کد خبر : 56129
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 8 دسامبر 2015 - 1:53
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای برانکو: از این همه موقعیت خراب کردن در حال دیوانه شدن هستم/طارمی دیگر پنالتی‌زن اول نیست بسته هستند

برانکو: از این همه موقعیت خراب کردن در حال دیوانه شدن هستم/طارمی دیگر پنالتی‌زن اول نیست

برانکو: از این همه موقعیت خراب کردن در حال دیوانه شدن هستم/طارمی دیگر پنالتی‌زن اول نیست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما در هر بازی همه جور موقعیت گلزنی به دست می‌آوریم اما خودم هم از این همه موقعیت از دست دادن در حال دیوانه شدن هستم. به گزارش اهروصال به نقل از فارس، اردوی یک هفته‌ای تیم فوتبال پرسپولیس در جزیره کیش در حالی به پایان رسید که سرخ‌پوشان چندین

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما در هر بازی همه جور موقعیت گلزنی به دست می‌آوریم اما خودم هم از این همه موقعیت از دست دادن در حال دیوانه شدن هستم.

به گزارش اهروصال به نقل از فارس، اردوی یک هفته‌ای تیم فوتبال پرسپولیس در جزیره کیش در حالی به پایان رسید که سرخ‌پوشان چندین جلسه تمرینی را پشت سر گذاشتند و امروز عازم تهران خواهند شد تا پس از یک روز استراحت تمرینات خود را از روز چهارشنبه از سر بگیرند.

در همین رابطه و موارد دیگری همچون شایعه پیشنهاد باشگاه پرسپولیس به وحید طالب‌لو تا شایعه فسخ قرارداد برانکو با باشگاه پرسپولیس به دلیل مشکلات مالی و … با برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت‌وگو کردیم که در زیر می‌خوانید:

فارس: از اردوی تیم در کیش بگویید و اینکه در این اردو چقدر به اهدافی که داشتید رسیدید؟

باید بگویم به همه اهدافی که از قبل طراحی کرده بودیم رسیدیم. ما دو برنامه کوتاه تمرینات داشتیم که انجام دادیم و تمرینات تاکتیکی و بدنسازی را  پشت سر گذاشتیم. باید بگویم شرایط خوبی داشتیم و آب و هوا در کیش خیلی خوب بود. سالن وزنه و زمین خوبی هم داشتیم و شرایط هتل هم ایده‌آل بود و به همین دلیل از هر لحاظ راضی هستم و حضور در کیش را یک تصمیم خوب می دانم. ما به کیش آمدیم تا قبل از بازی با گسترش فولاد همه با هم باشیم. چون از زمانی که فصل شروع شد این اولین باری بود که همه بازیکنان را در اختیار داشتیم. البته سه ملی‌پوش ما در تیم امید بودند اما بازیکنان در اردو بیشتر به هم نزدیک می شوند. از طرف دیگر شرایط آب و هوایی که در تهران به وجود آمده نشان می‌دهد که ما تصمیم خوبی گرفتیم که به کیش آمدیم.ما از اردوی کیش استفاده خوبی کردیم و روزی دو جلسه تمرین انجام دادیم.

فارس: زمین درفشی‌فر شرایط خوبی ندارد و الان هم در تهران برف آمده و به نظر می رسد کار سختی برای تمرین در تهران داشته باشید.

طبیعی است که شرایط برای کار در تهران الان ایده‌آل نیست و به همین دلیل در کیش روزی دو جلسه تمرین کردیم اما ما هم مثل بقیه تیم‌ها باید درتهران کار کنیم.

فارس: اردوی تیم امید که آغاز شد مسئولان باشگاه نفت ملی‌پوشان‌شان را در اختیار این تیم قرار ندادند هر چند که در نهایت این اتفاق افتاد. آیا شما قصد نداشتید که ملی‌پوشان‌تان را به تیم امید ندهید؟

باید بگویم تیم ملی مهم‌ترین تیم است و طبیعی است که تیم‌های باشگاهی هم تفکر خاص خودشان را دارند. از طرف دیگر مربیان تیم ملی هم شرایط کاری خودشان را دارند. من نمی‌دانم هدف از جمع کردن بازیکنان تیم امید در این دوره چه بود اما یک سوال همیشگی وجود دارد و آن این است که آیا بهتر است بازیکنان در کورس مسابقات باشند یا اینکه به اردوی تیم ملی بروند؟ و در این میان باید توافقی میان مربی تیم ملی و مربیان باشگاهی وجود داشته باشد.

فارس: به عنوان یک مربی حرفه‌ای نظرتان در خصوص تعطیلی‌های مکرر لیگ چیست؟

این قطعا خوب نیست. به هر حال بازیکنان در این شرایط مدام از ریتم مسابقه دور می‌مانند. این در حالی است که مهم‌ترین مسئله برای بازیکنان ماندن در کورس مسابقات است و این قطعا برای بازیکنان و باشگاه‌ها خوب نیست. برای همین است که می‌گویم باید یک توافقی بین باشگاه‌ها و تیم ملی صورت بگیرد. امسال بیش از ۱۴۰ روز تعطیلات خواهیم داشت.

فارس: روز جمعه تمرین پرسپولیس با اعلام شما تعطیل بود و بازیکنان در روز تعطیل به استراحت پرداختند اما برخی رسانه ها مدعی شدند بازیکنان پرسپولیس به هالیدی رفته‌اند. می‌خواستم نظر شما را در این باره بدانم که آیا واقعا به هالیدی آمده‌اید؟

طبیعی است که آدم‌های شرور همه جا هستند. ما روز جمعه را روز تعطیل اعلام کردیم تا بازیکنان استراحت کنند. قبل از ظهر جمعه ما گردش دسته‌جمعی در دریا داشتیم و بعد از ناهار هم به بازیکنان وقت استراحت دادم تا هر کس خریدی دارد انجام دهد یا به استراحت بپردازد و همیشه همینطور است. از طرف دیگر روز جمعه برای مسلمانان روز مقدسی است. من خوشحال هستم که بازیکنان روز جمعه را به خوبی سپری کردند اما اگر درباره هالیدی بخواهم صحبت کنم باید بگویم هیچ بحثی در این باره ندارم و بهتر است پاسخی هم ندهم. ما نهایت استفاده را از حضور در کیش بردیم اما یک یادآوری کنم که بعد از بازی با نفت تهران بازیکنان استراحت نداشتند چون فردا بلافاصله به کیش آمدیم و در کیش هم روزی دو جلسه تمرین داشتیم و خود شما شاهد بودید که ما چه تمرینات طاقت‌فرسا و سنگینی انجام دادیم.امروز هم روز استراحت و آزاد بازیکنان است که باید به تهران بیاییم و همه این کارها برای این است که ما یک روز تعطیل را هم از دست ندهیم.

فارس: مهدی طارمی دیروز با اجازه شما به بوشهر رفت اما صحبت از حتی اخراج این بازیکن از اردو هم به میان آمد. شما در این مورد چه پاسخی دارید؟

مهدی طارمی از من خواهش کرد که اگر می‌شود چون تا چهارشنبه تمرینات تعطیل است به بوشهر برود و من هم به او اجازه دادم که به بوشهر برود. البته چون تیم کیش در لیگ بازی داشت ما ساعت تمرین را از ۵ به ۶ کشاندیم و به همین دلیل از تمرین بعدازظهر او را معاف کردیم تا به پروازش برسد اما او قطعا در تمرین چهارشنبه حضور خواهد داشت. اگر ما به هالیدی رفته بودیم آن زمان به شما خبرنگاران هم اجازه نمی دادم که در کنار تیم باشید و گزارش تهیه کنید اما هم به شما و هم به هواداران اجازه دادیم که بیایند و از نزدیک تیم محبوب‌شان را ببینند.اگر چیزی برای پنهان کردن داشتیم تمرینات را پشت درهای بسته انجام می‌دادیم.

فارس: اتفاقات تمرین که در زمین شماره دو افتاد و باعث ناراحتی شما شد چه بود؟ حتی شما به محمود خوردبین گفتید که با این وضعیت تیم به تهران برگردد.

به هر حال ما تمرینات را اصلاح می‌کردیم اگر قرار بود به تهران برگردیم. اما ما باید درک داشته باشیم که میزبان ما در کیش مسئولیت‌هایی هم برای خودش داشت چون آنها باید زمین را برای مسابقه آماده می‌کردند و به همین دلیل ما در زمین شماره ۲ تمرین کردیم که زمین مناسبی نبود اما مهم این است که به هدف تمرینی‌مان رسیدیم.

فارس: عنوان شده چون شما مطالبات مالی‌تان را از باشگاه دریافت نکرده‌اید تهدید به فسخ قرارداد کردید. آیا این مسئله صحت دارد؟

من نمی‌دانم که چه رسانه ای چه چیزی می‌نویسد. خود شما در این سفر کنار ما بودید و از این مسئله از شما تشکر می‌کنم اما آیا خود شما تا به حال متوجه شدید که من از این مسئله ناراحت باشم؟ آیا ما شرایط خوبی در اردوی کیش داشتیم یا نه؟ البته باید بگویم به هر حال باشگاه وظایفی نسبت به من، دستیارانم و بازیکنان دارد و این مسئله سری نیست. مسئولان باشگاه تلاش می‌کنند که به نحو احسنت کارها را انجام دهد.

فارس: دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه فردی به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس در هیأت فوتبال قراردادش را ثبت کرده و این در حالی است که مهدی تاج رئیس سازمان لیگ این مسئله را تکذیب کرد. خود شما آیا این موضوع را شنیده‌اید؟

خب من الان باید چه کاری انجام دهم؟ همیشه این حرف‌ها بوده و خواهد بود.

فارس: اینکه گفته می‌شود به دنبال جذب یک مدافع زیر ۲۳ سال هستید آیا صحت دارد؟

کادر ما تکمیل است اما بازیکن جوان همیشه خوشامدگویی دارد چرا که یک بازیکن جوان می‌تواند رشد کند. هر بازیکن سطح بالایی به تیم ما بیاید به او خوشامد می‌گویم. خود شما همیشه با ما هستید و می‌بینید که هیچ چیزی برای پنهان کردن نداریم. هر کسی می‌تواند بیاید عملکرد و تلاش بازیکنان را ببیند. ما تمرینات را باز می‌‌گذاریم تا همین شایعات را حذف کنیم برای همین از بودن خبرنگاران استقبال می‌کنم تا خودشان همه چیز را ببینند. شما ترکیه هم با ما بودید و هر روز هم در تمرینات ما هستید و برای همین به مسئولان خبرگزاری فارس تبریک می‌گویم که برای کار شما ارزش قائل است و حاضر است هزینه کند تا اخبار دست اول را در اختیار داشته باشید.

فارس: بازیکنی به نام سهیل اصغری چند روزی است که در تمرینات پرسپولیس حاضر می‌شود. آیا در نهایت قصد جذب او را دارید یا نه؟

این بازیکن فعلا در حال تست است و ما هیچ قول و مسئولیتی در قبال او نداریم اما او کیفیت خاص خودش را دارد و یک بازیکن چپ پاست که این مسئله مهمی است. او بچه خوبی است اما در چند روز آینده تکلیف او مشخص خواهد شد اما او یک بدشانسی دارد و آن این است که در پست او وحید حیدریه، محمد انصاری و بابک حاتمی حضور دارند و این برای او مشکل‌ساز است اما اینکه چرا او را خواستم تا تمرین کند این است که ما محمد انصاری و محمد رحمتی را همین طوری جذب کردیم که تست می دادند اما الان می‌بینید که آنها پتانسیل تیم ملی را دارند.

فارس: بازی با نفت هم سپری شد اما باز هم پرسپولیس گل نزن نشان داد. این مسئله و این ضعف چه زمانی برطرف می‌شود؟

اگر این مشکل به این سادگی حل می شد که ما الان میلیاردر بودیم! شم گلزنی یک شم ذاتی است و این شم را در کنار تمرین و تمرین و تمرین می‌توان شکوفا کرد. در این بازی ما همه کار کردیم و خیلی عالی بازی می‌کنیم و همه می‌بینند که شانس‌های زیاد گلزنی داریم اما من هواداران را درک می‌کنم چون خود من هم در وضعیتی هستم که از این همه موقعیت خراب کردن در حال دیوانه شدن هستم! ما دیگر مدلی برای گل زدن نداریم چرا که همه کار کرده‌ایم و این یکی از مواردی است که مدام و پیوسته در حال کار کردن روی آن هستیم.

فارس: طارمی آیا باز هم پنالتی می‌زند؟

نه! اما از من نخواهید که بگویم چه کسی پنالتی زن خواهد بود چرا که این جزء اسرار کاری ماست و دلیل ندارد که آن را به رسانه‌ها بگویم اما قطعا کسی که از همه بهتر پنالتی می‌زند پنالتی‌های ما را خواهد زد.

فارس: این هفته با شروع لیگ باید به مصاف گسترش فولاد تبریز بروید. نظرتان در خصوص این بازی چیست؟

گسترش علاوه بر برد مقابل سپاهان در بازی آخرش، کلا فوتبال خوبی هم ارائه می‌کند. گسترش فصل پیش در تبریز پرسپولیس را شکست داد و آنها تیمی هستند که فوتبال خوبی ارائه می‌کنند و من منتظر یک بازی سخت هستم اما ما هم اخبار خودمان را داریم و کاری که باید انجام دهیم را می کنیم. متأسفانه نتوانستیم نفت را ببریم آن هم در حالی که واقعا از این تیم بهتر بودیم اما هنوز بازی‌های زیادی مانده است. البته بازی با نفت این مسئله را ثابت کرد که می‌توانیم به قهرمان شدن در لیگ امیدوار باشیم.

فارس: البته مربیان نفت هم اذعان داشتند که مقابل پرسپولیس شانس آوردند که نباختند.

متأسفانه همه تیم‌هایی که با ما بازی می‌کنند بهترین بازیکنان‌شان دروازه‌بان‌شان می‌شود! بیرانوند هفته‌ها بود که بازی نمی‌کرد اما مقابل پرسپولیس بهترین بازیکن نفت بود.

فارس: اینکه گفته می شود به دلیل برخی مشکلات قدیمی میان شما و برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال عده‌ای قصد زمین زدن پرسپولیس را دارند صحت دارد؟

این واقعا جای تأسف دارد اگر صحت داشته باشد چرا که پرسپولیس یک باشگاه با ۳۰ میلیون هوادار است و به همین دلیل فکر نمی‌کنم کسی این شجاعت را داشته باشد که با چنین باشگاهی در بیفتد. من باور دارم که اشتباهات داوری اتفاق بود و خودم را مشغول این موارد نمی‌کنم.

فارس: در حالیکه استقلال صدرنشین جدول لیگ است اما برخی از هواداران این تیم در پایان دیدار استقلال و سایپا علیه کادر فنی این تیم شعار دادند اما پرسپولیس شرایط خوبی در جدول ندارد ولی هواداران پرسپولیس خواهان عقد قرارداد بلندمدت با شما هستند. این تفاوت را در چه می‌دانید؟

من واقعا خوشحال هستم از اینکه هواداران اینطور فکر می‌کنند. برای ما هواداران مهم‌ترین مسئله هستند و ما هر کاری می‌کنیم برای رضایت هواداران است. در همین شرایط زمانی که در لیگ قرار داریم متأسفانه تا اینجا آن نتایجی که باید می‌گرفتیم به دست نیاوردیم اما هواداران ما باهوش هستند و می‌بینند که ما چطور بازی می‌کنیم. آنها حس می‌کنند که اتفاق تازه‌ای در پرسپولیس در حال رخ دادن است و طبیعی است که آنها هم می‌دانند که این تغییرات یک شبه انجام نمی شود و برای همین دوست دارند بیشتر با هم باشیم و من هم از آنها تشکر می‌کنم.

فارس: گفته می‌شود از طرف شما با وحید طالب‌لو دروازه بان استقلال تماس گرفته شده تا وی به پرسپولیس بیاید. آیا این مسئله را تأیید می‌کنید؟

من به هیچ عنوان از چنین مسئله‌ای خبر ندارم و نمی‌دانم این حرف از کجا آمده است. البته من با مانزوکیچ صحبت کردم و وضعیت بوفون را از وی پرسیدم تا ببینم شرایط او چطور است که او را به پرسپولیس بیاورم! البته شنیده‌ام که کاسیاس هم با مسئولان باشگاه پورتو به مشکل خورده و او هم می‌تواند جزء گزینه‌های ما برای حضور در پرسپولیس باشد! همچنین شنیده‌ام که مودریچ هم با باشگاه رئال مادرید دچار مشکل شده و او را هم در نظر دارم به پرسپولیس بیاورم!

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.