رحیم رضاخانی در اهروصال نوشت؛

بسیجی که شدی، حامی ولایت و اسلام ناب شدی، اگر پا در میدان مبارزه نهادی سختی هم دارد، زخم‌زبان هم دارد، درد و رنج هم دارد، داغ رفیق و دیدن شهادت عزیزترین‌هایت را هم دارد، همان‌گونه که امام خمینی (ره) فرمودند: بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند.

مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) نیز در دیدار اخیر خود با بسیجیان فرمودند: وجود بسیج یکى از معجزات انقلاب است. این ابتکار امام بزرگوار ما، آگاهى او را، حکمت او را، اتصال دل نورانى او را به اراده‌ى الهى، به حکمت الهى، نشان می‌دهد. بسیج یک‌پایه‌ی مستحکمى براى انقلاب شد، بسیجی همین‌طور که خود را پاک نگه می‌دارد باید به پاک ماندن مجموعه بسیج بسیار بیشتر اهمیت بدهد. این به معنی دفع نیست، جذب کنیم جوانان رو، چراکه اگر بسیجی نشد و فکر و ذهنش به سمت رهنمودهای اسلام و ولایت جهت‌دار نشد در طوفان بلایای آخرالزمان از دست می‌رود، اما باید این ما باشیم که روی جوانان و خصوصاً نوجوانان اثر می‌گذاریم و اجازه ندهیم فردی بافکر مسموم وارد مجموعه شود و بقیه را هم مسموم کند. جذب همراه باتربیت و فرهنگ‌سازی فرهنگ بسیجی و فرهنگ جهادی. در بسیج نباید منتظر ماند تاکسی چیزی یادمان دهد، باید خودمان در تکاپو باشیم و بامطالعه و کار جهادی خودمان و در کنار آن دوستان و هم‌رزمانمان را بالا بکشیم و روحمان را متعالی کنیم.

دشمن اکنون بیشتر از سانتریفوژها و موشک‌های ما، از دل‌ها و تفکرات بسیجی مردمان ما می‌ترسد دل‌هایی مهربان، با بصیرت و خیرخواه و شجاع و تفکراتی صلح‌جویانه و استقلال‌طلبانه، دشمن از این می‌ترسد و تمام تلاشش از بین بردن چنین روحیه ایست که بعد از گذاشت چهل سال بازهم نتوانسته راهکاری برای مقابله با آن بیابد در تمامی زمینه‌ها ورود کرده است و موفقیت‌های بسیار چشم‌گیری را هم به دست آورده است.

رزمندگان بسیجی در دوران دفاع مقدس چه مردانه و گمنام در عرصه حضور پیدا کردند و باخدای خود عهد بستند و با خون خود این عهد را امضا کردند. امروز این نظام مدیون بسیج و بسیجی مدیون خون شهداست، اما دفاع همچنان باقی است، نه‌تنها جنگ تمام نشده بلکه با هزاران ظرافت و پیچیدگی بر سر راه جوان بسیجی امروز قرارگرفته است. امروز تمام ابرقدرت‌ها آخرین خشاب‌هایشان را خرج می‌کنند تا این نظام و این مردم انقلابی را از پای بی اندازند و این وظیفه بسیجی است که به یاری نظام و انقلاب بیاید، این بسیجی است که با حضور فعال خود در جامعه و دانشگاه و مسجد، با حضور در بین مردم و تبیین مسائل روشنگری کنید؛ اما لازمه اینکه یک جوان بسیجی قادر به انجام این وظایف باشد این است که اول در جهاد اکبر پیروز باشد. اول میدان مبارزه با نفس را دریابد که اگر این‌چنین شد جهاد در میدان‌های بعدی سهل و آسان است و این خداست که یار و یاور مؤمنان است و وعده خدا حق و پیروزی از آن متقین است.

در میدان‌های نبرد سوریه و عراق و تشکیل نیروی بسیج در این کشور که با دفاع جانانه و حضور پرشور نیروهای مردمی، با موفقیت نیز حاصل ‌شد که این موضوع در هشت سال دفاع مقدس در ایران تجربه‌شده بود که با همکاری نیروهای بسیجی و مردمی توانستیم به این موفقیت برسیم. شهدایی که در سوریه شاهد آن هستیم نیز بیشترشان بسیجیانی بودند که داوطلبانه حضور پیدا کردند و در حال حاضر نیز بسیج و سپاه با مقاومت فراوان در حال دفاع هستند، آن چیزی که امروز و پس‌ازاین پیروزی دل‌چسب حائز اهمیت است، الگوی بسیج برای نیروهای جبهه مقاومت است که توانست بر این گروه شیطانی و پشتیبانان آن پیروز شود.

امروز با تأسی از فرهنگ غنی بسیجی و عاشورایی و با مجاهدت فرزندان غیور اسلام در جبهه مقاومت شاهد برچیده شدن و خشک شدن ریشه‌های پلید گروهک تروریستی تکفیری داعش و نمایش اقتدار اسلام و ایران اسلامی در اقصی نقاط جهان هستیم ثمره اتکا به ایمان و قدرت لایزال الهی، رهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب و مرجعیت عالی‌قدر شیعیان جهان و نتیجه مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و زور است.

تقارن این پیروزی‌های بزرگ بر داعشی ها و استکبار جهانی با هفته بسیج را گرامی می‌داریم و به بار نشستن مجاهدت فرزندان غیور ایران را محضر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و بسیجیان عزیز و مردم غیور و شهیدپرور ایران اسلامی، رزمندگان غیور اسلام به‌ویژه سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی تبریک عرض می‌نماییم انشالله با نابودی داعش تکفیری شاهد گسترش روزافزون اسلام رحمانی و اسلام ناب محمدی (ص) در جهان باشیم.

انتهای پیام/