به گزارش اهروصال به نقل از روابط عمومی آتش‌نشانی تبریز، در پی بروز این حادثه شهروندان در تماس با سامانه ۱۲۵ ضمن اطلاع رسانی این حادثه خواستار کمک آتش‌نشانان شدند.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تبریز بلافاصله گروه امداد و نجات ایستگاه ۱۴ اندیشه را راهی محل حادثه در اتوبان جدید تبریز _ سهند کرد.

آتش‌نشانان با رسیدن به محل حادثه، مشاهده کردند در رمپ تازه احداث اتوبان تبریز- سهند کارگران مشغول قالب بندی برای بتن‌ریزی در محل بودند که خاک از بالای رمپ بر روی قالب های بتن ریزش کرده و منجر به سقوط قالب‌های فلزی بر روی کارگران و گرفتاری ۵ نفر از آنها شده است.

جواد پورابراهیمی فرمانده گروه نجات ایستگاه شماره ۱۴ اندیشه گفت: آتش‌نشانان بی‌درنگ تلاش‌های خود را برای بیرون آوردن کارگران از زیر قالب‌ها آغاز و با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، عملیات ایمن‌سازی و تثبیت موقعیت را انجام دادند و سپس با آواربرداری و بیرون کشیدن قالب‌ها موفق شدند ۲ کارگر گرفتارشده را از زیر آوار بیرون آورند.

وی تصریح کرد: ۳ نفر دیگر از کارگران گرفتار شده، توسط افراد حاضر در محل قبل از رسیدن آتش‌نشانان رهاسازی شده بودند که ۲ کارگر بعدی را آتش‌نشانان رهاسازی و هر ۵ کارگر هم از ناحیه پا دچار مصدومیت شده بودند که برای مداوا در اختیار امدادگران اورژانس قرار گرفتند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲