به گزارش اهروصال؛ دکتر نیرپور در مراسم زنگ سلامت که به مناسبت هفته سلامت در مدرسه شهید عمله زاده اهر برگزار شده بود ، توجه به سلامت جسمی و روانی دانش آموزان را بسیار مهم و با اهمیت عنوان کرد و افزود: بهداشت و درمان به ارتقا سطح سلامت دانش آموزان اهمیت خاصی قائل بوده چرا که آنها آینده سازان جامعه هستند و باید از سلامت کامل برخوردار باشند.
وی جایگاه بهداشت مدارس رادر سلامتی بسیار مهم و ویژه دانست و گفت: دانش اموزان درسن یاد گیری هستند و قادرند آموزشهای بهداشتی را بخوبی آموخته وبه خانواده واجتماع انتقال دهند .
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به اهمیت سلامت دهان و دندان در بین دانش آموزان افزود: در سال گذشته دندان دو هزار و ۲۴۱ دانش آموز معاینه ، هزارو ۹۹۷ مورد کشیده شده، هزارو ۴۶۶ مورد ترمیم، ۷۹ مورد جرمگیری، ۹ مورد رادیو گرافی، ۸ مورد پالپتومی( درمان عفونت دندان )، سه هزار و ۲۳۹ مورد فیشورسیلنت-تراپی ، ۳۲ هزاردانش آموز ۷ تا ۱۴ سال از خدمات وارنیش فلوراید استفاده کرده است.
وی گفت: ۳۶ درصد دانش آموزان گروه هدف در ۴۰۲ مدرسه شهری و روستایی از خدمات واحد بهداشت مدارس استفاده کرده است.
دکتر نیرپور گفت: خدمات بهداشت مدارس برای دانش آموزان ۶ تا ۱۸ سال بوده و در سال ۹۶ برای ۱۰۰ درصد گروه هدف پرونده بهداشتی تشکیل شده و ۲/۹۹ درصد دانش آموزان مقطع اول ابتدایی ، ۱۰۰ درصد دانش آموزان چهارم ابتدایی و اول راهنمایی و ۷/۹۹ درصد دانش آموزان مقطع اول دبیرستان معاینه شده اند.

گفتنی است ؛برنامه زنگ سلامت با حضور امام جمعه، رئیس آموزش و پرورش و سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر برگزار شد.