شماره : 112881
21 / 1 / 2018 - 17:19

جایگاه مجامع خیّرین در جامعه احیاء شود/ ارسباران منطقه‌ای علمی و فرهنگی کهن است

امام جمعه اهر بر لزوم احیای جایگاه مجامع خیّرین در جامعه تأکید کرد، گفت: حوزه علمیه شهرستان اهر قدمتی ۱۳۰ ساله دارد.

به گزارش اهروصال؛ آیت‌الله جواد حاجی‌زاده؛ امام جمعه اهر در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر که با عنوان مدرسه و ارتقای کیفیت‌های آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش اهر برگزار شد، اظهار کرد: کم و بیش اطلاعاتی که از سایر شهرستان‌ها داریم می‌توانیم بگوییم که شورای آموزش و پرورش اهر فعال‌تر از سایرین است.

وی با اشاره به اینکه بحث تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش بحثی عریض و طویل است و مسائل و مشکلات این دستگاه با یک یا دو بار جلسه رفع نمی‌شود، افزود: پیشنهاد می‌کنم جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر تخصصی‌تر شود و هر جلسه مربوط به یک حوزه از مشکلات بررسی شود.

امام جمعه اهر احیای جایگاه خیرین مدرسه‌ساز، مدرسه یار، سلامت و سایر مجامع خیرین را ضروری دانست، گفت: در هر مقطعی خیرّین بدون اینکه شرط و شروطی تعیین کنند به میدان آمده‌اند و کمک‌های شایانی به تأمین نیازهای شهرستان اهر کرده‌اند در حالی که منابع دولت کریمه بسیار محدود است و در این راستا تأکید می‌شود مجامع خیرین پویا احیاء و از ظرفیت افراد دلسوز استفاده شود.

حاجی‌زاده بابیان اینکه من قدیم‌الایام شهرستان اهر و منطقه ارسباران به‌عنوان مهد علمی و فرهنگی مطرح است، گفت: شاید زمانی در شهرستان‌های هم‌جوار مدرسه‌ای وجود نداشت شهرستان اهر معلم و مدرسه داشت و همین‌طور حوزه علمیه، به‌طوری که حوزه علمیه شهرستان اهر قدمتی ۱۳۰ ساله دارد، به نظر بنده پیشنهاد راه‌اندازی موزه تعلیم و تربیت ارسباران بهترین پیشنهاد است چراکه ما باید آثارمان را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: دایر کردن موزه تعلیم و تربیت منطقه ارسباران در شهرستان اهر به‌نوعی پیام‌رسانی و اطلاع‌رسانی برای آیندگان است چون‌که باید نسل آینده از تاریخ گذشتگان با خبر باشند.

امام جمعه اهر در ادامه بر تربیت دینی، مذهبی و قرآنی فرزندان و دانش آموزان تأکید کرد، افزود: با وجود این‌که مشکلی اساسی فعلی کشور بحث اقتصادی بوده اما نباید فراموش کنیم که توجه به مسائل فرهنگی نیز زمینه‌ساز است و هر قدر بر تربیت دانش آموزان توجه ویژه‌ای صورت گیرد همان اندازه می‌تواند از آسیب‌های اجتماعی بکاهد.

حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه زیر سایه نظامی زندگی می‌کنیم که در رشد و تولید علم کارنامه درخشانی دارد، گفت: در زمان حکومت طاغوت روستاها از هر حیث امکاناتی بی‌بهره بودند ولی اگر الآن شاهد امکانات و خدماتی در روستاها هستیم در طول این ۴۰ سال به وجود آمده است.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه تحلیلی خبری اهروصال طی شماره 112881 توسط امید ظریفی و در روز یکشنبه 21 ژانویه 2018 ساعت 17:19:40
© Copyright 2020 http://aharvesal.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر