کد خبر : 13786
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مارس 2015 - 15:27
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای طرف غربی اگر عقلانیت به خرج دهد توافق حاصل می‌شود بسته هستند

طرف غربی اگر عقلانیت به خرج دهد توافق حاصل می‌شود

طرف غربی اگر عقلانیت به خرج دهد توافق حاصل می‌شود

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما در مذاکرات واقعاً به دنبال شفاف‌سازی و گرفتن بهانه از غرب هستیم، گفت: اگر طرف مقابل عقلانیت به خرج دهد توافق حاصل خواهد شد.   به گزارش اهروصال به نقل از گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام  در دهمین روز فروردین و در ادامه دیدارهای

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما در مذاکرات واقعاً به دنبال شفاف‌سازی و گرفتن بهانه از غرب هستیم، گفت: اگر طرف مقابل عقلانیت به خرج دهد توافق حاصل خواهد شد.

 

به گزارش اهروصال به نقل از گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام  در دهمین روز فروردین و در ادامه دیدارهای نوروزی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جمع دیگری از مسؤولان کشوری و لشکری از قوای سه گانه، وزرا به همراه معاونین ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استانداران، مدیران و روسای نهادها، سازمان ها و ارگان‌های بخش‌های دولتی، تعاونی و خصوصی، گروه‌های فعال حزبی و سیاسی و دانشگاهی بنا به سنت دیرین ایرانیان مسلمان در روزهای پس از عید نوروز با حضور در دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدارهای جداگانه که به صورت گروهی از روز هشتم فرودین ماه انجام شد، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تبریک مجدد سال جدید، به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و بر ضرورت اجرایی شدن شعار “دولت، ملت، همدلی و همزبانی” تأکید کرد و گفت: باید همه مراعات کنند تا نامگذاری امسال توسط رهبری محقق شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک فرا رسیدن روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، انقلاب اسلامی را جوشیده از میان مردم و شاگردان امام(ره) که در ایام مختلف مذهبی از جمله ماه مبارک رمضان، محرم و در هر موقعیتی مردم را آگاه و روشن می‌کردند، دانست.

وی به شکل‌گیری اولین مجلس با همت و پشتیبانی و ورود روحانیت و مراجع تقلید اشاره و تصریح کرد : با اینکه فعالیت روحانیت در دوره کوتاهی در زمان رضا شاه محدود شده بود، ولی از شهریور سال ۱۳۲۰ مردم به تدریج در صحنه‌های مختلف حضور پیدا کردند که در نهایت منجر به ملی شدن صنعت نفت گردید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: با ورود مراجع تقلید و در رأس آن حضرت امام(ره) به میدان مبارزه و شکستن تابوی ظلمت و تاریکی، قیام ۱۵ خرداد شکل گرفت که به شدت با سرکوب رژیم مواجه و بسیاری از مردم را بی محابا به گلوله بستند و امام(ره) و بسیای از علما را بازداشت و تبعید کردند.

وی با بیان اینکه ادامه مبارزه به دستور حضرت امام خمینی(ره) منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و با اشاره به رأی‌گیری تاریخی در ۱۲ فروردین گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران براساس رأی ۹۹ درصد مردم بنا شد و قانون اساسی نیز بالاترین رأی را آورد.

هاشمی رفسنجانی ادامه داد: رئیس جمهور، نمایندگان مجلس، شوراهای شهر و روستاها و خبرگان رهبری به طور مستقیم با رأی مردم انتخاب می‌شوند و نظام ما در عمل هم با رأی و دخالت مستقیم مردم اداره می‌گردد و بیانات رهبری که فرمودند رأی مردم حق‌الناس است منحصر به زمان خاصی نبوده و هیچ‌کس نمی‌تواند جوابگوی حق‌الناس باشد چرا که گناه از بین بردن حق‌الناس نابخشودنی است و همه مردم و مسؤولانی که به هر نحوی در امر انتخابات دخالت دارند باید از این اصل مهم و تأکید مقام معظم رهبری که موجب استحکام جمهوری اسلامی نیز هست، پیروی کنند.

وی تأکید کرد: هیچ مصلحتی بالاتر از حفظ رأی مردم و جلب رضایت آنها برای دوام و پایداری کشور نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پرهیز از تندروی و افراطی‌گری را شرط اساسی دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی دانست و گفت: امیدوارم در سال جدید بتوانیم با فائق آمدن بر مشکلات و موانع پیش‌روی، به دور از تنش‌ها و تندروی‌های داخلی و ایجاد مانع تراشی برای دولت با تقویت وحدت ملی و همبستگی مردم عملکرد موفق‌تری بویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی داشته و به دستاوردهای بزرگی برسیم.

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف مجدد از بحران پیش آمده در یمن و کشته شدن جمع کثیری از مردم بی‌گناه این کشور گفت: بمباران مردم بی‌دفاع و تخریب زیرساخت‌ها مشکلات یمن را حل نخواهد کرد و هیچ کشوری از جنگ افروزی و تجاوز سودی نمی‌برد.

وی افزود: مسأله یمن مصیبت بزرگی است که اگر متجاوزان زود متوجه اشتباهات خود نشوند، این آتش شعله‌ورتر خواهد شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه کمک جمهوری اسلامی ایران در یمن تنها انسان دوستانه است، گفت: کمک‌های ایران به مردم کشورهای مختلف در ادوارهای گوناگون از جمله در حمله عراق به کویت، آمریکا به عراق، افغانستان و سایر کشورها صورت گرفته است و طرح مسائل تنش‌زا و گمراه کننده منجر به تشدید اختلافات بین اهل سنت و شیعه می‌گردد که نه تنها برای جهان اسلام و منطقه بلکه برای تمام دنیا خطرناک است.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران در طول پیروزی پس از انقلاب گفت: ایران با امکانات وسیع از جمله نیروی انسانی مستعد، منابع و استعدادهای درخشان خود توانست به رغم مشکلات تحمیلی خارجی و مشکلات و موانع ایجاد شده توسط تندروهای داخلی با توجه به اینکه در طول دفاع مقدس تجهیزات زیربنایی خراب، بیکاری در اوج و رکود جدی داشتیم و در حالی که چرخ‌های اقتصاد کشور از کار افتاده بود با همت مردم و تعامل با دنیا توانستیم از مسیرهای صعب و سخت عبور کرده و تحریم‌ها نیز به رغم مشکلاتی که برای کشور ایجاد کرد نتوانست مانع رشد کشور در دوران سازندگی شود.

وی با اشاره به اینکه اعتدال اصل اساسی مکتب اهل بیت (ع) است و مردم هم در انتخابات مختلف اعتدال را مبنای خود قرار داده‌اند، افزود: خوشبختانه نگرانی‌های مردم کم و راه اعتدال هموارتر شده که همه اینها بیانگر عملکرد خوب دولت است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای دلسوزانه، با اعتماد کامل و تلاش بی‌سابقه‌ای در حال بحث و گفت‌‌وگو در لوزان هستند، اظهار امیدواری کرد بتوانند با تدبیر، حفظ عزت و مصالح کشور به موفقیت دست یابند.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: ما در مذاکرات واقعاً به دنبال شفاف سازی و گرفتن بهانه از غرب هستیم و اگر اراده سیاسی در غرب باشد اثبات حسن نیت ایران و مسالمت آمیز بودن استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای کار دشواری نبوده و نیست چرا که هیچ آدم عاقلی استفاده از سلاح هسته‌ای را تجویز نمی‌کند و طرف مقابل اگر عقلانیت به خرج دهد توافق حاصل خواهد شد.

در جریان هر یک از این دیدارهای جداگانه آخرین وضعیت یمن، تیم مذاکره کننده هسته‌ای، سیاست‌های کلی نظام، بارندگی‌های پر برکت آغاز سال، وضعیت بهبود اقتصاد کشور، وضعیت جاده‌ها و زحمات پلیس و امدادگران، انتخابات سال جاری و آخرین دستاوردهای علمی و دانشگاهی مطرح شده بود که میهمانان با توجه به مسئولیت‌های خویش سخن گفتند و گزارش دادند.

انتهای پیام/

 

source


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.