به گزارش اهر وصال به نقل از خبرگزاری تسنیم ، عباس آخوندی در جمع مسئولان شهرستان هوراند اظهار داشت: شهرستان هوراند شهرستانی جدید است که مراحل اداری را طی می‌کند و تأکید دولت این است که کارهای توسعه این شهرستان به‌تدریج صورت گیرد.

وی با اشاره به استقرار اداره مستقل راه و شهرسازی در شهرستان هوراند، افزود: اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی زمینی برای استقرار اداره راه و شهرسازی تملک کرده و قاعدتاً باید ساختمان اداره بر این زمین طراحی شود و بتواند استقرار دوایر دولتی را فراهم کند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همچنین از دیگر پروژه‌های عمرانی این شهرستان مجتمع فرهنگی است که در حال احداث است امیدواریم با تکمیل این مجتمع شرایط برای استفاده مردم از این مجتمع فراهم شود.

آخوندی از واگذاری آسفالت ۲۰ کیلومتر از راه‌های روستایی شهرستان هوراند خبر داد و گفت: جاده آبش احمد – هوراند جاده‌ای خوبی بود و روکش آسفالت خوبی داشت و کنار این ۲۰ کیلومتر از راه‌های روستایی به پیمان سپرده‌شده که در حال حاضر ۱۰ کیلومتر عملیاتی شده است.

وی در پاسخ به درخواست‌ها و مطالبات مسئولان شهرستان هوراند گفت: انشاءالله درخواست‌هایی که دوستان داشتند را با نظر مساعد بررسی فنی می‌کنیم و هر آنچه را توانستیم تأمین اعتبار کنیم اقدام خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه استقرار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان هوراند را بررسی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه راه‌ها امیدوارم بتوانیم سازمان راهداری را بازآرایی جدید کنیم که هم‌اکنون این بازآرایی سازمان راهداری در دست بررسی است.