آخبار صفحه اول » برگزیده
کد خبر : 112396
یکشنبه - 10 دی 1396 - 20:43
معاون فرماندار اهر:

برای رفع مشکلات ترافیکی باید از بخش خصوصی کمک گرفت

برای رفع مشکلات ترافیکی باید از بخش خصوصی کمک گرفت

به گزارش اهروصال؛ مدد سمندری؛ معاون فرماندار شهرستان اهر؛ در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم اهر؛ گفت: برخی روستاهای ما همان‌طور که در جلسه‌ی قبل موردبررسی قرار گرفت، فاقد آب و فاضلاب مناسب هستند و برای تجهیز آن‌ها تصمیماتی اتخاذ گردیده است و در دستور کار شرکت آبفار قرار دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: در شهر مشکلات ترافیکی بسیار زیادی نیز مطرح است و این مسائل ترافیکی ممکن است برخی مشکلات امنیتی مانند سرقت خودرو را به وجود آورد و برای آن باید راه‌حلی ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه‌حل‌هایی که مدنظر است جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی در جهت تأمین پارکینگ‌های موردنیاز شهر است و راه‌حل دیگر همان‌گونه که حجت‌الاسلام نظری گفتند: تأمین پارکینگ‌های موردنیاز از منابع جرائم ماده ۱۰۰ شهرداری است.

راه دیگری که مدنظر است و می‌توان در صورت حمایت دادگستری و راهنمایی و رانندگی پیاده کرد استفاده از پارکبان و پارکومتر است که به دلیل هزینه داشتن برای کسبه و بازاریان آن‌ها دیگر خودروهای خود را به محل کار نمی‌آورند که این کار باعث کاهش محسوس ترافیک و ایجاد محل پارک برای خودروها خواهد شد.

وی در پایان در خصوص تابلوهای راهنمایی و رانندگی اذعان داشت: برخی تابلوهای راهنمایی رانندگی در سطح شهر باید مرمت شود و برای محل‌های موردنیاز تابلوهای مناسب درج شود تا هم مردم قوانین را رعایت کنند و هم چهره شهر زیباتر دیده شود.

انتهای پیام/