کد خبر : 49724
تاریخ انتشار : شنبه 24 اکتبر 2015 - 10:13
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای امام حسین(ع) در روز عاشورا در میان خون و شمشیر هم دست از نماز برنداشتند بسته هستند

امام حسین(ع) در روز عاشورا در میان خون و شمشیر هم دست از نماز برنداشتند

امام حسین(ع) در روز عاشورا در میان خون و شمشیر هم دست از نماز برنداشتند

به گزارش اهر وصال، آیت ا.. حاجی زاده ضمن تسلیت و تعزیت عاشورای حسینی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر، عزت، مقاومت، صبر و پایداری و نماز از جمله پیام های متعدد عاشورا هستند که همواره باید توجه داشته باشیم امام حسین (ع) شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش اهر وصال، آیت ا.. حاجی زاده ضمن تسلیت و تعزیت عاشورای حسینی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر، عزت، مقاومت، صبر و پایداری و نماز از جمله پیام های متعدد عاشورا هستند که همواره باید توجه داشته باشیم امام حسین (ع) شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است و عزت مخصوص خداوند متعال، پیامبران و مؤمنین بوده و کفار و مشرکین و اجانب دارای هیچگونه عزت و حرمتی نیستند و امام حسین (ع) از بین عزت و ذلت، شمشیر و قتل و قتال را انتخاب فرمودند و مقابل بیعت ذلیلانه ایستادند و ندای هَیْهاتِ مِنّا الذلَّه را سر داده و مرگ با عزت را بر زندگی همراه با ذلت ترجیح دادند و در مقابل ظالم و ستمگر ایستادند که الحمدا.. در ایران اسلامی جماعت غیور و مقاوم درس مقاومت خود را از مکتب امام حسین (ع) گرفته اند و مردم جای جای دنیا با الهام از ایرانیان در مقابل ظلم و ظالم می ایستند و از حق و حقوق خود دفاع می نمایند.

وی همچنین ادامه داد: همان بحث مقاومت در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری است که می فرمایند: با همه دنیا مذاکره می کنیم اما با آمریکا مذاکره نمی کنیم که همان پیام حسین بن علی (ع) است که امروزه فرزند برومند این بزرگوار با این بیان در مقابل ظالمین دنیا مطرح می کنند و جا دارد علمای بزرگوار بر نماز مخصوصاً در ایام عاشورا و تاسوعا تأکید نموده و تبیین نمایند که امام حسین(ع) در روز عاشورا در میان خون و شمشیر و تیرهای دشمن دست از نماز برنداشتند و این خود پیام مهمی برای مسلمانان است که با تأسی از سیدالشهداء نماز خود را در اول وقت اقامه نموده و سهل نشمارند.

حاجی زاده با ذکر فرمایشی از سیدالساجدین امام زین العابدین (ع) اضافه نمود: هستند کسانی که نمی خواهند ما به اسلام و اهل بیت گرایش داشته باشیم و تلاش می نمایند ندای یا حسین را از مملکت ما قطع کرده و ما را از اهل بیت دور نمایند که لازم است انسان بدون راهنما و مرشد و اسلام شناس حرکت ننماید، پس به دور عالمان الهی و علما و عالمان ربانی و بصیر جمع گردید و بدانید افرادی که بصیر نبودند در اردوگاه امام حسین(ع) با آنکه نماز می خواندند، نتوانستند امام خود را بشناسند.

امام جمعه اهر با تشکر از مردم، هیئات مذهبی، مداحین اهل بیت و عزاداران حسینی شهرستان اهر در رابطه با تجمع بزرگ عزاداران حسینی خاطر نشان کرد: امیدواریم در سالهای آینده بهتر از گذشته، این تجمع و گردهمایی انجام پذیرد و تمام مردم و هیئت ها شرکت نمایند تا وحدت و انسجام خود را که خیلی مهم هستند به دنیا نشان دهیم.

وی به سالروز شهادت فرزند برومند معمار کبیر انقلاب آیت ا.. حاج سید مصطفی خمینی(ره) اشاره نموده و افزود: ایشان شخصیت بزرگی بودند که در طلیعه انقلاب در شکل گیری انقلاب تأثیر بزرگی داشتند و با مظلومیت در نجف الاشرف در سال ۱۳۵۶ به شهادت رسیدند.

خطیب نماز جمعه اهر به دوم آبان روز سازمان به اصطلاح ملل متحد اشاره نموده و ادامه داد: این سازمان همان طور که در تعابیر مقام معظم رهبری هم هست سازمانی آمریکایی و سازمان کشورهایی است که حق وتو دارند و اگر این سازمان واقعاً مخصوص ملل بوده باشد بایستی تبعیض، حق وتو و مشکل عضویت دائم در این سازمان از بین برود و تمام کشورها در آن دارای حق مساوی بوده باشند که امیدوارم انشاا.. با حرکتی که دنیا به سمت آگاهی و مردم سالاری دینی پیش می رود تغییراتی در این سازمان بعمل آید تا نام جعلی که بخود اختصاص داده است تبدیل به واقعیت گردد.

حاجی زاده به چهارم آبان سالروز اعتراض و افشاگری حضرت امام (ره) در مورد کاپیتولاسیون پرداخته و یادآور شد: وقتی پای مزدوران و مستشاران آمریکایی به این مملکت باز شد جهت تأمین امنیت اتباع کشورشان بحث کاپیتولاسیون را مطرح کردند و حق محاکمه اتباع خارجی را از محاکم ایران گرفتند و حضرت امام (ره) در سال ۱۳۴۳ افشاگری فرمودند و الحمدا.. بعدها با موفقیت الغا گردید که انسان به حضرت امام (ره) این مرد شجاع و فداکار که کل عمر خود را در راه آزادی و دین مردم اهدا کرد، احساس افتخار می کند.

وی در رابطه با توافق هسته ای و برجام تصریح کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خودشان مسائل را روشن راه درست را نشان دادند و فرمودند که نفوذ دشمن ار تهدیدهای بزرگ امروز کشور است که این حاکی از نگرانی حضرت آقا از نفوذ و سلطه اجانب، آمریکائی ها و صهیونیست ها بر این مملکت است و دائماً این نکته را یادآوری می نمایند و در بحث های مذاکره فقط بصورت خیلی محدود اجازه مذاکره با امریکائی ها را صادر فرمودند و یادآور شدند: مذاکره وسیله نفوذ است، مذاکره وسیله ای برای تحمیل خواسته هاست، ما فقط در قضیه هسته ای به دلایل مشخصی که مکرر هم این دلایل را ذکر کرده ایم، موافقت کردیم، اما در عرصه های دیگر ما اجازه مذاکره ندادیم و با آمریکا مذاکره نمی کنیم، با همه دنیا ما مذاکره می کنیم اما با آمریکا مذاکره نمی کنیم. علت این فرمایشات حضرت آقا روشن است چون آمریکائی ها دنبال نفوذ و سلطه هستند و از این جریان می خواهند سوء استفاده نمایند که الحمدا.. رهبر آگاه و دور اندیش و همینطور دولت و ملت مراقب هستند. اما یکی از شیطنت های استکبار مخصوصاً دولت آمریکا در مسئله پسا برجام نفوذ در ایران و حضور محوری در منطقه است تا با حضور جدی در منطقه دست ایران را از منطقه کوتاه نمایند و اگر ما بخواهیم جلوی این سلطه و نفوذ را بگیریم و اهداف انقلاب را که برگرفته از انقلاب خونین کربلاست، پیش ببریم راه و چاره ای جز توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری حفظه ا.. و الزامات معظم له در رابطه با برجام نداریم و تشکیل هیئت قوی و آگاه و هوشمند برای رصد امور ضروری است تا خدای ناکرده اسباب نفوذ برای بیگانگان فراهم نگردد و در این میان علاوه بر آگاهی و بصیرت مقام معظم رهبری، نقش خواص و مردم بسیار مهم است و باید مراقب باشند تا زمینه سوء استفاده برای دشمن فراهم نگردد و بتوانیم از این توافق بیشتر بهره مند گردیم.

وی به حادثه منا اشاره نموده و اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری دامت برکاته فرمودند، حادثه غمبار منا نباید فراموش شود سکوت خفت بار کشورهای به ظاهر مسلمان و سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر این فاجعه عظیم انسانی از اصل این فاجعه تأسف آورتر و دردناکتر است.

حاجی زاده در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم انشاا.. از این ایام سوگواری بیشتر بهره مند شده و با عزاداری بهتر، معنویات را حفظ نموده و نماز را با دقت در اوقات نماز اقامه کرده و مخصوصاً در نماز ظهر عاشورا شرکت نمائیم و طوری کنیم که عزاداری هایمان مورد توجه سیدالشهداء (ع) که جان خود را در راه نماز فدا نمود، قرار بگیرد و ابهتی را که هیئات مذهبی ما دارند، حفظ نمائیم .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.