کد خبر : 116318
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 - 20:21
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای چرا اهر به درستی در ریل توسعه قرار نگرفته است؟ بسته هستند

چرا اهر به درستی در ریل توسعه قرار نگرفته است؟

چرا اهر به درستی در ریل توسعه قرار نگرفته است؟

فرماندار محترم اهر در نشست مطبوعاتی خویش یک سئوالِ ظاهراً سختی پرسیده که به اذعان خویش، تاکنون پاسخ روشنی برای آن نیافته است.

سرویس اقتصادی اهر وصال؛

فرماندار محترم اهر در نشست مطبوعاتی خویش یک سئوالِ ظاهراً سختی پرسیده که به اذعان خویش، تاکنون پاسخ روشنی برای آن نیافته است. اینکه چرا اهر به درستی روی ریل پیشرفت نیفتاده است شاید علل متعددی داشته باشد. عدم ثبات مدیریت ارشد شهرستان یکی از این دلایل هست. مثلا فرماندار عزیز حدود یکسال از شروع خدمتشان در اهر می گذرد و در این مدت هنوز نتوانسته اند شناخت کافی و دقیق از وضعیت اهر در عرصه های مختلف کسب نماید تا بتواند به یک سئوال ساده در حوزه مدیریتی خویش پاسخ دهد. و زمانی هم که اطلاع نسبی و اِشرافیت کاملی نسبت به اوضاع پیدا نماید احتمالا پایان ماموریتشان در اهر نوشته خواهد شد.

شهرستان اهر در گذشته شاهد مدیریت های غیر علمی هم بوده است. وقتی که ماموریتِ یک مدیر ارشد، ساماندهی و سازماندهی یک جناح سیاسی در اهر برای انتخابات باشد معلوم هست که ریلِ توسعه ای در کار نخواهد بود تا شهرستان روی آن قرار گیرد. وقتی برخی از ادارات شهرستان در موقع انتخابات، به ستاد تبلیغات کاندیداهای خاص تبدیل شود و این امر آنقدر آشکارا و علنی باشد که به ابطال انتخابات بینجامد پر واضح هست که فرصت سوزی های زیادی برای پیشرفت صورت خواهد گرفت. تلاش برای آبادانی اهر باید تلاشی فراتر از جناح بازی و باند گرایی باشد و نباید پیشرفت اهر به پای جناح های سیاسی قربانی شود.

اگر همّ و غمّ مسئول، ادامه ی تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی به جای خدمت و تلاش شبانه روزی باشد طبیعی هست که نه تنها پیشرفتی حاصل نخواهد شد بلکه پسرفت و عقب ماندگی به وجود خواهد آمد. یک مسئول بلندپایه ی شهرستان چگونه می تواند هم وظایف سنگین مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دهد و هم از عهده ی تحصیلات عالیه ی سنگینِ دانشگاهی برآید و برای آینده ی سیاسی خود برنامه ریزی کند؟!

وقتی نماینده ای به جای پشتکار و دوندگی طاقت فرسا برای منطقه ی خویش، به  فکر مدرک گرایی و استخدام در قالب هیات علمی دانشگاه باشد قطعا ریلی برای توسعه ایجاد نخواهد شد. وقتی منافع ملی و جمعی جای منافع شخصی را می گیرد به همان اندازه ریل توسعه ساخته می شود. اما هنگامی که منافع جناحی و باندی در اولویت قرار گیرد نمی توان یرای توسعه گام برداشت.

وقتی منتخب اهر در مجلس به دلایل کاملا شخصی، برنامه و خو.است روشنی برای جدایی حوزه های انتخابی اهر و هریس از همدیگر ارائه نمی دهد و انگیزه ای برای پگیری آن ندارد و مدیریت سیاسی شهر نیز بی تفاوت از کنار این موضوع مهم و حیاتی می گذرد معلوم هست که مسیر توسعه نه تنها هموار نخواهد شد بلکه سختتر نیز خواهد شد!

وقتی که مدیرانِ اهر هیچ برنامه ی جامع و مهمی برای زیرساخت های اقتصادی شهرستان مثل منطقه ویژه اقتصادی و یا گمرک و غیره در سند توسعه اهر، ارائه نمی کنند و نماینده ی محترم نیز به جای پیگیری جدی موضوع به مسافرت تشریف می برد و شهرهای همسایه و کوچکِ اهر گوی سبقت را می برند کاملا معلوم می شود که چرا اهر در ریل توسعه قرار نگرفته است و نمی گیرد!

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.