به گزارش اهروصال؛ حجت‌الاسلام نظری رئیس دادگستری شهرستان اهر صبح امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم اداره اصناف ضمن تأکید بر کنترل قیمت بازار اذعان داشت: مشکل اصلی که امروزه در بازار شاهد آن هستیم عدم ثبات قیمت‌ها در بازار است که باعث نارضایتی در اقشار مختلف مردم گردیده است.

وی در ادامه افزود: اداره تعزیرات، بازرسی و اتاق اصناف باید برای کنترل بازار کاری کنند تا از نارضایتی مردم کاسته شود.

نظری خاطرنشان کرد: اکنون شاهد آن هستیم که جنسی مشابه در محل‌های گوناگون باقیمت‌های مختلف عرضه می‌شود و این نشان از عدم ثبات بازار دارد.

وی مطرح کرد: وظیفه ما تأمین امنیت تمام صنوف جامعه است ولی مردم از تفاوت قیمت‌ها ناراضی هستند و برای این امر اداره صنعت و معدن باید بازرسی‌های خود را در سطح شهر افزایش دهد تا مردم تأثیر آن را به چشم خود در بازار ببینند.

وی اظهار داشت: ما کار و جایگاه خود را مدیون خون پاک شهدا هستیم و باید برای ادای این دین هم که شده به وظیفه خود به‌خوبی عمل کنیم.

مغازه‌داری اگر تخلفی می‌کند باید با قاطعیت با آن برخورد شود و در صورت لزوم مغازه شخص پلمپ یا جواز کسب او باطل شود تا دیگر مغازه‌داری جرئت تخلف نکند و مردم نیز به چشم خود حضور بازرسان اداره صنعت و معدن را در اهر حس کنند.

رئیس دادگستری شهرستان اهر در خصوص احتکار اجناس عنوان کرد: برخی از مغازه‌داران اجناس خود را احتکار می‌کنند تا در زمان مناسب بفروشند، این کار هم شرعاً حرام بوده و هم قانونا جرم است و با متخلف به‌صورت جدی برخورد می‌شود.

وی در پایان در خصوص اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی بسیار مهم و حائز اهمیت است و بحث مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می‌باشد ازاین‌رو باید کاری کنیم تا مردم در مسائل اقتصادی احساس آرامش کنند و اقتصاد به ثباتی برسد و اقتصاد مقاومتی تحقق یابد.

انتهای پیام/