وی افزود: بر این مبنا طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان به این طرح رأی مثبت دادند اما بنا به دلایلی که عل  اصلی آن تامین منابع مالی بود، متوقف شد ولی اخیراً وزیر کشور گفتند دولت بار مالی طرح افزایش نمایندگان را پذیرفته است علی‌رغم پذیرش دولت هنوز از مطرح کردن این طرح در صحن علنی مجلس خبری نیست.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دقیقاً هنوز مشخص نیست که افزایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی چه میزان برای دولت بار مالی خواهد داشت گفت: در واقع یکی از مشکلات هم همین است که باید بار مالی مشخص شود البته در این میان تنها حقوق نمایندگان نیست بلکه مسائل دیگری چون انتخابات هم مطرح است، این در حالی است که دولت سعی می‌کند تا قوانینی که برای دولت بار مالی دارد تصویب نکند یا اگر لازم به تصویب است بار مالی را پیش‌بینی کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که سهم آذربایجان شرقی در طرح ارایه شد چند نفر پیش‌بینی شده اس، ابراز داشت: در راستای طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس ۲ نفر به جمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی اضافه می‌شود البته در این میان بین نمایندگان اختلافاتی وجود داشت اما در هر حال تأکید این بود که در استان افزایش نماینده داشته باشیم.

عبدالهی ادامه داد: با آن که گفته‌شده حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر دارای دو نماینده می‌شود و شهرستان‌های آذرشهر و اسکو با جدایی از حوزه انتخابیه تبریز به‌عنوان حوزه‌ای مستقل و دارای یک نماینده در مجلس خواهد بود یا شهرستان هریس با تفکیک از حوزه انتخابیه اهر به حوزه تبریز الحاق و شهرستان اهر در مجلس صاحب نماینده‌ای مستقل در مجلس خواهد بود، ولی هنوز این موضوع قطعی نشده و با وجود اختلاف نظر میان نمایندگان در شرایط قبلی مانده است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان آذربایجان‌شرقی به دنبال آن هستند که در استان افزایش ۲ نفری نماینده را داشته باشیم ابراز داشت: یک سناریو برای افزایش تعداد نمایندگان استان هم این است که نمایندگان حوزه انتخابیه تبریز افزایش یابد.

با این حساب، ایشان تسلیم تصمیمات سایر نماینده ها شده است و از خواسته ها و حقوق مسلم موکلین خویش در اهر و هریس صرف نظر نموده است.