آخبار صفحه اول » برگزیده » ویژه
کد خبر : 113904
جمعه - 18 اسفند 1396 - 22:46
فرمانده انتظامی اهر:

در چهارشنبه سوری از ایجاد مزاحمت با انفجار خودداری کنید / دشمن سعی دارد حجاب و عفاف را در جامعه کمرنگ کند

در چهارشنبه سوری از ایجاد مزاحمت با انفجار خودداری کنید / دشمن سعی دارد حجاب و عفاف را در جامعه کمرنگ کند

به گزارش اهروصال؛ سرهنگ منفرد؛ فرمانده انتظامی شهرستان اهر در پیش خطبه نماز جمعه شهرستان اهر اظهار داشت: درگذشته بیشترین تخلفات صورت گرفته مربوط به مواد مخدر بود ولی امروزه بیشترین تخلفات ثبت‌شده مربوط به فضای مجازی است.

وی در ادامه افزود: تمام سعی دشمنان ما متزلزل کردن جایگاه مادر در جامعه ما است و بهترین روش برای نابودی جامعه ما به لجن کشیدن مقام زن و مقام مادر است و برای این امر سعی در بی‌غیرت کردن مردان ما از طریق جنگ نرم و فضای مجازی نیز دارد.

سرهنگ منفرد در خصوص حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف عامل حیاتی در جامعه و حفظ حریم خانواده‌ها است و باید جلوی نفوذ فرهنگی و کم کردن حجاب و عفاف را بگیریم.

فرمانده انتظامی شهرستان اهر در خصوص چهارشنبه آخر سال مطرح کرد: چهارشنبه‌سوری عید سنتی و یکی از مراسم‌های کهن ایرانیان بود ولی بااین‌حال برخی افراد با ترقه و ایجاد مزاحمت‌ها این مراسم را از حالت کهن و تاریخی خود خارج کرده و تبدیل به یک مردم‌آزاری و ایجاد مزاحمت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: بیشترین آسیب‌ها در چهارشنبه‌سوری از ناحیه چشم می‌باشد و برای کاهش آسیب‌ها بهترین روش خانواده محوری است و خانواده‌ها نباید بگذارند فرزندانشان از جلوی چشمان آن‌ها دور شوند.

سرهنگ منفرد در خصوص پیشگیری از سرقت اذعان داشت: برخی‌ها قبل از سفر برنامه سفر خود را در مکان‌های عمومی مانندِ قهوه‌خانه‌ها بیان می‌کنند. از کجا می‌دانید چه کسی در آنجا نشسته است؟ نباید برنامه سفرتان را همه‌جا بگویید. همچنین خودروی خود را هیچ موقع به‌صورت روشن رها نکنید. پیشگیری از سرقت آسان‌تر از پیدا کردن سارق و مال مسروقه است.

وی در پایان در خصوص مسافرت‌های نوروزی عنوان کرد: مسیرهای مسافرت خود جزئی از سفر است و از مسیرها نیز لذت ببرید. با سرعت زیاد سفر کردن فقط جان شمارا به خطر می‌اندازد و بجای سرعت زیاد زمان خود را تنظیم کنیم و در زمان مناسب راه بیفتید و از مسیر نیز لذت ببرید.

انتهای پیام/