به گزارش خبرنگار اهروصال، زین العابدین امامی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر با اشاره به تخصیص هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال اعتبار برای توسعه مشاغل خانگی این شهرستان اظهار داشت:  اخیراً بانک صادرات صادر کرده مبنی بر پرداخت حداقل ۲۵ درصد اعتبار بوده و این بانک را موظف می کند تا این درصد را پرداخت کند.

وی در ادامه افزود: سه میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال از کل اعتبار مشاغل خانگی شهرستان اهر سهم بانک صادرات بوده که با همکاری کارشناسان دستگاه های اجرایی متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی به بانک های عامل معرفی شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اهر بابیان اینکه تاکنون بانک ملی برای ۱۶ طرح کمیته امداد اهر تسهیلات پرداخت کرده است، افزود: متاسفانه برای مابقی تسهیلات مشاغل خانگی امکان پرداخت وجود نداشته و بانک صادرات مطرح کرده که تاکنون ابلاغیه ای در خصوص پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به این بانک صادر نشده است.

وی سپس ادامه داد: نامه ای که اخیراً بانک صادرات صادر کرده مبنی بر پرداخت حداقل ۲۵ درصد اعتبار بوده و این بانک را موظف می کند تا این درصد را پرداخت کند.

امامی با اشاره به اینکه اعتبار تخصیص یافته برای توسعه مشاغل خانگی در اهر حالت شناور داشته و امدیواریم با همکاری بانک های عامل این تسهیلات تا پایان سال جاری برای متقاضیان پرداخت شود، گفت: اگر دستگاهی نتواند این اعتبارات را جذب کند با دستور فرماندار این اعتبار در بین سایر دستگاه های اجرایی شناور باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اهر بابیان اینکه اهر در طی سال گذشته به دلیل جذب اعتبارات از حالت شناور رتبه نخست را کسب کرده است، گفت: روند ارائه تسهیلات برای کسانی که می خواهند اشتغال ایجاد کنند تسهیل شود.