آخبار صفحه اول » ویژه
کد خبر : 114579
جمعه - 7 اردیبهشت 1397 - 14:12
اهروصال گزارش میدهد

بازدید سفیر کشور سوئیس از مدرسه روستای کردلر اهر

بازدید سفیر کشور سوئیس از مدرسه روستای کردلر اهر

به گزارش اهروصال، سفیر کشور سوئیس پیش از ظهر دیروز، به همراه مدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر از مدرسه ساوالان روستای کردلر اهر که توسط عده ای از خیران کشور سوئیس احداث شده است بازدید نمود.

وی در این بازدید که در فضایی صمیمی و دوستانه انجام پذیرفت ضمن دیدار از معلمان و دانش آموزان این مدرسه روستایی به تشریح زیبایی های طبیعی کشورش پرداخته و مناظر طبیعی منطقه ارسباران را تحسین نمود.

سفیر سوئیس با بیان اینکه نظام آموزشی کشور سوئیس شباهت هایی با نظام آموزشی ایران دارد افزود: در سوئیس برنامه مدارس متناسب با بازار کار و نیاز شرکت های خصوصی و صنعتی تعیین می شود.

وی ضمن تحسین روند آموزش در مدارس روستایی در ایران و به خصوص منطقه اهر از حضور معلمان فداکار در مدارس روستایی جهت تعلیم و تربیت کودکان و تلاش در زمینه توسعه نیروی انسانی ایران تقدیر کرد.

ایشان ضمن حضور در مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اهر و در مورد نظام آموزشی جاری در ایران، تناسب تعداد معلمان و دانش آموزان و مقایسه آن با نظام آموزشی سوئیس بحث و گفتگو کرده و تلاش این مدیریت را در جهت جذب کمک های مردمی برای مدرسه سازی مورد تقدیر و تحسین قرار داد.

شجاعی، مدیر آموزش و پرورش اهر نیز ضمن اشاره به قدمت آموزش و پرورش در اهر به تشریح برنامه های آموزشی و فرهنگی این مدیریت پرداخته، دیدار ایشان را از مدارس منطقه نقطه عطفی در تاریخ آموزش و پرورش اهر برشمرد.

همچنین در بازدیدی که سفیر از مدرسه خیرساز زهرا مردانی آذر به عمل آورد با کارکنان، معلمان و دانش آموزان این مدرسه دیدار و گفتگو کرده از فعالیت های عملی دانش آموزان بازدید به عمل آورد.

در پایان نیز از طرف روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش اهر به جهت حضور ایشان در منطقه و هدایایی که به دانش آموزان اهدا نمودند از ایشان با اهدای هدیه ای تجلیل به عمل آمد.