کد خبر : 26457
تاریخ انتشار : جمعه 5 ژوئن 2015 - 19:07
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تأکید مردم یمن بر لزوم محاکمه آل‌سعود و ایادی آن + تصاویر بسته هستند

تأکید مردم یمن بر لزوم محاکمه آل‌سعود و ایادی آن + تصاویر

تأکید مردم یمن بر لزوم محاکمه آل‌سعود و ایادی آن + تصاویر

صدهاهزار نفر از قشرهای مختلف مردم یمن در یک تظاهرات بسیار گسترده در صنعاء خواستار تحقیق بین‌المللی فوری درباره جنایات آل‌سعود در جنگ ویرانگری که علیه یمن به راه انداخته است و محاکمه متجاوزان و مزدورانشان شدند. به گزارش اهروصال به نقل از تسنیم، خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) گزارش داد: صدهاهزار نفر از قشرهای مختلف

صدهاهزار نفر از قشرهای مختلف مردم یمن در یک تظاهرات بسیار گسترده در صنعاء خواستار تحقیق بین‌المللی فوری درباره جنایات آل‌سعود در جنگ ویرانگری که علیه یمن به راه انداخته است و محاکمه متجاوزان و مزدورانشان شدند.

به گزارش اهروصال به نقل از تسنیم، خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) گزارش داد: صدهاهزار نفر از قشرهای مختلف مردم یمن در یک تظاهرات بسیار گسترده در صنعاء خواستار تحقیق بین‌المللی فوری درباره جنایات آل‌سعود در جنگ ویرانگری که علیه یمن به راه  انداخته است و محاکمه متجاوزان و مزدورانشان شدند.

مردم یمن در این تظاهرات گسترده که در صنعاء برگزار شد، خواستار محاکمه شرکت کنندگان در این جنگ خواه دولت یا افراد یا گروه‌هایی در داخل یا خارج شدند.

شرکت کنندگان در تظاهرات گسترده روز جمعه صنعاء در بیانیه پایانی این تظاهرات با عنوان “همه با هم بر ضد تجاوز می‌ایستیم” بار دیگر مخالفت خود با این تجاوز وحشیانه بربری به‌سرکردگی عربستان سعودی و نیز محاصره ظالمانه یمن را مورد تأکید قرار دادند.

بر اساس این بیانیه، مردم یمن اعلام کردند با آمادگی و بسیج عمومی و با تمام وسایل و امکاناتی که در اختیار دارند، همچنان با تجاوزگری سعودی آمریکایی مقابله می‌کنند.

این بیانیه کسانی را که از تجاوزگری ظالمانه علیه یمن حمایت می‌کنند، شریک مستقیم و غیرمستقیم جنایات دانسته و اضافه شده از تمام اقدامات اتخاذ شده برای ارائه شکایت قضایی علیه خیانتکاران جنایتکاری که همدست متجاوزان هستند و در تجاوزگری مشارکت دارند و نیز برای محاکمه آنها و اقدام قاطعانه علیه آنها حمایت می‌کنند، زیرا آنها مرتکب جنایت بزرگی علیه میهن و مردم آن شده‌اند.

این بیانیه تأکید می‌کند کسانی که از تجاوزگری حمایت می‌کنند یا به نام مردم یمن در محافل بین المللی در این زمینه (حمایت از جنگ عربستان علیه یمن) سخن می‌گویند، نماینده مردم یمن نیستند.

این بیانیه همچنین از جامعه بین المللی خواسته است این تجاوز غیرقابل توجیه را محکوم کرده و برای توقف فوری آن وارد عمل شود و از جلاد و آدمکش بر ضد قربانی حمایت نکند.

بیانیه تظاهرات گسترده صنعاء همچنین اعلام کرده است از تمام کسانی که کنار ملت یمن قرار دارند و از آنها در برابر این تجاوزگری وحشیانه و محاصره ظالمانه اعمال شده از سوی نظام سعودی و کسانی که کنار این رژیم هستند، حمایت می‌کنند، تقدیر می‌کند.

خبرگزاری رسمی یمن به اظهارات سرهنگ یوسف الجریشی، سرهنگ احمد شرف‌الدین و سرتیپ ستاد حمید الفقیه از افسران ارتش یمن در جریان این تظاهرات گسترده اشاره کرد که این افسران تأکید کردند که نیروهای مسلح و مردم یمن همگی دست در دست هم با این تجاوز وحشیانه می‌جنگند و با هرکس بخواهد به امنیت و ثبات و حاکمیت کشور خدشه‌ای وارد کند، مقابله می‌کنند و برای رسیدن به پیروزی و یاری حق، زندگی خود را فدا می‌کنند.

شرکت کنندگان در تظاهرات بزرگ صنعا تأکید کردند گفت‌وگو فقط باید میان یمنی‌ها و نه با قدرت‌های خارجی باشد، زیرا مردم یمن خود به‌تنهایی می‌توانند مشکلاتشان را حل کنند.

یمنی‌ها در این تظاهرات تصریح کردند که ملت یمن هرگز تسلیم هیچ قدرت متکبری چه در داخل یا خارج نخواهد شد و تمام متکبران را سر جای خود خواهند نشاند و اراده آنها بر متکبران پیروز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در این تظاهرات همچنین ابراز شد که رویارویی و نبرد با شبکه تروریستی القاعده، همبستگی و اتحاد میان همه یمنی‌ها را برای دفع خطرات این گروه و تلاش برای تأمین امنیت مرزهای کشور به‌ویژه مرزهای شمالی که شاهد تحرکات نظامی سعودی در تلاش برای سیطره بر بزرگترین بخش از کشور است،‌ ضروری کرده است.

این تظاهرات مردم خشمگین یمن، پیام آشکاری به آل سعود بود مبنی بر اینکه ملت یمن، قادر به ایستادگی و مقاومت و مقابله با تجاوز آنها بوده و درسهای سختی را به آنها خواهند داد.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.