به گزارش اهروصال؛ علیجانپور؛ رئیس اداره ورزش و جوانان اهر؛ با اشاره به اهمیت ازدواج در جوانی؛ گفت: جوانی بهار عمر انسان است و در این دوران انسان سرشار از قدرت، نیرو، نشاط و شادابی است و به همین دلایل است که همیشه تأکید می‌شود ازدواج در این مرحله از عمر انجام شود تا آثار مفید و مطلوب آن در زندگی زوج‌های جوان خود را در نشان دهد و درنتیجه آن ایجاد نشاط اجتماعی و تربیت مطلوب نسل آینده است.

وی افزود: متأسفانه امروزه ازدواج با مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری و حتی دست و پاگیر زیادی مواجه شده است که ادامه این روند آینده خوشایندی در انتظار جوانان و جامعه ما نیست.

مواردی مثل مهریه سنگین، جهیزیه‌های کمرشکن، جشن عروسی مفصل همراه با رقابت‌های ناروا و اسراف فراوان و توقعات بیش‌ازحد برخی زوجین و خانواده‌ها ازدواج جوانان را با چالش‌ها و موانع جدی مواجه ساخته است، اما رجوع به دین و سنت گره‌گشای بسیاری از این معضلات است.

وی در انتقاد به مهریه سنگین دختران گفت: اسلام در انتخاب مهریه سفارش‌هایی دارد که می‌تواند گره‌گشا باشد. پیامبر اکرم (ص) درباره مهریه می‌فرماید: بهترین زنان امت من، زنانی هستند که مهریه کمتر و سیمای نیکوتری داشته باشند.

علیجانپور ازدواج را یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد آرامش و امنیت اجتماعی خواند و بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی دیگر فرمودند: هرگاه خواستگاری برای دختر شما نزدتان آمد که دین و امانت‌داری وی رضایت‌بخش بود، پس دختر خود را به او تزویج نمایید. در غیر این صورت فتنه و فساد در زمین پیدا می‌شود.

تصاویر/

انتهای پیام/