به گزارش خبرنگار اهروصال، آیین روز شهرستان اهر در دوم اردیبهشت‌ماه امسال به مناسبت سالروز یک‌صد و پنجاهمین سال تولد این مجتهد وارسته اهری برگزار شد و ضمن سخنرانی مسئولین منطقه‌ای و استانی، تمبر یادبود حضرت آیت‌الله‌العظمی رونمایی گردید. قرار است همه‌ساله در روز دوم اردیبهشت، این مراسم در شهرستان اهر برگزار و ویژگی‌های علمی، اخلاقی و فقهی این عالم  زاهد به‌عنوان الگو و سبک زندگی تبیین و معرفی گردد.

عصر امروز سه شنبه در مراسم تقدیر از مسئولان برگزاری مراسم روز شهرستان، حسین دوستی (نویسنده و پژوهشگر اهری) از چاپ و انتشار کتاب و زندگینامه و یادنامه حضرت آیت‌الله‌العظمی نجفی اهری با عنوان « تندیس مهربانی » برای مراسم سال آینده خبر داد.

وی همچنین از مسئولین سازمان میراث فرهنگی حضرت آیت‌الله‌العظمی نجفی اهری و تبدیل آن به « خانه عالم » یا « موزه اسناد مجاهدات روحانیت » یا دو خاطره‌ی این مجتهد مبارز و شجاع را گرامی بدارند. این بنای تاریخی در کوچه شهید رضازاده قرار دارد.

در مراسم تقدیر اعضای بیت شریف و مسئولین حضرت آیت‌الله‌العظمی نجفی اهری از مسئولین شهرستان، لوح تقدیر و سپاس‌نامه به تعدادی از مسئولین اهدا شد، در بخشی از این سپاس‌نامه آمده است:

اکنون‌که همت والا و اندیشه ژرف و نگرش مؤمنانۀ شما بزرگواران اقتصاد نمود که طی اقدامی خداپسندانه، به علم و فقاهت و اخلاق و مجاهدت، ارج نهاده شده و با یادآوری بزرگان متصف به این صفات حسنه، انگیزه‌ای برای نیک اندیشان زمان ایجاد نمایند، و در ادامۀ این مسیر مقدس، یکی از علمای سلف این مرز و بوم ـ آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ حسین نجفی اهری ـ را دارای این صفات الهی تشخیص و یادمان ارزنده‌ای را تشکیل دادید، اینک به‌عنوان بیت و مسئولین آن بزرگوار برخورد وظیفه می‌دانیم با کمال تواضح از این برخورد صادقانه و همت بلند، صمیمانه سپاسگزاری کنیم.

گفتنی است اعضای بیت شریف حضرت آیت‌الله‌العظمی حاج شیخ حسین آقا نجفی اهری از آیت‌الله حاجی‌زاده امام‌جمعه اهر، عبدالحسین ایمانی فرمانده سپاه ناحیه اهر و مهدی زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر قدردانی کردند.