به گزارش اهروصال؛ قاسم صمدیان؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی؛ در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان اهر در محل فرمانداری؛ مردم شهرستان اهر همیشه پیش‌قدم در ترویج فرهنگ انقلاب بوده‌اند.

وی در ادامه افزود: در استان ما ۱۰ هزار نفر شهید بزرگوار،۲۳ هزار نفر جانباز بزرگوار و ۲ هزار نفر آزاده بزرگوار داریم که با احتساب خانواده این بزرگواران برای حدود ۲۰۰ هزار نفر در سطح استان خدمت‌رسانی می‌کنیم.

ما باید بتوانیم آموزه‌های دینی را رواج دهیم و نسل‌های بعدی را بافرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنیم.

صمدیان در رابطه بااهمیت فرهنگ ایثار و شهادت اذعان داشت: آن چیزی که زیرساخت و بستر حساب می‌شود ترویج راه شهدا است تا این راه بماند و فراموش نشود و نگذارند پرچم شهیدان بر روی زمین بماند.

هرکجا دشمن بخواهد به انقلاب ما نزدیک شود جامعه ما این امکان را دارد که با توجه به تربیت عاشورایی و شهدا در مقابل دشمنان ایستادگی کند.

وی خاطرنشان کرد: مدافعان حرم به‌خوبی نشان دادند که وحشیانی همچون داعش نیز نمی‌توانند ترسی در دل آن‌ها ایجاد کند و برای دفاع از اسلام و انقلاب آماده هستند.

ما باید بدانیم که به فرهنگ ایثار و شهادت همیشه نیاز داریم و نباید طوری فکر کنیم که دیگر زمان ایثار و شهادت گذشته است و اگر سهل بگیریم دشمن نمی‌گذارد آب خوش از گلوی ما پایین برود.

وی مطرح کرد: زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت بسیار حائز اهمیت است و به‌تنهایی از عهده یک سازمان برنمی‌آید و آحاد مردم و افراد جامعه و همچنین سازمان‌ها وادارات باید در این امر یاری رسانند.

تمامی آحاد مردم اگر سربلندی می‌خواهند و به فکر آینده کشور هستند باید آموزه‌های فرهنگ ایثار و شهادت را در دل خود زنده نگهدارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار داشت: هر بچه‌ای که در این جامعه به دنیا می‌آید باید از وقتی چشمش را باز کرد بافرهنگ ایثار و شهادت و آموزه‌های عاشورایی و دین اسلام آشنا شود تا در همه‌جا و در زندگی خود با آن‌ها عجین کند. فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ مرگ و خون‌ریزی نیست، بلکه فرهنگ سربلندی، افتخار و ایمان و ازخودگذشتگی است.

به‌عنوان نیاز جامعه و گفتمان اصلی جامعه باید فرهنگ ایثار و شهادت را بسط دهیم و هرکس در حیطه کاری خود آن را پس‌زمینه فرهنگی فعالیت‌های خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: زمانی فرهنگ ایثار و شهادت فردی مانند ریز علی خواجوی را پرورش داد که جان مسافران قطار را نجات داد و زمانی هم عده‌ای با این تفکر از کشور خود دفاع کردند و به جنگ دشمن رفتند و اکنون نیز اشخاصی که در خانواده‌های مذهبی و سر سفره حلال خانواده بزرگ‌شده‌اند به دفاع از میهن خود به‌عنوان مدافعان حرم از اسلام و انقلاب دفاع می‌کنند و مردم ما در آسایش و آرامش و امنیت زندگی می‌کنند.

اگر ما این فرهنگ را زنده نگهداریم دیگر زمان دفاع مقدس دیگر اتفاق نمی‌افتد و دشمن به‌هیچ‌عنوان جرئت حمله به ایران را نمی‌کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در پایان اظهار داشت: اگر ما دلمان با شهدا و ایثارگران باشد وقتی خانواده آن‌ها برای کاری مراجعه می‌کنند برای حل آن تمام تلاش خود را می‌کنیم و ابتدای هر کاری سهم این بزرگواران را کنار می‌گذاریم حال چه در مسئله کاریابی و امثال آن.

انتهای پیام/