کد خبر : 127647
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 11 ژانویه 2022 - 20:47
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای گروه نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جایزه ویژه چهارمین جشنواره تئاتر کیش را کسب کرد بسته هستند

گروه نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جایزه ویژه چهارمین جشنواره تئاتر کیش را کسب کرد

گروه نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جایزه ویژه چهارمین جشنواره تئاتر کیش را کسب کرد

در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر کوتاه کیش که شامگاه گذشته در تالار همایش‌های جزیره کیش با داوری و اهدای جوایز برگزار شد گروه نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جایزه ویژه چهارمین جشنواره تئاتر کیش را کسب کرد به گزارش پایگاه خبری اهروصال، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته دوشنبه

در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر کوتاه کیش که شامگاه گذشته در تالار همایش‌های جزیره کیش با داوری و اهدای جوایز برگزار شد گروه نمایش بیر دریا سئوگی از اهر جایزه ویژه چهارمین جشنواره تئاتر کیش را کسب کرد

به گزارش پایگاه خبری اهروصال، مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش شامگاه گذشته دوشنبه ۲۰ دی در تالار همایش‌های جزیره کیش با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی سازمان مناطقه آزاد کیش، برگزار شد.

در این مراسم جایزه‌ی بخش طرح و ایده مکتوب که توسط داوران این بخش انتخاب شد به مهدی محرابی اهدا شد.

عباس نجاری: جشنواره تئاتر کیش آغازگر مسیری نو در اجراهای محیطی است

عباس نجاری دبیر جشنواره در ابتدای مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کوتاه کیش، گفت: با تلاش شبانه‌روزی هیأت انتخاب ۱۲ اثر برگزیده شدند و مفتخرم به حضور استادان عزیزی که دعوت ما را برای داوری پذیرفتند، فرهاد آییش، حمیدرضا نعیمی و حامد کمیلی.

نجاری در این مراسم با قدردانی از محمدرضا نوایی لواسانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، حسین شمسیان راد معاون فرهنگی اجتماعی و بدریه بحرینی مدیر امور هنری معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش؛ گفت: بی شک برگزاری  یک رویداد هنری در سطح ملی و به صورت مستقل سختی‌های زیادی دارد که با همراهی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش این مسیر برایمان هموار شده است.

وی در ادامه افزود: خوشحالم که در چهارمین سال پیاپی موفق شدیم جشنواره تئاتر کوتاه را با طراحی در فضاهای نامتعارف برگزار کنیم و آغازگر مسیری نو در اجراهای محیطی باشیم.جزیره کیش با وجود پتانسیل ها و ظرفیت های گسترده می تواند پایگاه تئاتر محیطی کشور در ابعاد بین المللی باشد و امیدوارم با برگزاری این رویداد در جهت ارتقای تئاتر جزیره گام برداریم چراکه جشنواره‌ها بستر مناسبی جهت گفتگو، تعامل و تلاقی اندیشه‌ها هستند.

حسین شمسیان راد: جشنواره تئاتر کیش محفلی برای نمایش‌های محیطی است

حسین شمسیان راد معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز برگزاری جشنواره تئاتر کیش را اتفاقی ویژه در این جزیره عنوان کرد و گفت:خوشحالم که کیش در سال های اخیر به خانه و محفلی برای نمایش‌های محیطی در فضایی غیر متعارف برای هنرمندان سراسر کشور تبدیل شده و امیدوارم از اجراهایی کوچک در فضایی محدود به اجراهای بزرگتر و میدان‌های متعددی جهت دیده شدن برسیم چراکه جادوی تئاتر و تاثیرش برمخاطب شگفت‌انگیزست.

وی تئاتر را ناجی ورق‌های گمشده تاریخ معاصر ایران توصیف کرد و گفت: باید تلاش کنیم روایت‌های مغفول مانده تاریخ ایران را دل همین تئاترهای محیطی بازتعریف کنیم و من خیلی خوشحالم که کیش منزلگاه چنین تئاترهایی شده است. پیام تئاتر خوشحالی و امیدبخشی است و امیدوارم این امید چراغش با حضور شما روشن بماند.

حمیدرضا نعیمی: جشنواره تئاتر کوتاه کیش می‌تواند بین‌المللی باشد

حمیدرضا نعیمی داور چهارمین دوره جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش گفت: نگاه دست اندرکان این جشنواره و حمایت مدیران فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش شایسته تقدیر است چراکه بهترین مسیر را برای تاثیرگذاری فرهنگی انتخاب کرده‌اند و قطعا در افق این جشنواره می توان به یک جشنواره بین المللی با یک استاندارد جهانی و با رویکردی ویژه که دیگر جشنواره ها به آن سمت نرفته اند، رسید.

وی ضمن اشاره به صحبت های معاونت فرهنگی منطقه آزاد، نگاه وسیع تر به تئاتر محیطی را قابل تقدیر دانست و گفت: این پتانسیل اجرا در ساحل مختص جزیره کیش است و در این فستیوال اتفاق می افتد و با حضور گروه های بین المللی می تواند به پایگاهی جهانی در این گونه تئاترها بدل شود.

فرهاد آییش: جشنواره بهانه‌ای برای کار کردن است

فرهاد آییش که امسال یکی از داوران این جشنواره بود، در ابتدای صحبت هایش ضمن ابراز شگفتی از تلفیق تئاتر و زندگی جاری در ساحل گفت: اگر به تئاتر محیطی جشنواره تئاتر کیش جدی تر نگاه شود هنرمندان مطرح زیادی در کنار این فستیوال خواهند بود و با برنامه ریزی دقیق می توان به رویدادی بسیار ارزشمند در جزیره کیش رسید.

این هنرمند در ادامه افزود: هربار که میخواهم داور بشوم از خداوند عذرخواهی می‌کنم، چراکه معتقدم هیچگاه انسان نمی‌تواند بگوید یک هنری از هنر دیگر بهتر است و این چیزی است که من عمیقا به آن باور دارم. برای همین سال‌هاست که از داوری جشنواره‌ها گریزانم اما به نظرم وجود همین جشنواره‌هاست که می‌تواند محفلی حرفه‌ای برای جوان‌ترها رقم بزند.

او یادآور شد: خوشبختانه تئاتر از چیزهایی است که نمی‌توان در آن با ارتباط، برای کسی موقعیت ایجاد کرد؛ اینکه پیروزی دیگران و شکست خودت را به گردن این ارتباط‌ها و روابط نسبت دهید  اساسا چیز اشتباهی است. اگر فرد توانایی بالایی داشته باشد بدون شک وارد مراحل بالاتر خواهد شد، فقط نباید عجله کرد و قدرت و انرژی لازم را از دست نداد. جشنواره تئاتر کیش محفلی برای پیشرفت در این گونه خاص است و به نظرم حضور شما در این جشنواره یک موهبت است که باید به فال نیک گرفت.

این هنرمند خاطرنشان کرد: همه این جشنواره‌ها بهانه‌ای برای کار کردن است؛ امیدوارم هیچ یک از دوستانی که اینجا هستند از نگرفتن این جوایز دل سرد نشوند و همچنان تلاش و صبر کنند. بدون شک تمام کسانی که در هر رشته‌ای موفق هستند، خوش بین هستند؛ پس امیدوارم همه خوش بین باشند و به اتفاقات نگاه بهتری داشته باشند.

برگزیدگان

هیات داوران چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش در ادمه آراء خود را به شرح ذیل اعلام کرد:

نمایش‌های بخش کافه‌ای:

الف) نمایشنامه نویسی

لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی تعلق می‌گیرد به نویسنده‌ی نمایش‌نامه‌ی «یه حبه مرگ» جناب آقای حمیدرضا آفاق

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی اهدا می‌شود به نویسنده‌ی نمایش‌نامه‌ی

«صد تا صفر» جناب آقای ایمان دبیری

ب) کارگردانی

لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی تعلق می‌گیرد به کارگردان نمایش‌ «مامان کو؟» سرکار خانم شیرین جروقی

تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی اهدا می‌شود به کارگردان نمایش‌

«صد تا صفر» جناب آقای ایمان دبیری

ج) بازیگری زن

لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی مشترکا تعلق می‌گیرد به بازیگران نمایش‌ «مامان کو؟» سرکار خانم آوا متوقع  و سرکار خانم بی‌تا عزیز اُقلی

تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی اهدا می‌شود به بازیگر نمایش‌ «صد تا صفر» سرکار خانم زهرا استواری

د) بازیگری مرد

لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی تعلق می‌گیرد به بازیگر نمایش‌ «الی» جناب آقای سعید حشمتی

تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه‌ی نقدی اهدا می‌شود به بازیگر نمایش‌ «یه حبه مرگ» جناب آقای حمیدرضا آفاق

هـ) جایزه خاص جشنواره

جایزه‌ خاص جشنواره در بخش کافه شامل لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی برای ایده‌ی خلاقانه‌ و تصویری اهدا می‌شود به جناب آقای مهدی ملکی برای نمایش «دد»

و) جایزه بزرگ جشنواره

جایزه بزرگ جشنواره در بخش کافه‌ شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می‌شود به کارگردان نمایش «مامان کو؟»  سرکار خانم شیرین جروقی

نمایش‌های بخش ساحلی؛

هیات داوران چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش آراء خود را شرح به ذیل اعلام می‌دارد؛

الف) بخش ایده‌ی خلاقانه

لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی این بخش اهدا می‌شود به آقایان مهدی مهرابی و افق ایرجی کارگردانان نمایش «بازگشت»

ب) جایزه بزرگ نمایش کمدی

جایزه بزرگ جشنواره در بخش ساحل شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به کارگردان نمایش «تماشای غم انگیز غروب خورشید» جناب آقای حسن محمدی فرانی

ج) جایزه خاص جشنواره

جایزه‌ خاص جشنواره در بخش ساحل شامل لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی اهدا می‌شود به کارگردان نمایش «گلک آب خورده می‌گرید»  جناب آقای حجت الله جعفر پور

د) بازیگری مرد

لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی مشترکا تعلق می‌گیرد به بازیگران نمایش «مهربانو» آقایان: آرش رضایی و مهدی روزبهانی

هـ) بازیگری زن

لوح تقدیروجایزه‌ی نقدی اهدا می‌شود به بازیگرنمایش«خلیج، دخترایران» سرکارخانم صوفیا جولایی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود به بازیگر نمایش «مهربانو» سرکار خانم فروزان حسینی

جایزه ویژه :جایزه ویژه چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خاطر پاسداشت نام و خاطره ۱۷۵ غواص در سال‌های جنگ تحمیلی به گروه نمایش بیر دریا سئوگی از اهر اهدا می‌گردد.

هیات داوران چهارمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش:

فرهاد آئیش- حامد کمیلی- حمیدرضا نعیمی، ایلنا

مدیر مسئول پایگاه خبری اهروصال، مصطفی قربان موحد

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.