به گزارش اهروصال، قلی‌الله قلی‌زاده قبل از ظهر پنج‌شنبه در همایش ناب سازی مصرف انرژی در تبریز گفت: آنچه مهم‌تر از تصمیم‌گیری است، تصمیم سازی بوده و یکی از نواقص مهم مدیریت کشور استفاده نکردن از توان و پتانسیل تصمیم سازان است.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در کشور ما که از آن غافل هستیم نداشتن تفکر سیستماتیک در کشور بوده که دلیل آن نبود سیستم جامع مدیریتی در کشور است و مدیران به شکل جزیره‌ای در حیطه مدیریت خود اعمال مدیریت می‌کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: به‌جای اینکه این توان‌ها در قالب سیستم منظمی اعمال مدیریت شود متأسفانه با جزیره‌ای عمل کردن موجب هم‌افزایی توان دیگر تأثیرگذاران نمی‌شود که البته این نوع مدیریت به سازمان خاصی نبوده بلکه تمامی قوای کشور این مشکل را دارند.

تأثیر بحران انرژی در کشور مشهود است

 وی بابیان اینکه امروزه دنیا با بحران محیط‌زیست و کمبود آب مواجه است، گفت: تأثیر بحران انرژی بیشتر از هر چیزی در کشور مشهود است.

الله قلی زاده ادامه داد: اگر از انرژی استفاده صحیح و بهینه شود بحران زیست‌محیطی کاهش می‌یابد.

نماینده مردم کلیبر و هوراند در مجلس افزود: امیدواریم این همایش یک خروجی و محصول خوبی برای فعالان این عرصه داشته باشد که در غیر این صورت سبب از بین رفتن سرمایه‌ها می‌شود.

ضرورت همراهی تمامی نخبگان با نمایندگان مجلس

وی بر ضرورت همراهی تمامی نخبگان با نمایندگان مجلس تأکید کرده و گفت: انتظار داریم هر کس که می‌تواند در تصمیم‌گیری درست در مجلس به نمایندگان کمک کند، دریغ نورزد چراکه همگی یاد گرفتیم تنها انتقاد کرده و از کمبودها بگوییم اما هیچ‌گاه از داشته‌هایمان صحبتی نمی‌کنیم.

الله قلی زاده افزود: باید استفاده درست از داشته‌های خود کنیم و در وهله بعد به دنبال رفع کمبودها باشیم و بدین ترتیب چند قدم می‌توانیم جلوتر برویم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه همگی به دنبال یافته جدید هستیم، به استفاده درست و صحیح از داشته‌های خود فکری بکنیم و در این صورت است که بهتر می‌توانیم قدم برداریم و به اهدافمان زودتر برسیم.

انتهای پیام/