به گزارش خبرنگار اهروصال، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تمدید تحریم‌ها علیه ایران که از سوی نمایندگان پارلمان آمریکا به تصویب رسید، اظهار داشت: هر زمانی که مسئولان و مردم به رهنمودهای راهبردی مقام معظم رهبری مدظله العالی بی توجه شده اند، نظام اسلامی و جامعه ما متضرر شده است.

وی با اشاره به اینکه اگر دقت و هوشیاری مسئولان در روند مذاکره ایران و ۵+۱ و بهره‌گیری از توصیه‌های مقام معظم رهبری مورد توجه قرار می‌گرفت اکنون شاهد تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها علیه ایران نبودیم، افزود: تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله حاصل عدم توجه به جزئیات مذاکرات هسته‌ای بوده و به اعتقاد ما در اجرای توافق هسته‌ای مسئولان عجله کرده‌اند.

امام جمعه اهر تصریح کرد: متأسفانه در زمان پسابرجام اگر کسی از بدعهدی‌های آمریکایی سخن می‌گفت کسی باور نمی‌کرد ولی تمدید تحریم‌های ۱۰ ساله علیه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران نمونه‌ای بارز از عهدشکنی غربی‌هاست.

آیت‌الله حاجی‌زاده بابیان اینکه شتاب‌زدگی در اجرای مفاد توافق هسته‌ای (برجام) چنین مشکلاتی را به وجود آورده است، اضافه کرد: اعمال تحریم‌ها از سوی آمریکایی‌ها به‌منزله نقض صریح برجام بوده و مردم زمانی که از بابت توافق خوشحال شدند اکنون از اقدام به‌مثل مسئولان در مقابل آمریکایی‌ها نیز خوشحال خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه کم‌توجهی و بی‌توجهی برخی از مسئولان در برخورد با حقوق‌های نجومی گره از مشکلات مردم باز نمی‌کند، گفت: متأسفانه تاکنون تنها بخش اندکی از اموال بیت‌المال که توسط عده معدودی از مدیران متخلف و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی به بیت‌المال بازگشته و غیر از آن اقدامی آن‌چنان صورت نگرفته درحالی‌که رهبر انقلاب اسلامی در این زمینه بارها به مسئولان ذی‌ربط هشدار داده‌اند.

امام جمعه اهر بیان داشت: اگر مسئولان در خصوص برخورد قاطع با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی داشتند و توصیه‌ها و هشدارهای مقام معظم رهبری را جدی می‌گرفتند اکنون کسی جرات حیف و میل بیت‌المال را نداشت و در حال حاضر مردم هنوز منتظر رسیدگی به حقوق‌های نا متعارف و نجومی هستند.

انتهای پیام/