به گزارش اهروصال، سجاد پذیرفته که از مورخه ۱۹/۱/۹۴ در اردوی تیم ملی بسکتبال جوانان کشور به سر می برد، توسط کادر فنی تیم ملی به عنوان بازیکن تیم ملی انتخاب گردید و قرار است در مسابقات جام جهانی بسکتبال جوانان که در کشور یونان برگزار خواهد شد ، حضور یابد.

سجاد پذیرفته متولد ۱۳۷۵ شهرستان اهر- در یک خانواده مذهبی و فرهنگی به دنیا آمد. نظر به فیزیک بدنی برادرانش و خودش، زودتر از همه وارد عرصه بسکتبال شد.

  در سال ۱۳۸۶ عملاً بسکتبال را به صورت رسمی با حضور در تیم بسکتبال راهنمایی شروع کرد و در سال ۸۷  موفق شد فنی ترین و موثرترین بازیکن تیم راهنمایی شهرستان اهر و آموزشگاه های استان شناخته شود. وی در ترکیب تیم منتخب استان آذربایجان شرقی به مسابقات کشوری اعزام شد.
در سال ۱۳۹۲ به اردوی تیم ملی نوجوانان کشور دعوت شد لکن بدلیل تنها ده روز بزرگی سن، نتوانست در تیم ملی که برای مسابقات آسیایی آماده می شدند حضور یابد.
  در کارنامه فعالیت سجاد، می توان به حضور در ترکیب تیم منتخب آموزشگاه های استان در رده ی جوانان به مدت ۳ سال و حضور در مسابقات کشوری اصفهان، گرگان و مشهد اشاره کرد.
به دلیل درخشش عالی سجاد پذیرفته در مسابقات و استیل بدنی متناسب که مرهون تلاش بی وقفه خود و مربیانش بود، در سال ۱۳۹۳ به تیم دسته یک شهرداری تبریز ملحق شده و با عقد قرارداد یک ساله توانست بر تجربیات خود بیفزاید.
متعاقب این حضور و درخشش وی، در سال ۱۳۹۴ به جمع ۵۰ نفری اردوی تیم ملی جوانان دعوت، و توانست با ارائه یک بازی منطقی و هوشمندانه به جمع ۱۲ نفر تیم ملی جوانان کشور پیوسته و قرار است در تیرماه سال جاری به مسابقات بسکتبال جام جهانی که در یونان برگزار خواهد شد اعزام شود.

 از مربیان سجاد پذیرفته می توان به صابر نجفی – بهزاد محمودی – یوسف سیفی و ریاست هیأت بسکتبال اهر مسعود انوری اشاره کرد.

لازم به یادآوری است که در تاریخ نیم قرن فعالیت و سابقه بسکتبال اهر این اولین حضور یک اهری در بسکتبال تیم ملی می باشد.

 

Pazirofte