به گزارش اهروصال، همایش آسیب‌های اجتماعی با محوریت آثار سوء مواد مخدر روز دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵ با حضور فرماندهی نیروی انتظامی اهر، مسئول بسیج دانشجویی شهرستان، جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشگاه پیام نور اهر برگزار گردید.

مصرف سیگار و دخانیات دروازه اعتیاد است

در این همایش دکتر محمدرضا داداشی رئیس دانشگاه پیام‌نور واحد اهر ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان، اساتید و دانشجویان حاضر در مراسم مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی جامعه را فقر و حاشیه‌نشینی، طلاق، اعتیاد به مواد مخدر، فساد و بی‌بند و باری برشمرد، اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی دردناک اما درمان‌پذیر است.

محمدرضا داداشی هدف از برگزاری این همایش را آگاهی و آشنایی بیشتر دانشجویان با راه‌های مقابله با اعتیاد بیان کرد.

تجربه حتی یک‌بارمصرف مواد مخدر فرد را معتاد و سیستم روانی و جسمی بدن را مختل می‌کند

در ادامه مراسم سرهنگ یونس منفرد فرمانده انتظامی شهرستان اهر به‌عنوان سخنران اصلی همایش با مستندات و آمار و ارقام به بررسی همه‌جانبه  و مفصل آثار سوء مواد مخدر در جامعه به‌ویژه در بین جوانان پرداخت و مهم‌ترین راه عدم مبتلابه اعتیاد را “نه گفتن”  جوانان به تعارفات دوستان خود مبنی بر مصرف مواد بیان کرد و گفت: پیشگیری ابتلا به اعتیاد بهتر و آسان‌تر از درمان آن می‌باشد.

سرهنگ یونس منفرد تأکید کرد که تجربه حتی یک‌بارمصرف مواد مخدر ولو اندک شخص را معتاد و به‌مرور زمان سیستم روانی، ذهنی و جسمی فرد را مختل می‌نماید و باعث بروز مشکلات و سایر آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد بود.

انتهای پیام/