به گزارش اهروصال؛ آیت‌الله حاجی‌زاده؛ امام‌جمعه شهرستان اهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: مردم در اول سال خانه‌تکانی می‌کنند و به وضع زندگانی خود می‌رسند و این کار پسندیده‌ای است ولی چه‌بهتر که به سفارش علمای اخلاق انسان همیشه خانه‌تکانی کند و به زندگانی خود برسد بخصوص ازلحاظ معنوی و دینی و خانه‌تکانی دل انجام شود و هرسال نسبت به سال قبل پیشرفت معنوی قابل‌توجهی داشته باشیم و اگر در سال گذشته گناهی مرتکب شده باشیم در سال جدید دیگر آن گناه را تکرار نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: در دیداری که با مقام معظم رهبری داشته‌ایم از ایشان شنیدیم که اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است و باید جدی گرفته شود.

وی در خصوص اهمیت اطلاع‌رسانی و نقش رسانه‌ها اذعان داشت: اینکه مشکلات شهر مطرح شود تا مسئولین به آن رسیدگی کنند بسیار حائز اهمیت است و رسانه‌ها این نقش را به‌خوبی در شهر ما بازی می‌کنند و اطلاع‌رسانی خوبی صورت می‌گیرد.

امام‌جمعه اهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری (مدظله) همواره در سخنرانی‌های خود به موضوعات مهم جامعه ازجمله بیکاری، کاهش جمعیت جوان و امثال آن اشاره می‌کنند و گاهی با ابتکاراتی که دارند تمام نقشه‌های دشمنان انقلاب را نقشه بر آب می‌کنند.

وی افزود: دشمنان جمهوری اسلامی ایران که در عرصه‌های فرهنگی مشغول هستند با سخنرانی و ابتکارات مقام معظم رهبری (مدظله) زمین‌گیر می‌شوند.

وی در خصوص دیدار با مقام معظم رهبری عنوان کرد: مقام معظم رهبری هرساله در سالگرد قیام ۲۹ بهمن دیداری با مردم آذربایجان دارند و در این دیدار به گفته شخص مقام معظم رهبری سخنانی را می‌فرمایند که در دیگر محفل‌ها نمی‌گویند.

وی در خصوص دستاوردهای پس از انقلاب خاطرنشان کرد: پس از انقلاب اسلامی ملت ایران دست آورد هایی را داشته‌اند که قابل‌شمارش نیست و نسبت به قبل از انقلاب اسلامی پیشرفت زیادی داشته‌ایم. امروزه دشمن سعی در بزرگ جلوه دادن نقاط ضعف ما دارد تا مردم را ناامید کند و ما باید در زمینه‌های فرهنگی هوشیار باشیم تا دشمن به اهداف خود نرسد.

امام‌جمعه اهر اذعان داشت: نظام جمهوری اسلامی نظام مستضعفان و حمایت از مستضعفان است و همیشه این مستضعفان بوده‌اند که از انقلاب اسلامی حمایت کرده‌اند و نباید بگذاریم به سمت اشرافی گری برویم زیرا این یعنی از اصول انقلاب فاصله گرفتن و باید هوشیار باشیم تا اتفاق نیفتد.

نباید به قبل از انقلاب برگردیم و عزتی که توسط انقلاب به دست آورده‌ایم را نباید از دست بدهیم. ما باید بجای اینکه دنبال تکیه به غرب باشیم باید به خود مردم تکیه کنیم تا مشکلات ما حل شود و اقتصاد مقاومتی کلید حل مشکلات اقتصادی است.

آیت‌الله حاجی‌زاده در پایان اظهار داشت: کل مقامات ایران به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند و باید ما نیز مردم را پشتوانه خود قرار دهیم و با مردم باشیم نه با غرب.

انتهای پیام/