کامل نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار اهروصال، با اشاره به وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۱ دهم ریشتری در شهرستان اهر، بیان داشت: زلزله‌ای که ساعت ۸ و ۲۷ دقیقه صبح امروز سه‌شنبه به مرکزیت اهر اتفاق افتاد هیچ‌گونه خسارت مالی و جانی در پی نداشت.

وی افزود: بر اساس آخرین گزارش‌هایی که به دست ما رسیده هیچ موردی از خسارت نیست.

بخشدار مرکزی شهرستان اهر، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روستاهای تازه کند طهماسب، رزین و جالیق در کانون زلزله ۳٫۱ ریشتری بودند اما گزارشی مبنی بر آسیب‌دیدگی منازل روستایی و خسارت دریافت نکرده‌ایم.

اعزام تیم‌های ارزیابی هلال‌احمر به کانون زلزله در اهر

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان اهر نیز به خبرنگار اهروصال، گفت: در پی وقوع زلزله ۳٫۱ دهم ریشتری در شهرستان اهر بلافاصله تیم‌های ارزیابی را به محل کانون این زمین‌لرزه اعزام کردیم.

فیض‌الله محمدیان افزود: درحالی‌که با دهیاران روستاهای واقع در کانون زمین‌لرزه تماس‌هایی حاصل شد ولی خوشبختانه خسارتی تا این لحظه مخابره نشده است.

وی از مردم خواست تا در مواقع حوادث غیرمترقبه آرامش و خونسردی خود را حفظ کنند، گفت: با وجود این‌که زلزله خسارتی به هیچ‌یک از روستاها وارد نکرده و جای نگرانی وجود ندارد.

گفتنی است؛ زلزله ۳٫۱ دهم ریشتری شهرستان اهر در آستانه سالگرد قمری زلزله ۶٫۲ ریشتری سال ۹۱ شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس به وقوع پیوست.