به گزارش اهروصال؛ زاهد محمودی؛ فرماندار اهر در شورای هماهنگی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: درزمینهٔ آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دستگاه‌های مختلفی دخالت دارند و هدف از این جلسه هماهنگی بین دستگاه‌هایی است که متولی این امر هستند تا ادارات بدانند در اهر چند نفر متقاضی اشتغال است یا چند نفر توانایی انجام کاری رادارند.

وی در خصوص پیش‌نیازهای اشتغال و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: سیاست امروزه آموزش‌وپرورش بردن دانش آموزان به سمت حرفه و مهارت‌آموزی است. یکی از ملزومات آن آموزش در حوزه فنی و حرفه‌ای است. اولین شرایطی که برای متقاضی‌های اشتغال در نظر گرفته‌شده است میزان آموزش آن‌ها است و برای این امر دستگاه‌ها باید ورود کنند و بحث آموزش را در اولویت قرار دهند تا کارآفرینی شود.

فرماندار اهر بابیان اینکه تولید و اشتغال ۲ مسئله مهم در جامعه است و اگر تولید نباشد اشتغالی هم وجود ندارد؛ اظهار داشت: شهرستان اهر دارای ظرفیت‌های بسیاری در زمینه‌های صنعت، معدن، کشاورزی و IT است و باید در این شورا سیاست‌گذاری کنیم تا سهم هر دستگاه برای آموزش و اشتغال مشخص شود و مقداری نیز از سخت‌گیری‌های بی‌مورد کم کنیم تا موفقیتی در این زمینه کسب کنیم.

انتهای پیام/