به گزارش اهروصال؛ بیت‌الله عبدالهی عصر دیروز؛ در نشست صمیمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه منطقه ارسباران خواستار حمایت مالی این وزارتخانه برای کمک به ادامه درمان حسین محب اهری از هنرمندان پیشکسوت تئاتر و سینما شد.

وی گفت: اصحاب فرهنگ و هنر با مشکلات متعددی از جمله مشکل بیمه و معیشتی مواجه هستند، بیمه اصحاب فرهنگ از مشکلات آنهاست.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی  به مشکلات این قشر زحمتکش در زمینه مختلف اشاره کرد و خواستار حمایت و همراهی مسوولان در این خصوص شد.

این نماینده مجلس به جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران اشاره کرد و برگزاری ۱۱ دوره این جشنواره را نشان از قابلیت کمی و کیفی آن برشمرد و تداوم آن را آبروی منطقه عنوان کرد.

وی افزود: هنر تئاتر در ارسباران و قره‌داغ قدمت تاریخی دارد و انتظار داریم این وزارتخانه حمایت ویژه از این رویداد مهم را داشته باشد.

عبداللهی با تأکید بر توسعه فرهنگ قرآنی در شهرستان اهر تصریح کرد: هنرمندان با مشکلات معیشتی مواجه هستند، بیمه اصحاب فرهنگ نیز یکی از معضلات مهم موجود است.

وی در پایان یکی از دلایل عدم توسعه شهرستان اهر را جاده خطرناک اهر و تبریز خواند و گفت: رئیس جمهور در سفری که به استان ما داشته بودند وعده دادند تا پایان ۹۵ این جاده به اتمام برسد ولی تا کنون به وعده خود عمل نکرده اند و علی رقم نامه های متعدد به رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی هنوز جاده اهر و تبریز یکی از پرحادثه خیزترین جاده های کشور باقی مانده است.

انتهای پیام/