شماره : 103692
26 / 2 / 2017 - 12:21

الزام سازمان خصوصی سازی به توزیع سود سهام عدالت/ ارزش هر سهم عدالت ۲ میلیون تومان

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: با توجه به انقضای مهلت وصول اقساط سود سهام عدالت با مصوبه شورای عالی نظارت بر اصل ۴۴ هفته گذشته، سازمان خصوصی سازی موظف به توزیع سود سهام عدالت بین مشمولان شده است.

به گزارش اهروصال؛ به نقل از خبرگزاری فارس، علی اشرف عبداله پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی امروز در نشست خبری در محل سازمان گفت: با توجه به انقضای مهلت وصول اقساط سود سهام عدالت با مصوبه شورای عالی نظارت بر اصل ۴۴ هفته گذشته ،سازمان خصوصی سازی موظف به توزیع سود سهام عدالت بین مشمولان شده است.
پوری حسینی با بیان اینکه سهام عدالت به یک دوره خاص تعلق ندارد، گفت: همه گرایش‌های سیاسی در شکل‌گیری سهام عدالت دخیل هستند.
به گفته وی با توجه به پایان یافتن دوره ۱۰سال ساماندهی سهام عدالت دورنمای این موضوع را به سه مرحله تقسیم کردیم که در مرحله اول ارایه صورت حساب به مشمولان است.
رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه امکان آزاد سازی سهام عدالت تا قبل از مهر ماه ٩۶ امکان پذیر نیست، در پاسخ به فارس عنوان کرد: هم اکنون ارزش سهام عدالت در بازار حدود دو میلیون تومان برآورد می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه ارزش خالص دارایی‌های پرتفوی سهام عدالت چه رقمی است و اینکه آیا سهام عدالت باقیمانده در صورت عدم تقاضا چگونه تعیین تکلیف می‌شود، گفت: ارزش روز خالص NAV سهام عدالت را اجازه بدهید، پس از رونمایی سامانه صورت حساب مشمولان سهام عدالت إعلام شود، اما در مورد الباقی سهام عدالت و در صورت عدم تقاضا قدر مسلم به دولت باز می‌گردد.

انتهای پیام/ب

 

ثبت شده در سایت پایگاه تحلیلی خبری اهروصال طی شماره 103692 توسط امید ظریفی و در روز یکشنبه 26 فوریه 2017 ساعت 12:21:14
© Copyright 2020 http://aharvesal.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر