به گزارش اهروصال؛ زاهد محمودی؛ فرماندار شهرستان اهر؛ عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان اهر از اختصاص ۶۶ میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری خبر داد و گفت: این طرح برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با سود پایین عرضه می‌شود و در این راستا از کمیته فنی ارزیابی تسهیلات انتظار داریم تا درروند تأیید طرح‌ها دقت بیشتری بکنند تا این طرح‌ها به‌صورت دقیق و کامل تحقق پیدا کنند و نظارت کافی باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از این میان برای ایجاد مشاغل خانگی در شهرستان اهر مبلغ ۱۸ میلیارد ریال اختصاص‌یافته است که عموم مردم واجد شرایط می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

فرماندار اهر در خصوص اعطای تسهیلات در بانک‌ها اظهار داشت: بانک‌ها نباید در اعطای تسهیلات سخت‌گیری کنند. قوانین و مقررات این اجازه را به ما نمی‌دهند که جوانان بیکار را در ادارات و نهادهای دولتی استخدام کنیم ولی می‌توان با اعطای وام و فراهم نمودن بستر مناسب، زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان را فراهم نمود، ولی با این رویکرد بانک‌ها نه‌تنها زمینه ایجاد اشتغال که خواسته مقام معظم رهبری (مدظله) است؛ فراهم نمی‌شود بلکه مشکلات جامعه روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

این مقام مسئول در پایان مطرح کرد: تمامی بانک‌ها باید با پرداخت تسهیلات از طرح‌های اشتغال‌زایی مصوب در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری اهر حمایت کنند تا شاهد ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار در شهرستان باشیم.

انتهای پیام/