به گزارش اهر وصال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل؛

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخشی از سخنان خود در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه خداوند در شمارش آیات خود زبان ها را جزو آیات الهی معرفی می کند، گفت: هرکس در شکل گیری زبان ها دقت و تحقیق کرده در نهایت حتما به خود خداوند رسیده است و غیر از دخالت مستقیم خداوندی، امکان شکل گیری زبانها و تعدد و تشعب آنها وجود ندارد.

وی ادامه داد: همه ما ماموریم آیات الهی را هم احترام بگذاریم و هم حفظ. به همین جهت تمام زبان ها هم محترمند و هم لازم الحفظ. زبان های مادری و زبان های بومی علاوه بر اینکه عامل تفهیم و تفهم و عامل انتقال عواطف هستند، آیات الهی هستند و هرکس با اینها به مقابله برخیزد با خدا به مقابله برخاسته است.

وی افزود: متاسفانه وزیر آموزش و پرورش این هفته نسبت به زبان های مادری این خبط را مرتکب شد و سوژه عظیمی به دست معاندین داد. ما ضمن مخالفت با سخن وی، دولت مردان را دعوت می کنیم حساب شده حرف بزنند و به آنچه که در حیطه تخصص آنها نیست وارد نشوند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: کشور ما مبتلی به جنگ نابرابر و ناجوانمردانه در عرصه فرهنگی، روانی و اقتصادی است و هیچ کشوری مثل کشور ما مستهدف نیست و برای فروپاشی هیچ کشوری مثل کشور ما بودجه صرف نمی شود و متخصصین جنگ فرهنگی، روانی و اقتصادی برای ضربه زدن به هیچ کشوری مثل کشور ما بسیج نشده اند.

وی افزود: ۶۱ موسسه بین المللی فرهنگی فقط برای تاثیرگذاری بر فرهنگ مردم ایران اسلامی تلاش می کنند. برخی از این موسسات بودجه ای بالغ بر دو برابر بودجه کل ایران در اختیار دارند و بر موضوع تخریب بنیان خانواده ها و بی هویت کردن جوانان سرمایه گذاری و طراحی کرده اند و لذا میز ایران در سرویس های جاسوسی دنیا، بیشترین مشتری را دارد.

حضرت آیت الله عاملی اظهار داشت: روزگار ما به تعبیر مقام معظم رهبری نظیر روزگار جنگ احزاب است. آن زمان احزاب همه بر علیه رسول خدا و مسلمان ها جمع و هم پیمان شدند. در حال حاضر نیز آمریکا و اروپا و حکام سرسپرده عربی و صهیونیست ها بر علیه ایران متحد شده و پول کلان و افسانه ای خرج می کنند تا دل ها را بترسانند و بگویند  «ان الناس قد جمعوا لکم» “مرجفون فی المدینه” هم پیاده نظام آنها در جنگ روانی هستند که می گویند “انا لمدرکون” (یعنی فرعونیان به ما دست خواهند یافت) مقام معظم رهبری می فرماید اگر کسی به تقلید از روحیه های ضعیف بنی اسرائیل می گوید که “انا لمدرکون” – حالا به ما می رسند و پدر ما را در می آورند- ما هم به تقلید از حضرت موسی عرض می کنیم که “کلا ان معی ربی سیهدین” (سخنرانی مورخه ۳/۹/۹۵)

وی در خاتمه افزود: کشور ایران با سرمایه های عظیم مادی، معنوی، انسانی، علمی، سرزمینی و ثروت های خدادادی قدرت مقاومت در برابر هر گونه تهدید را دارد بنابراین تنها راه باقیمانده برای دشمن، جنگ روانی و مرعوب و مایوس ساختن ملت و مخصوصا نخبگان است