به گزارش اهروصال؛ آیت‌الله حاجی‌زاده؛ امام‌جمعه اهر؛ در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر با اشاره بر ضرورت وحدت در میان مسلمانان؛ اظهار داشت: ما باید عامل وحدت در جامعه باشیم و همواره دشمن در تلاش بوده است با تفرقه‌افکنی اهداف شومی را که در سر داشته است را پیاده کند.

امام‌جمعه اهر در خصوص تأثیر انقلاب اسلامی در عدم موفقیت دشمن در منطقه اذعان داشت: با ظهور انقلاب اسلامی اتحاد بین شیعه و سنی بیشتر شد و دشمن در نقشه‌های شوم خود به موفقیت نرسید و در بسیاری از نقشه‌های خود شکست خورد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله وحدت یک اصل حاکم بر تمام اصول است و ما نباید کاری بکنیم که شکافی بین شیعه و سنی و بین مسلمین ایجاد شود و باید پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را به‌عنوان محور وحدت قرار دهیم.

آیت‌الله حاجی‌زاده در رابطه با جشنواره شعر ارسباران اظهار داشت: مسائل فرهنگی از این قبیل باید در سطح شهر تقویت شود. بخصوص اشعار آئینی باید موردتوجه قرارگرفته و حمایت شوند.

امام‌جمعه شهرستان اهر انقلاب اسلامی را یادگار حضرت امام (ره) دانسته و مطرح کرد: انقلاب اسلامی یک کار پیغمبری محسوب می‌شود و امروزه مقام معظم رهبری (مدظله) جانشین خلف امام خمینی (ره) هستند و در مقابله با مستکبران عالم پرچم‌دار انقلاب هستند.

اگر نظام اسلامی و ولایت‌فقیه نبود کشور ما را نیز مانند سایر کشورها مورد هجمه قرار می‌دادند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر در رابطه اهمیت نقش روحانیت در مسائل فرهنگی کشور اظهار داشت: باید حوزه‌های علمیه تقویت شود و به روحانیون و روحانیت اهمیت زیادی قائل شد.

انتهای پیام/