله یزدی گفت: آیت‌الله یزدی از هجمه‌ها به آیت‌الله مصباح انتقاد داشت و گفت‌ که من تعجب می‌کنم کسانی که قبلاً خودشان در انقلاب بوده‌اند چطور جرأت می‌کنند همه چیز بگویند.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی با بیان اینکه ما هر هفته جلساتی را داریم، به انتقاد از هجمه‌ها علیه جبهه پایداری پرداخت و گفت: برخی‌ها مدعی هستند که آیت‌الله مصباح با ما قهر کرده یا می‌گویند ما فعالیتی نداریم و به پایداری هجمه می‌کنند در حالی که ما متوجه نشدیم عقاید مخالفان جبهه پایداری چیست، هرچند کاری به آنها نداریم و به دنبال وظیفه خود برای آینده هستیم.

افروغ: سبک زندگی آمریکایی به معنای جهانی شدن در لایه‌های زیرین نیست/ در مکتب توحید‌گرایی اخلاق فعل هدف و قدرت فعل ابزار است

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه هیچ نظامی در عالم سکولار نیست، گفت: نظام سرمایه‌داری توسعه اخلاق منفی را در سیاست انجام می‌دهد، در حالی که در پارادایم توحید‌گرایی باید اخلاق فعل هدف و قدرت، فعل ابزار باشد.

«اولین کار این است که بفهمیم در چه صورتی می‌توانیم بین سود و نیاز آشتی برقرار کنیم، در صورتی می‌توان آشتی برقرار کرد که نگاه یکسویه به انسان و حق او نداشته باشیم بلکه باید نگاه جامعی به حق انسان داشته باشیم و حق فردی، گروهی و جامعه‌ای را هم ببینیم. یعنی هم آزادی توجه داشته باشیم و هم به عدالت.»

تشکیل کمیته سیاسی جامعه روحانیت با عضویت ۸ نفر/ حضور تقوی، پورمحمدی، معزی، ابوترابی و مصباحی مقدم در کمیته انتخابات

یک عضو جامعه روحانیت مبارز از حضور تقوی و پورمحمدی در کمیته انتخابات جامعه روحانیت برای مجلس خبرگان و مجلس دهم خبر داد.

 

در همین زمینه حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز درباره جزئیات تشکیل کمیته سیاسی جامعه روحانیت برای مجلس خبرگان و مجلس دهم اظهار داشت: در حال حاضر مدیریت جلسات بر عهده آیت‌الله موحدی‌کرمانی است اما در این کمیته سیاسی افرادی مثل آقای تقوی و آقای پورمحمدی نیز حضور دارند.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.