معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: به دنبال آتش‌سوزی در مزارع شهرستان بیله‌سوار ابعاد این آتش‌سوزی با برگزاری جلسه شورای تامین به ریاست استاندار اردبیل در شهرستان بیله‌سوار در حال بررسی است.

به گزارش اهروصال، علی آذرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت:‌ به دنبال آتش‌سوزی در سطح ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی و مزارع شهرستان بیله‌سوار ابعاد این آتش‌سوزی با برگزاری جلسه شورای تامین به ریاست استاندار اردبیل در شهرستان بیله‌سوار در حال بررسی است.

وی افزود: آتش‌سوزی که از چند روز اخیر در اراضی کشاورزی  و مزاع شهرستان بیله‌سوار سبب وارد آمدن خساراتی به این شهرستان شده ۳ هزار هکتار از مزارع کلش و ۷۰۰ هکتار از مزارع گندم را از بین برده است.

آذرنژاد گفت: به دنبال این آتش‌سوزی نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شده‌اند اما به علت شدت و گستردگی دامنه این آتش‌سوزی مهار آن بعد از ساعت‌ها تلاش میسر شده و خسارات سنگینی در این حوزه به زمین‌ها و اراضی کشاورزی منطقه وارد شده است.

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: برآورد اولیه خسارت وارد شده بر اثر این آتش‌سوزی در شهرستان بیله‌سوار بیش از ۶۰ میلیارد ریال تخمین زده شده که این امر لطمه سنگینی را به بخش کشاورزی منطقه و زارعان و کشاورزان وارد کرده است.

آذرنژاد تصریح کرد: در حال حاضر میزان دقیق خسارات وارد شده به مزارع و اراضی کشاورزی شهرستان بیله‌سوار توسط کارشناسان مربوطه در محل حادثه در حال بررسی بوده و پس از مشخص شدن میزان دقیق خسارات این موضوع اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: هنوز علت این آتش‌سوزی مشخص نشده و به محض اطلاع از علت این حادثه و پس از بررسی ابعاد آن در جلسه شورای تامین استان که با حضور اعضای شورای تامین و به ریاست استاندار در شهرستان بیله‌سوار در حال حاضر تشکیل شده اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

انتهای پیام/