حسن بالاگر در اهروصال نوشت؛

برخی اختلافات داخلی و تعلل در انتخاب شهردار باعث شد که فصل کاری سال ۹۶  تمام شده اما کار ملموس عمرانی قابل توجهی نیز در شهر انجام نشود.

با کمال تاسف نبود برنامه‌ریزی هدفمند شهرداری در حوزه عمران شهری باعث شده این نهاد عملاً به روزمرگی گرفتار شده و سرپرستان شهرداری نیز که خود را مهمان چند روزه حساب می‌کردند، کاری از پیش نبرند.

از طرفی، متاسفانه برخی از اعضای شورا به جای اینکه اهتمام لازم برای رفع دغدغه‌های مردم در آبادانی شهر و پیگیری مطالبات مردم در جهت رونق اقتصادی شهر وجذب سرمایه‌گذاری داشته باشند، برخی  اقدامات حاشیه‌ای اعضای شورا به دوقطبی شدن( اقلیت و اکثریت ) آن انجامیده و باعث بروز برخی شبهات و شایعات  شده است.

این اختلاف نظر هم اگر در بحث اختلاف سلیقه در راستای تلاش برای خدمت به مردم صورت پذیرد، محلی از اشکال نبوده بلکه امری میمون و مبارک است اما آنچه که از شواهد و قرائن برمی‌آید این دو دسته‌گی را افرادی خارج شورا هدایت می‌کنند که هدفی جز به کرسی نشاندن اهداف خود و همفکرانشان نداشته و ندارند.

از این رو شهروندان اهری انتظار دارند اعضای شورا در راستای رفاه عمومی و خدمت به همشهریان عزیز که با اعتماد به وعده و وعیدها و برنامه‌های اعضای منتخب شورا، این عزیزان را از بین ده‌ها کاندیدا به عنوان اصلح و کارآمد تشخیص داده و راهی شورای شهر کردند، با تعامل و همفکری و بهرمندی از تجربیات خود گامی عملی در عمران و آبادانی شهر بردارند.

اما متاسفانه تا امروز این امر محقق نشده و با گذشت چندین ماه و یک فصل کاری نه تنها اقدام قابل توجه  و کارشاخصی در حوزه شهری انجام نشده بلکه در برخی موارد نیز شاهد پس‌رفت‌های متعدد و بی‌برنامگی  در سطح شهر هستیم.

اما با تمام این اوصاف و حرف و حدیث‌هایی که فعلاً در این مقال نمی‌گنجد، بالاخره شهردار شهر اهر با اکثریت آراء انتخاب شد که امیدواریم با تسریع در حکم انتصاب وی از سوی استاندار محترم آذربایجان‌شرقی،آقای امید شهردار جدید اهر که خود از بدنه شهرداری بوده، با وضعیت عمومی شهرداری و مسائل و مشکلات آن آشنایی کامل دارند، بتوانند با بالفعل کردن قابلیت‌ای شهرداری از این ظرفیت‌ها به نفع عمران و آبادانی شهر فرهنگی و تاریخی اهر استفاده کنند.

 ناگفته پیداست که محقق شدن توسعه شهری در گرو برنامه‌ریزی جدی برای سال ۹۷ است که مجموعه مدیریت شهری با تدوین برنامه مناسب و تعامل با مسؤولان ارشد شهرستان، استان و همکاری تنگاتنگ با تک اعضای شورای شهر بتواند برای سال آتی با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان خبره و فعالان این حوزه ،برنامه مدونی ارائه دهد.

انتظار می‌رود برای استقبال از تبریز ۲۰۱۸ که تنها چند ماه به آغاز آن باقی مانده و شهرستان اهر و منطقه ارسباران نیز یکی از محورهای گردشگری این رویداد مهم تاریخی انتخاب شده است، از این فرصت برای شناساندن و توسعه منطقه استفاده کند و این امر نیز میسر نخواهد بود مگر با تلاش جهادی و پیگیری مضاعف شورای شهر، شهردار و هماهنگی بیشتر با نماینده محترم منطقه و فرمانداری و سازمان‌های مرتبط با حوزه گردشگری.

و بالاخره آخر سخن اینکه،انتظار شهروندان از شورای شهر و شهرداری این است که با پرهیز از اختلاف و حاشیه‌ سازی، یک‌دل و یک‌صدا برای توسعه و عمران و آبادانی شهرمان تلاش مضاعف کرده و همگی بدانند اگر این امر محقق نشود قطعاً به آرای مردم اهر، با کم کاری و بی‌برنامگی خود خیانت کرده‌اند و آثار نیک و بد این عزیزان مثل دوره‌های گذشته شورای شهر در حافظه و قضاوت تاریخ  ثبت و ماندگار خواهد شد.

انتهای پیام/