ابراهیم نیک نظر رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر در گفت‌وگو با خبرنگار اهروصال با اشاره به وقایع حیاتی ثبت‌شده شهرستان اهر طی هفت‌ماهه سال جاری، اظهار داشت: ولادت‌های ثبت‌شده در ۷ ماهه سال جاری بیش از یک هزار و ۶۶۶ مورد ثبت‌شده که مردادماه با ۲۷۰ واقعه ولادت بیشترین رقم را به خود اختصاص داده که در مجموع واقعه‌های ثبتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از یک درصد کاهش دارد.

وی بابیان اینکه طی هفت ماه گذشته تنها ۴ واقعه ولادت خارج از مهلت قانونی به ثبت رسیده است، افزود: از مجموع واقعه‌های ثبت‌شده ولادت در شهرستان اهر ۷۴ درصد شهری و ۲۶ درصد روستایی بوده که به ازای هر ۱۰۰ دختر، ۱۱۱ پسر متولد شده است.

نیک نظر از ثبت ۳۸۹ واقعه فوت طی هفت‌ماهه سال جاری در شهرستان اهر خبر داده و گفت: تعداد واقعه‌های فوتی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۸ درصد کاهش داشته و از این تعداد واقعه فوتی ۷۵ درصد شهری و ۲۵ درصد روستایی است.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر در ادامه به تعداد ازدواج‌های ثبت‌شده طی هفت‌ماهه سال جاری در این شهرستان نیز اشاره کرد، بیان داشت: طی هفت ماه گذشته یک هزار و ۷۲ مورد ازدواج در شهرستان اهر ثبت‌شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تنها یک درصد افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه میانگین سن ازدواج مردان ۲۸ سال و ۲۳ سال برای زنان در شهرستان اهر است، گفت: طبق آمار به‌دست‌آمده طی هفت‌ماهه امسال از مجموع ازدواج‌های ثبت‌شده ۵۱ نفر از زنان زیر ۱۵ سال سن ازدواج‌کرده‌اند و کل آمار ازدواج ازنظر محل سکونت ۶۷ درصد شهری و ۳۳ درصد روستایی است.

نیک نظر همچنین از کاهش ۱۴ درصدی طلاق طی هفت‌ماهه امسال در شهرستان اهر خبر داد، اضافه کرد: طی ۷ ماهه گذشته ۱۷۵ طلاق به ثبت رسیده و این آمار تنها مربوط به شهرستان اهر نیست بلکه طلاق‌های ورزقان، کلیبر، خداآفرین، هوراند، اهر و حتی از مشگین شهر به دلیل نبود دفترخانه ثبت طلاق برای ثبت طلاق به شهرستان اهر مراجعه می‌کنند که آمار آن‌ها بر آمار طلاق اهر افزوده می‌شود.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان اهر با تأکید بر اینکه طلاق‌های صورت گرفته ازنظر محل سکونت شامل ۶۳ درصد شهری و ۳۷ درصد روستایی است، خاطرنشان کرد: ۶ نفر از زنان زیر ۱۵ سال سن در آمار طلاق جای گرفته‌اند و به‌طور واضح شش نفر از زنان زیر ۱۵ سال طی هفت‌ماهه گذشته طلاق گرفته‌اند.

انتهای پیام/