به گزارش خبرنگار اهروصال، صفر شیری در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر، اظهار داشت: در بخش مشاغل خانگی تاکنون ۲۰ فقره تسهیلات توسط بانک ملی شعبه اهر پرداختی داشتیم که از این تعداد ۱۶ مورد از سوی کمیته امداد شهرستان اهر معرفی شده و تا این لحظه ۱۲ فقره به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

رئیس بانک ملی شعبه مرکزی شهرستان اهر با اشاره به این که ۸ مورد تسهیلات که از طریق میراث فرهنگی، جهادکشاورزی، صنعت و معدن معرفی شده و برای این هشت مورد ۲۷۰ میلیون ریال وام پرداخت کرده ایم، افزود: همچنین در بخش خوداشتغالی ۷۴ فقره تسهیلات پرداخت کردیم که ۴۴ مورد از کمیته امداد و ۳۰ مورد از طریق اداره بهزیستی معرفی شده بود.

وی ادامه داد: برای متقاضیان خوداشتغالی کمیته امداد اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و برای طرح های اداره بهزیستی حدود ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات خوداشتغالی پرداختی داشته ایم.

شیری بابیان اینکه بانک ملی شعبه اهر هیچگونه دغدغه ای در پرداخت تسهیلات برای متقاضیان ندارد، گفت: اعتباری که بصورت مصوب به بانک ملی ارائه شده پرداختی ها تنها محدود به پایان سال جاری نبوده و چنانچه مصوبه دیگری اگر حتی تا نیمه سال آینده نیز طول بکشد قابل پرداخت است.

رئیس بانک ملی شعبه مرکزی شهرستان اهر سپس اضافه کرد: محدودیت زمانی برای پرداخت تسهیلات در زمینه مشاغل خانگی و یا خود اشتغالی نداریم و بانک ملی اهر در سطح شعبات بانک ملی استان آذربایجان شرقی به مراتب بیشتر از سایر شعبه های شهرستان ها پرداخت می کند.