به گزارش اهر وصال به نقل از  خبرگزاری فارس؛ محمدحسین فرهنگی، در خصوص طرح سئوال از رئیس‌جمهور، اظهار داشت: مجلس یک تریبون مستقیم است، رئیس‌جمهور هم بنا بر درخواست قانونی نمایندگان پشت این تریبون قرار می‌گیرد و به صورت تک صدایی هم نیست، زیرا سئوالاتی توسط تعدادی از نمایندگان توضیح و رئیس‌جمهور در مقام پاسخ بر خواهند آمد.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال نمایندگان ملاحظات قوه مجریه را رعایت کند

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رئیس‌جمهور باید ملاحظات اقتصادی، امنیتی و قوه مجریه را در اظهارات خود در نظر گیرد، تهدید یا نگران کردن شیوه مناسبی نیست، وی واقعیت موجود را متناسب با سئوال نمایندگان مطرح کنند.

وی افزود: سئوالات محورهای روشنی دارد؛ اختلالات ارزی و وضعیت مربوط به برجام و آثار و عوارض و وعده‌های آن در سئوال نمایندگان مورد توجه قرار گرفته است، متاسفانه در برجام بانک‌های آمریکایی استثناء شدند که این استثناء زمینه خروج آمریکا از برجام شد از این رو رئیس‌جمهور باید در این زمینه توضیحاتی اراپه دهند.

تاکید بر عدم برداشت سیاسی از سئوالات اقتصادی و اجتماعی نمایندگان ار روحانی

فرهنگی یادآور شد: مشکلات مربوط به رکود، اشتغال و کاهش ارزش پول ملی هم در طرح سووال از رئیس‌جمهور مطرح شده است، که رئیس‌جمهور در هر کدام از پنج محور باید شفاف و کامل توضیحات خود را ارایه کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنابراین نباید از این سئوالات با محورهای مذکور برداشت سیاسی کرد زیرا نمی‌توان به هیچ نحو این موضوعات اقتصادی و اجتماعی را سیاسی قلمداد کرد مگر آنکه رئیس‌جمهور با پاسخ ندادن موضوع و مشکلات را سیاسی کنند.