کد خبر : 69790
تاریخ انتشار : یکشنبه 17 آوریل 2016 - 8:34
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای آیین بزرگداشت آیت‌الله‌ شیخ حسین نجفی اهری در اهر برگزار می‌شود بسته هستند

آیین بزرگداشت آیت‌الله‌ شیخ حسین نجفی اهری در اهر برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت آیت‌الله‌ شیخ حسین نجفی اهری در اهر برگزار می‌شود

اهروصال: امام‌جمعه اهر با اشاره به اینکه آیین بزرگداشت آیت‌الله‌ شیخ حسین نجفی اهری در اهر برگزار می‌شود، گفت: مراسم روز شهرستان اهر که به نام این عالم فرزانه نامگذاری شده، در روز ۱ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اهروصال، آیت‌الله شیخ جواد حاجی‌زاده امام جمعه اهر در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر در سال جاری، اظهار داشت: برنامه‌های دینی و قرآنی می‌تواند نسخه شفابخشی در تغییر زندگی جوانان باشد و اگر بتوانیم این مسائل را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم و بایستی رویه‌ای را در پیش بگیریم تا کودکان و جوانان دین‌شناس تربیت شوند و معتقد به حلال و حرام باشند تا مفاهیم و اهمیت نمازهای اول وقت و جمعه را بشناسند و در این میان تهاجم فرهنگی در حالی برای ما مهم می‌شود که سستی در انجام واجبات پروردگار باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مساجد شهرستان اهر که در جریان زلزله شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس خسارت جدی واردشده بود بازسازی‌شده است، افزود: بنا به فرموده حضرت امام خمینی (ره) مساجد سنگر هستند، ولی هنوز باگذشت چهار سال از زلزله سال ۹۱ برخی از مساجد آسیب‌دیده این شهرستان مرمت و بازسازی نشده است که بایستی اعضای شورای فرهنگ عمومی با همکاری و همت همدیگر، بازسازی مساجد باقی‌مانده به سرانجام برسد.

امام جمعه اهر بابیان اینکه باهمت خیرین نهضت مدرسه‌سازی در شهرستان اهر به راه افتاده است، گفت: بیش از یک‌صد مدرسه در طول سال‌های گذشته بازسازی و یا تجدید بناشده و برای بازسازی و احداث تعدادی دیگر از مدارس اهر برنامه‌ریزی می‌شود.

حاجی‌زاده در ادامه به روند احداث مصلای نماز جمعه شهرستان اهر نیز اشاره کرد و گفت: مصلای نماز جمعه اهر که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های این شهرستان به شمار می‌رود اکنون در حال احداث بوده و بایستی شورای فرهنگ عمومی برای تسریع در روند احداث مصلای نماز جمعه هزینه کند چراکه از حیاطی‌ترین و یکی از نیازهای ضروری شهرستان اهر است.

وی با تأکید بر اینکه ماه رجب از ماه‌های موردتوجه و عنایت است و ماه خدا می‌باشد و ذاتاً مقدس می‌باشد، اظهار کرد: ماه رجب فرصتی است برای پر سازی و پالایش روح که دران دعاهای کثیری واردشده است و از این فرصت‌ها باید به‌عنوان فراغت روحی استفاده شود.

آیت‌الله حاجی‌زاده در ادامه افزود: یکی از کارهای مهمی که شورای فرهنگ عمومی باید به آن پردازش کند، مسائل معنوی است و کارهای معنوی زیادی باید برنامه‌ریزی شود، در استحاله و تهاجم فرهنگی، عمده‌ترین نسخه شفابخش، قرآن و مسائل دینی است و جوانان جامعه باید اهمیت نمازها را بدانند.

امام جمعه اهر علت تهاجم فرهنگی را سست بودن برنامه‌های  فرهنگی دانست و گفت: برای برنامه‌های معنوی و فرهنگی باید سرمایه‌گذاری بیشتری انجام پذیرد و مسجد نیز به‌عنوان پایگاه فرهنگی و دینی  باید سنگر باشد، همچنان که در شهر ما  نهضت مدرسه‌سازی اتفاق افتاده، برای مساجد نیز باید همین اتفاق بیافتد و شورای فرهنگ عمومی باید به مساجد  و بخصوص مصلای نماز جمعه شهر وقت بگذارد و برای جلب مساعدت‌ها اقدام کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اهر در بخش دیگری از سخنان خود  دعا را مهم دانست و اظهار کرد: دعا سیره بزرگان و حضرات معصومین است و آن‌ها اهل دعا بودند و دعا میراث عظیمان بزرگواران است چنانکه معروف است که دعای کمیل را حضرت امیر المومنین (ع) در سجده خوانده  و این را کمیل  در سجده دریافت کرده است، در برخی روایات موجود است که خواندن دعا از خواندن قرآن اهمیت بیشتری دارد.

حاجی‌زاده سپس گفت: دعا  نوعی ارتباط باخداست و پیوند بین خداوند و بنده می‌باشد و تمام دعاها مستجاب است.

امام جمعه اهر علت تأخیر در استجابت برخی دعاها را صلاح نبودن، مقبولیت تضرع در پیشگاه خداوند تبارک‌وتعالی، موجب رشد بودن دعاها و مانع بودن برخی معاصی توسط بندگان، عنوان کرد.

اقامه نمازصبح در شهر اهر کم‌رنگ است 

آیت‌الله حاجی‌زاده در ادامه افزود: به نماز صبح  توصیه بسیار شده است، ولی در شهر اهر، اقامه نماز به‌صورت جماعت بسیار کم‌رنگ است و ضرورت دارد که در مساجد محلات رواج یابد، شورای فرهنگ عمومی به‌عنوان اتاق فکر باید در مورد این مسئله فکر نماید و علاوه بر اینکه رصد می‌کند در رونق و ترویج اهمیت نماز صبح به جماعات سیاست‌گذاری کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر بیان داشت: مسائل اقتصادی یکی از مسائل مهم و استراتژیک جامعه بوده و امروزه استکبار جهانی در رأس آن آمریکا به این نتیجه رسیده است که با مسائل اقتصادی می‌تواند برعلیه ایران اسلامی  باشد، ما در تحریم‌ها  ضعف خود را نشان دادیم و آن‌ها برای اینکه بر ما فشار وارد کنند این تحریم‌ها را تشدید کردند و باوجود این‌که عمل به تعهدات برجام به قوت خود باقی است برای جلوگیری از پیشرفت نظام اسلامی در فکر تحریم‌های دیگر هستند، درعین‌حال که مسائل فرهنگی مهم است، مسئله اقتصاد حربه‌ای در دست دشمن است و  بر اساس همین معیارها رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تأکید دارند.

وی با اشاره به اینکه اگر در اقتصاد فلج شویم به مسائل فرهنگی نخواهیم رسید و لذا رشد اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی از این نظر مهم است، بیان داشت: بااین‌وجود که تقویت حوزه فرهنگ از هر چیزی مهم‌تر است ولی در زمان کنونی و در مقابل دشمن، دشمنان از ضعف و مشکلات اقتصادی برعلیه خودمان استفاده می‌کند.

امام جمعه اهر با ذکر این‌که همه به‌جای اینکه اختلافات را به رخ همدیگر کشیده و پروژه دوقطبی دشمن تحقق‌بخشیم، به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد توجه کنیم، افزود: هر منطقه و هر قشری در تحقق شعار سال سهمی دارد و شورای فرهنگ عمومی نیز در این زمینه مسئول است و باید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای تحقق یافتن اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

اقتصاد مقاومتی با تلاس مسئولان نسبت به سال گذشته باید بیشتر نمود پیدا کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر تصریح کرد: مسئولان به‌ویژه مقامات و مسئولین شهرستان اهر امسال نسبت به سال گذشته به این خاطر که شمار جوانان بیکار رو به افزایش است و به‌قدری تلاش کنند که اقتصاد مقاومتی طی سال جاری در اهر بیشتر نمود پیدا کند.

آیت‌الله حاجی‌زاده در بخش پایانی سخنان خود  اظهار داشت: رعایت بحث قانون‌مندی در انتخابات به سایر ضروری بوده و در این خصوص باید بسترسازی‌های لازم صورت پذیرد، رأی  هر فرد به‌منزله حق‌الناس می‌باشد و در حفظان باید  تلاش شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اهر هنر را مهم دانست و گفت که در هنر از دیانت غفلت نگردد اگر زندگی عاری از هنر باشد روح زندگی از بین خواهد رفت و رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسئله هنر اهتمام ویژه دارند و هنرمندان شهرستان اهر که تاکنون به این اصل پایبند بوده‌اند باید از آن‌ها قدردانی و تجلیل شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.