به گزارش اهروصال؛ دکتر نیر پور؛ سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر؛ امروز در جلسه ارزیابی فعالیت‌های ستاد سلامت نوروزی با اعلام این خبر گفت: از این دو و نیم تن مواد غذایی فاسد ۳۳۱ کیلوگرم مربوط به لبنیات، ۵۹۵ کیلوگرم پروتئین و گوشت، ۸۱ کیلوگرم طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌ها، ۷۹۴ کیلوگرم شیرینی، نان و آجیل و ۷۹۱ کیلوگرم نیز به گروه کنسرو، کمپوت، نوشابه و مشابه آن بوده است.

دکتر نیر پور با تأکید بر حساسیت نظارت بر اماکن و سامانه‌های آب‌رسانی در طول ایام نوروز افزود: در این ایام بیش از هزار و ۴۴۸ مورد از مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی، اماکن بین‌راهی، مراکز عرضه‌کننده قلیان و سامانه‌های آب‌رسانی بازدید شده که ۱۳ مورد اخطار نواقص بحرانی داشته (قابل پلمپ) ۸ مورد به مراجع قضایی و سازمان مسئول معرفی‌شده، ۴ مورد تعطیل‌شده و ۱۵۱ مورد هم کارت بهداشت صادرشده است.

وی نمونه‌برداری از مواد غذایی، میکروبی آب و سنجش کلر آزاد باقیمانده در آب را در سلامت مردم بسیار مهم و حساس عنوان کرد و گفت: در این موارد نیز همکاران بهداشتی ما بیش از هزار و ۳۳۹ مورد نمونه برداشته و به آزمایشگاه داده‌اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر، با تأکید بر اولویت‌دار بودن حل مسئله و رسیدگی به مشکلات مردم گفت: در طول ایام نوروز ۲۰ مورد به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی گزارش داده بودند که ۶ مورد آن از طریق سامانه ۱۹۰ بوده و ۱۴ مورد هم به‌صورت متفرقه بوده که به نحو احسن به آن‌ها رسیدگی شده است.

وی ایام نوروز را برای همکاران بهداشت را بسیار پرکار دانست و افزود: در این مددت بیش از هزار و ۴۴۰ نفر ساعت حجم کاری گزارش‌شده است.

شایان‌ذکر است فعالیت‌های ستاد سلامت نوروزی از ۱۵ ام اسفند سال ۹۶ شروع و در ۱۵ ام فروردین ۹۷ خاتمه یافت.

انتهای پیام/