به گزارش اهروصال؛ علی حسین هاشم‌پور عصر امروز در محفل انس و مودّت بازنشستگان سپاه ناحیه اهر با اشاره به این‌که ایجاد شبهه علیه سپاه پاسداران دل پاسداران را می‌رنجاند، اظهار داشت: دوست و دشمن با ایجاد شبهه در ذهن مردم در خصوص اینکه سپاه پاسداران چرا وارد عرصه‌ اقتصادی شده است، بر اساس قانون اساسی نه‌تنها سپاه پاسداران بلکه ارتش نیز می‌تواند به عرصه اقتصادی ورود پیدا کند و اگر وارد این عرصه نشوند بایستی محاکمه شوند.

وی افزود: سپاه پاسداران با اینکه به عرصه اقتصادی وارد و بخشی عمده از مشکلات را حل کرده ولی گاهی رقیب بخش خصوصی معرفی می‌شود که نباید از این بابت ناراحت شویم، این فعالیت‌های سپاه در تمامی عرصه‌ها جزو وظایفمان است.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا با بیان اینکه دشمن از ورود سپاه پاسداران به عرصه اقتصادی نگران است، ادامه داد: کسانی که با هدف ورود به عرصه اقتصادی به سپاه هجمه وارد می‌کنند نشان دهند که ارتش کدام‌یک از کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته به عرصه اقتصادی وارد نشده به‌طور مثال همین ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۰ بیش از ۳٫۵ میلیون شغل ایجاد کرده است.

هاشم‌پور تأکید کرد: سپاه پاسداران اگر به عرصه اقتصادی و محرومیت‌زدایی وارد نشود باید محکوم شود و جایز نیست که با این‌همه خدمات بی‌منت و بی‌شائبه‌ای که برای توسعه و آبادانی کشور انجام می‌دهد مورد هجمه قرار گیرد در حالی که تاکنون موردی نبوده که سپاه به‌تصمیم خود پروژه‌ای احداث کند.

وی با ذکر اینکه سپاه پاسداران تاکنون بیش از ۲۵۰۰ پروژه مهم در زمینه‌های عمرانی، صنعت، نفت، پتروشیمی، حمل‌ونقل، معدن، کشاورزی و غیره را در سطح کشور اجرا کرده است، گفت: این‌گونه نیست که تمامی پروژه‌ها به سپاه واگذار شود، در هر جایی که کار آسان باشد به بخش خصوصی واگذار می‌شود و در هر جایی که کار به‌سختی پیش می‌رود از سپاه کمک می‌خواهند.

معاون هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه عاشورا اضافه کرد: تاکنون سپاه پاسداران برای بیش از ۱۴۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده است، سپاه با وجود اینکه تا به امروز منشأ خیر و برکت بوده و توانسته قدم‌های بزرگی برای توسعه کشور بردارد چرا باید آن را به‌چشم رقیب بخش خصوصی دید.

هاشم‌پور با تأکید بر اینکه شرکت توتال با اشاره آمریکا از احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس فرار کرد، بیان داشت: چینی‌ها و شرکت توتال که قرار بود پالایشگاه ستاره خلیج فارس را احداث کنند با اشاره آمریکا فرار کردند و در اوایل آغاز به کار دولت یازدهم این پالایشگاه به سپاه واگذار شد که خوشبختانه در این پروژه نیز سپاه سربلند بیرون آمد.

وی اظهار کرد: قرارگاه سازندگی سپاه پاسداران از دولت ۲۳ هزار میلیارد تومان طلبکار است ولی باز هم می‌گویند رقیب بخش خصوصی، در حالی که کدام بخش خصوصی می‌تواند با وجود طلبکاری کار خود را تعطیل نکند به‌طوری که سپاه پاسداران که همیشه مورد بی‌مهری قرار گرفته بیش از ۳۲ هزار پروژه خدماتی به‌صورت رایگان اجرا کرده است.

انتهای پیام/