به گزارش اهروصال؛ بیت اله عبدالهی در نشست مشترک مسئولین ادارات و سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرستان اهر، گفت: در حالیکه می توان با جذب سرمایه گذار زمینه را برای توسعه منطقه و شهرستان اهر فراهم کرد متأسفانه وجود جاده اهر – تبریز- هریس و عدم اتمام به موقع آن زمینه فرار سرمایه را در این منطقه فراهم کرده است.
وی در ادامه اتمام سریع این پروژه را خواسته بحق مردم منطقه عنوان کرد و افزود: تسریع در اتمام این پروژه می تواند زمینه جذب سرمایه در منطقه شده و موجب رونق اقتصادی شهرک‌های صنعتی و مناطق گردشگری منطقه ارسباران را فراهم کند.
وی، نبود فرصت‌ها و زمینه‌های اشتغال در شهرستان اهر را خاطرنشان کرد و گفت: بیکاری و فقر از مهمترین آسیب های اجتماعی در بین جوانان این شهرستان می باشد که امیدواریم با پیگیری مستمر مسئولان و  مدیران ذیربط در خصوص حل مشکل معیشتی و بیکاری جوانان این شهرستان گامهای عملی برداریم.
وی احداث و راه اندازی کارگاه های کوچک و زودبازده را نیز راهی برای ایجاد اشتغال در بین بیکاران شهرستان های اهر و هریس برشمرد و افزود: در صورت موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت در راه اندازی کارخانه کوچک فولاد اهر می توان زمینه اشتغال جمعی از جوانان این شهرستان را فراهم کنیم.
عبدالهی اظهار کرد: نباید برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه چشم به دولت دوخت، زیرا دولت نیز تمام توان خود را به بخش خصوصی معطوف کرده است و باید با جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی زمینه را برای ایجاد یک بستر مناسب سرمایه گذاری و در نتیجه توسعه و اشتغال مهیا کنیم.
این نماینده مجلس، لزوم توجه ویژه به جوانان و اشتغال آنها در جهت ایجاد یک فضای مناسب معیشتی و زندگی در بین آنها را راهگشای برخی از مشکلات جامعه برشمرد و بر توجه ویژه مسئولان به امر اشتغال و رفع مشکلات جوانان تاکید کرد.
انتهای پیام/