شماره : 42330
6 / 9 / 2015 - 21:42

آلمان چقدر برای پناهجویان هزینه می‌کند؟

یک روزنامه آلمانی برآورد کرده است که هزینه بحران مهاجرت برای اقتصاد آلمان امسال به بیش از ۱۰ میلیارد یورو خواهد رسید. به گزارش اهروصال به نقل از تسنیم به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، در حالی که آلمان موافقت خود را با اسکان ۸۰۰ هزار مهاجر خارجی اعلام کرده است، به نظر می رسد

یک روزنامه آلمانی برآورد کرده است که هزینه بحران مهاجرت برای اقتصاد آلمان امسال به بیش از ۱۰ میلیارد یورو خواهد رسید.

به گزارش اهروصال به نقل از تسنیم به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، در حالی که آلمان موافقت خود را با اسکان ۸۰۰ هزار مهاجر خارجی اعلام کرده است، به نظر می رسد بحران مهاجرت بیش از ۱۰ میلیارد یورو برای اقتصاد این کشور هزینه دربر خواهد داشت که این رقم ۴ برابر بیشتر از هزینه مهاجران در آلمان طی سال ۲۰۱۴ میلادی خواهد بود.

ارقام منتشر شده از سوی اداره آمار فدرال آلمان نشان می دهد که این کشور طی سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۲۰۳ هزار مهاجر خارجی را اسکان داده و این مساله ۲٫۴ میلیارد یورو هزینه دربر داشته است.

انتشار این آمارها از سوی روزنامه آلمانی در شرایطی است که ولفگانگ شویبله وزیر دارایی آلمان حاضر به ارائه ارقام دقیقی در خصوص هزینه مهاجران خارجی برای اقتصاد این کشور نشده است.

شویبله در جمع خبرنگاران در حاشیه کنفرانس وزرای دارایی گروه ۲۰ در آنکارا تاکید کرد: اولویت نخست این است که این مشکل را از نقطه نظر دولت فدرال حل و فصل کنیم. پیش از آنکه این کار را انجام دهیم، دلیلی ندارد در خصوص هزینه ای که قرار است صرف شود، صحبت کنیم.

وی افزود: پارلمان آلمان قرار است هفته آینده فارغ از بحران مهاجرت، در خصوص بازنگری بودجه بحث و تبادل نظر کند. روز شنبه نیز آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان احتمال افزایش مالیات ها برای مقابله با بحران مهاجرت را رد کرده است.

انتهای پیام/پ

 


ثبت شده در سایت پایگاه تحلیلی خبری اهروصال طی شماره 42330 توسط امید ظریفی و در روز یکشنبه 6 سپتامبر 2015 ساعت 21:42:56
© Copyright 2020 http://aharvesal.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر