به گزارش خبرنگار اهروصال، احمد رجب پور در آیین اختتامیه دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر، با اشاره به پاسخ گسترده هنرمندان و گروه‌های نمایشی از سراسر کشور به فراخوان دبیرخانه دائمی جشنواره، برگ زرینی در تاریخ تئاتر کوتاه ارسباران و ایران رقم خورد اظهار داشت: در پایان مهلت زمان فراخوان، ۲۱۲ اثر از ۲۶ استان کشور آثار نمایشی خود را به دبیرخانه جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر ارسال شد.

وی افزود: دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر با همت و تلاش هنرمندان و حمایت‌های مسئولان برگزار و با پشتیبانی مردم به‌طور باشکوه توانستیم به‌پایان برسانیم.

دبیر اجرایی دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر، با اشاره به استقبال مردم ارسباران، یادآور شد: پس از طی مراحل بازبینی، ۲۳ اثر نمایشی در بخش‌های خیابانی و صحنه‌ای به جشنواره راه یافت که این آثار در سه روز از ۳۱ مردادماه تا سوم شهریورماه بر روی صحنه نمایش رفتند و مورد استقبال بی‌نظیر مردم شهرستان‌های اهر، ورزقان، هریس، کلیبر و خداآفرین گرفت.

وی مهم‌ترین شاخصه دهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر را حضور میهمانان و فرهیختگان هنرمند از سراسر کشور دانست و افزود: شهرستان اهر ابداع‌کننده هنر تئاتر کوتاه در کشور و تنها میزبان آن در کشور بوده و در سراسر جهان، در ۴ نقطه تئاتر کوتاه اجرا می‌شود که اهر یکی از قطب‌های تئاتر خیز کشور است.

وی در پایان خواستار احداث سالن بزرگ تئاتر در شهرستان اهر شده و جمعی از هنرمندان نیز، خواستار ایجاد دانشگاه علمی کاربردی هنر در شهرستان اهر شدند.